تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - در ایران زن شهروند درجه دو محسوب شده
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : دوشنبه 26 اسفند 1392
نظرات
هما
دوشنبه 26 اسفند 1392 ساعت 16 و 47 دقیقه و 59 ثانیه
به یک دختر عزیزم .
در ایران زن شهروند درجه دو محسوب شده است وپس از انقلاب متاسفانه تا باب حقوق واقعی اسلامی زن باز شد وکتابش گشوده شد .جامعه از سوی مردان در معرض اتهام زن سالارانه شدن جامعه قرار گرفت که اکنون شما با تناقض آن با مبانی دینی وحقوق مردان ومسائل آن مواجه شده وپاسخ دقیق وقانع کننده ای نمیبینید .مردان همانطور که درگذشته آموزش ندیده بودند .اکنون با عادات قبلی توسط خود مادران که درست پسران را تریبت نکرده اندچون خودشان به حقوق خود احترام نگذاشتند دوباره داعیه مردسالاری را با همین حقوق نفله شده وقدیمی به نام دین سر داده اند .
هرگاه زنان جامعه توانستند حقوق شهروندی خود راتا جایی برسانند که متاسفانه خودمردان هم هنوزبه باور وآموزش آن حقوق شهروندی واقعی نرسیده اندوآن احترام به یکدیگر بدون در نظر گرفتن جنسیت زن ومرد بودن در تردد -زندگی ومشاغل و...است که حتی اگر دختری مادرویا همسر نشد ولی در فعالیتهای اجتماعی ارشدجامعه زنان شد احساس کمتری نکند ولقب دختر ترشیده نگیرد .نشانه کوتاهی خانواده ها در تربیت درست پسرانشان حود همین مادری است که آقای خراسانی میفرمایند در تربیت نقشی بیشتر از پدر دارد. پس مهارتهای زندگی واحترام به زن را خود او بلد نیست که یاد بدهد .یک زن اگر حریم زنی دیگر را رعایت نکند وبی اذن او به حریمش وارد شود چه انتظاری از مرد که زن را شهروند درجه دو هم نداند ودر این جا از گل وگلها حقی مسلم بساز د تا جایی که حرمت زن بودن را تا حد یک نیازمند جنسی به یک مرد با پست شمردن او باعناوین زیبا ولی در اصل بسیار زشت وتوهین آمیز ادا کند .زن را وسیله لذت مردان بداند درحالی که هنوز طرز رفتار با اورا اموزش ندیده است .
این متن جدی به سفارش شما عزیزنوشته شد 
خانم ناشناس عزیز مبحث تلخند توهین به شخص شما نیست .یک پدیسده شوم ورایج جامعه خود زنان است در محاوره ها.
پاسخ : در طنزها می گفتند هر چه سن ازدواج بره بالا ایران در علم و فن آوری پیشرفت میکنه!!! اما واقعاً از این علوم افکار مشوشی صادر شده است. روشنفکری های دور از ذهن سلیم منتشر میشود. گویا جبهه تقابل علم و دین در میان توده علم زده موج سواری می کند! کجای دین فقط به جنبه شهوت نظر افکنده که بعضی مانند آدمهای مزاج سرد سرد سرد فرسنگها از آن فراری هستند و اندک نظری را به کمان سه شعبه می درند و دندان را از سر عصبانیت و تعصب حسودانه می فشرند که گویا هرچه لذت است برای مرد است نه زن!!
چرا فکر میکنید زن شهروند درجه دو محسوب میشود؟ انگار شما از زن تعریف درستی نمی توانید داشته باشید که چنین ترجمانی برگرفته از افکار و اندیشه های غیر دینی مطرح میکنید! آیا قبل از انقلاب زن جایگاهی داشت؟ آیا اصلا ایرانی جایگاهی داشت؟ این حرف شما مثل این می ماند که بعد از جاهلیت عرب که زن هیمنه خود را و عزت خود را توسط اسلام و تلاش رسول مکرم اسلام بدست آمد حالا یک زن بگوید بعد از اسلام زن متهجر شد و چنین و چنان!!!
چرا زنان پا از گلیم زن بودن درازتر می کنند و غیرت مردانگی به خود راه می دهند و می خواهند مرد با ان همه هیبت تحت سلطه زن باشد و آنچنان غیرت به خود میگیرند که گویا مردی را در خود پنهان کرده اند و با چهره مزورانه مدیریت مردان را تصاحب کرده اند!!
خانم جامعه شناس!! شما که اگر علمتان مبتنی بر ترجمان علوم غربی نیست که هست(چون هنوز رشته های سلامی آن را نداریم) باید بهتر از مردم عوام با پدیده پیر دختری آشنا باشید!!! شما که روانشناسی بالینی را بلد هستید باید بهتر آسیبهابی ساری بر بهداشت روان جامعه 12 میلیونی دختر و زن مجرد بالای 25 سال در جامعه آشنا باشید!!! چرا با کوتاه فکری یا عدم دقت به مطالب دینی زن را از گفته های ما آلت شهوت دانسته اید در حالی که چنین چیزی نیست گرچه مسائل جنسی در مکاتب و نظریه های انسان نگر که احتمالا شما هم باید خوانده باشید و تدریس کرده باشید از نیازهای فیزیولوژیکی و از پله های اولیه نیازهای انسان محسوب می شود و مخالفتی با نفس انسان ندارد که به حقارت شما بیانجامد پس چرا با نگاه منفی نگر که با بهداشت و سلامت روان متفاوت است وارد مباحثه می شوید. از شما که نخبه علمی کشور هستید به قول خودتان انتظار نیست که همیشه از مریضهای جامعه فرضیه بسازید. شما آقای مزلو را حتماً می شناسید او که دیدگاه اسلام را نمی داند اما معتقد است برای بررسی سلامت روان جامعه باید افراد سالم جامعه را مورد مطالعه قرار دهیم چرا که مراجعه به افراد مریض خودش مرض است. آنگاه شما به خاطر ندانم کاری و زندگی جاهلانه افراد منجر به شکست را الگو و ملاک مخالفت خود با مبنای دین مبین اسلام که مزلوها را بهتر از خودشان می شناسد قرار دادید و چه با طنز و چه بیان جدی و ... این برگ از آیه قرآن را زمین می کوبید به جای اینکه بررسی کنید چرا باید این مسئله در جامعه اسلامی که قطعاً بیهوده نیست و فواید عدیده دارد زمین خورده است؟ آیه آیه قرآن اشتباه است؟(نعوذ بالله) که نیست، آیا مردم نمیدانند و جبهه می گیرند؟ پس آگاه کنیم تا جبهه نگیرند و معارض دین معبود خود نباشند. زندگی اشتراکی از نظر اسلام به چشم نهادن غرور وبرتری طلبی هر یک از دیگری نست بلکه میدان مسابقه محبت به یکدیگر است. بلکه ایجاد میدان رقابت خدمت به خلق و جامعه است. زندگی اشتراکی آسایش دارد اما رفاه طلبی و ظلم به دیگری نیست. مردی که با ازدواج مجدد خود به همسر و فرزند خود ظلم می کند مصداق ظلم است و زنی که با حساسیتهای زنانه با وجود توان و خواسته مرد از ازدواج مجددش جلوگیری می کند و حاضر نیست ذره ای از خوشی خود بگذرد این هم ظلم به خودش است و هم ظلم به مردش هست و هم ظلم به زن مجرد نیازمند به ازدواج است و هم ظلم به جامعه برای مشوش شدن فضای روحی و ... جامعه خصوصاً نسل جوان است. هر قضیه دو طرف دارد که باید ویژگیهای آن را شناخت تا نتیجه درست گرفت.

مرتبط با: نقد و نظر ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
پنجشنبه 21 فروردین 1393 ساعت 23 و 26 دقیقه و 01 ثانیه
تنها مردهایی به چند همسری اعتقاد دارند که زن را موجود و انسان درجه دو می دانند که حتما یکی باید سرپرستی او را به عهده بگیرد و از اینکه زنان مستقل و شایسته ایرانی پس از انقلاب اسلامی ارزش های واقعی دینی خود را یافتند و دانستند در اسلام زن و مرد مساوی است و فقط مشابه نیست خون خونشان را می خورد. برای همین می خواهند فرهنگ وهابیت وحشی و بدوی را در ایران گسترش دهند.
همین ها هستند که خیلی از زنها را از خود بیزار می کنند تا به کارهای مردانه رو بیاورند.
همینها هستند که چنان بر فرهنگ اسلامی ایرانی تاخته اند و زنان را از اسلام گریزان کرده اند که رهبر عزیز انقلاب امسال را با دغدغه فرهنگی نامگذاری کردند.
خانم هما آفرین بر شما خیلی از حرفهایتان به حق است. اما هر چند انقلاب اسلامی نتوانست شعور بعضی از مردان ایرانی را یک اپسیلون افزایش دهد اما مردان دیگری هم هستند که به برکت انقلاب افکارشان زیر و رو شد. زنان ایران حضور گسترده اجتماعی خود را مدیون چنین مردانی هستند. قبل از انقلاب اغلب زن ها یا باید دین را کنار می گذاشتند و یا در گوشه خانه ها می پوسیدند. اما به برکت انقلاب اسلامی زنان اسلام واقعی را شناختند و فرصت یافتند پرده مردسالارانه ای را که بعضی مردان ایرانی طبق منافع خود روی دین افکنده بودند کنار بزنند.
الحمدلله
علی شاهرودی پاسخ داد:
اگه فردی در محیطی باشی که کاملا با طبیعت اون ناسازگاره، طبیعیه که کم کم به سمت اون کشیده میشه ولی با این حال هیچ وقت ذاتش تغییر نمیکنه.
ممکنه خیلی از خانم ها دوست داشته باشن مستقل باشن و به هیچ کس و هیچ جا تکیه نداشته باشن ولی این با طبیعت زن سازگار نیست.
این رو میتونید تو دو جا پیگری کنین:
1- دخترانی که مستقلا و درآمد کافی و خونه و ماشین و ... دارن ولی هنوز ازدواج نکردن
2- زنانی که وارد چنین فضاهایی نشدن و از زندگی و حس حمایت همسرشون لذت میبرن
شنبه 2 فروردین 1393 ساعت 20 و 23 دقیقه و 54 ثانیه
الان یعنی چی این جواب یعنی زن واسه مرد خلق شده ؟ خوب همون میشه درجه دو دیگه از نظر شماها
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
این یعنی چی؟ ارزشگذاری مگر به اینه که کی اول خلق شد کی نشد؟ ارزش انسانها به توای اونهاست نه به چیز دیگری.
یک دختر دوشنبه 26 اسفند 1392 ساعت 19 و 51 دقیقه و 40 ثانیه
راستی دوستان!
هما خانم و آقاذبیح و بقیه..
آیا به نظر شماها زن فقط تو کشور ما ایران شهروند درجه دو حساب میشه ؟ من نمیخوام بگم وضع زنان تو جامعه ی ایران عالی هست! ولی واقعا به نظر شما زنان در جوامع دیگر تو کشورهای مسلمان یا غربی , حتما شهروند درجه یک هست و اصلا مشکلی تو این زمینه ها یا زمینه های دیگر فرهنگی اجتماعی نداره؟؟؟
اصلا از اینکه میشنوم اینقدر بحث سر زنان ایرانی و مردان ایرانی میشه دلم میگیره
کاش بجای اینها راهی برای تحقق اسلام حقیقی پیدا کنیم
فک نکنید میگم حتما همه موافق بحث چند همسری باشیم ها ولی حیفه اینهمه خوبی که جامعه ما بعده انقلاب پیدا کرده نبینیم
البته این هم درسته که هنوز زن جایگاه واقعیشو پیدا نکرده ولی خب همه باید تلاش کنیم و راه حل بدیم
علی شاهرودی پاسخ داد:
جایگاه هر شی رو دو چیز تعیین میکنه
1- طبیعت ذاتی اون که مطابق با اون خلق شده
2- هدف از خلقت اون که برای چی خلق شده
اگه این دو مورد در نظر گرفته نشه اون موقع جایگاه بهم میخوره و وقتی جایگاه بهم خورد عدالت نابود میشه!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا