تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - مصاحبه دو همسری- همسر اولم برای همسر دومم آینه دست گرفت
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : جمعه 19 اردیبهشت 1393
نظرات
مصاحبه دو همسری- همسر اولم برای همسر دومم آینه دست گرفت

خواندگان عزیز مصاحبه ای از یک مرد موفق و بسیار با صفا و متدین که دارای دو همسر می باشند تهیه شده است که تقدیم حضور عزیزتان می شود امیدوارم مورد استفاده عزیزان قرار گیرد. سعی شده که تمام مطالبی را که ایشان بیان نموده اند بدون کمترین ویرایش ادبی و نگارشی بصورت مستند تقدیم شما عزیزان نماییم.

معرفی
بسم الله الرحمن الرحیم. با سلام و خسته نباشید و تشکر از اینکه وقت عزیزتون رو در اختیار ما گذاشتید. از اونجایی که ما شما رو به عنوان یک الگوی دو همسری شناسایی کرده ایم خواهش میکنم ابتدا خودتون رو معرفی بفرمایید؟

بسم الله الرحمن الرحیم
بنده رمضان عبدالمحمدی هستم دارای دو همسر اهل ## از سال 70 اومدم در این شهر و 23 سال است که در این شهر زندگی می کنم. من الان 15 ساله که با همسر دومم ازدواج کردم. و ایشون اون زمان 24 سالشون بود و من بالای 30 سال سن داشتم.
من الان 6 فرزند دارم از همسر اول 4 تا و از دومی 2 تا دارم و پسرم خیلی نا مادریش رو دوست دارد هر موقع زنگ میزنه اول احوال‌پرسی نامادریش میکنه و به نامادریش میگه خاله چون خیلی دوستش داره (میگه خاله نوکرتم دوستت دارم) و از اول گفتم شما بگو خاله ولی بقیه بچه ها مادر صدا می زنند.

چگونگی انتخاب همسر دوم
شما چطور شد که احساس نیاز کردید باید دو همسر بگیرید؟

اول هیچ توی فکر من نبود که زن دوم بگیرم. اول شوخی کردم بعد جدی شد.
یک پیرمردی اومد مغازه ما که لوازم خانگی داشتم.همینطور به شوخی گفت زن نمی خوای بگیری؟ گفتم: چرا نگیرم! گفت پاشو بریم.
منم گفتم بذار روی این پیرمرد رو کم کنم! باهاش حرکت کردم رفتم، وسط خیابان که رسیدم می خواستم برگردم، با خودم گفتم زشته پیرمرد محترمیه حالا میریم نهایتاً یک چایی می خوریم بر می گردیم میگیم نپسندیدیم!
اومدیم خونه طرف چایی آورد و خوردیم پیرمرد گفت: پسندیدی؟ گفتم: آره! گفت: خب مبارکه! زنگ زد یک حاج آقایی اومد. اون حاج آقا اتفاقاً همسایه دیوار به دیوار خانه ما بود! تا مرا دید گفت: فلانی تو چرا؟ گفتم خودم هم نمی دانم!
خلاصه عقد ما را خواند و اومدم خونه! به بچه ها هم نگفته بودم که میخواهم چکار کنم، یکدفعه ای شده بود.

رفتار همسر اول در مقابل شوهر
اومدم خونه خیلی ناراحت و نگران بودم! خانومم گفت چرا نگرانی؟ گفتم هیچی! چیزی نیست! گفت: نه یه چیزی هست تو نگرانی بگو دیگه چی شده؟! هی اصرار کرد و گفت: چکت برگشت خورده؟ گفتم نه! گفت: با کسی دعوا کردی؟ گفتم نه! گفت خب چیه مشکلت مریضی؟ گفتم نه! گفتم یک مشکلی برام پیش اومده! اصلا ولم کن هیچی!(چون نمی تونستم به خانومم بگم نگران بودم که شاید او ناراحت بشه). فشار آورد تا اینکه گفتم.
گفتم: من یک خانومی رو عقد کردم!!!!
گفت: اووه! منم فکر کردم حالا چی شده! الحمدلله! دامنت رو آلوده به گناهی نکردی، خیلی هم کار خوبی کردی.گفت: کجاست؟ گفتم فلان محله.
 اون موقع من سه فرزند داشتم.یک دخترم عقد کرده بود. پسرم هم اون موقع ده سالش بود.
خلاصه گفت پاشو بریم بیاریم. اومدیم خونه این زن دومی یک ناهار باهم خوردیم و برگشتیم. نزدیک 4 الی 5 ساعت هم طول کشید که نشستیم و صحبت کردیم.

رفتار فرزندان و همسایه ها
وقتی برگشتیم دیدیم خونه ما پر جمعیته! من نمی دونستم که عموی برادر خانوم من (پدر خانوم برادر زنم) به رحمت خدا رفته! رسمه که مردم میان و یک ناهاری با هم می خورند و فاتحه ای می خوانند و می‌روند.
تا دخترم ما را دید یکدفعه جیغ زد و دوید پیش مادرم و گفت: مامان بزرگ! مامان بزرگ! بابام یک خانوم آورده! همه زنها پشت در پشت هم ایستاده بودند و با تعجب می گفتند: إإإإ ...
خلاصه اولش همسایه ها ناراحت شدند به زنم گفتند چرا رفتی برای خودت یک هوو آوردی؟؟! فردا اینا شما رو می زنند و می اندازند بیرون! شما چرا اشتباه کردی؟ چرا رفتی برای شوهرت زن گرفتی؟؟!!

پاسخ زن اول به اعتراضات دیگران
گفت: چرا ناراحتید؟! برای شما که هوو نیاورده؟ برای من هوو آورده من دوستش دارم. اشکالی نداره، کار خلافی انجام نداده که برای من شرمندگی باشه و من خجالت بکشم! خوب کاری کرده! پیغمبر هم چند تا زن داشته! امام موسی کاظم ع هم چند تا زن داشته!

وضعیت زندگی کنونی- اخلاق و رفتار و مسکن
بچه هام خیلی با هم صمیمی هستند پسرم خیلی صمیمی است. از خانوم دوم دوتا دختر دارم که یکیشون رفته خونه بخت و یک نوه دارم از ایشون. دوتا دختر زن اولم هم خونه بخت رفتند یکیشون ازش دو تا نوه دارم و پسرم هم هنوز ازدواج نکرده.
شما توی یک خونه زندگی می کنید؟
ما توی یک اتاق زندگی می کنیم.
زنان و فرزندان شما هیچ اختلافی ندارند؟
من تا حالا ندیدم. من همین که برم خونه باور کن من تا حالا جوراب خودم را در نیاوردم! خودشون میان جوراب منو در میارن دستمو میشورم حوله رو زود میارن چایی هم برام آماده است. البته خودم هم توی خونه بد اخلاق نیستم. خلاصه برای من خیلی احترام و ارزش قائل هستند.
خلاصه غذا خوردنمون با هم یک‌جاست زندگیمون یکجاست بچه ها هم هیچ با یکدیگر اختلافی ندارند و خیلی هم صمیمی هستند و تا حالا من ندیدم که رفته باشم خونه اینها اخم داشته باشند. اصلا مردم تعجب می کنند می گویند این چطور شده که دو تا خانم یکجا زندگی کنند و اینقدر صمیمی باشند و بعضی هاشون واقعاً حسودیشون می کنه.

معیشت
از جهت مخارج زندگی به مشکلی برنخوردید؟
خداوند روزی رسانه اگر بگی من اولاد زیاد دارم چه جوری تأمین کنم چطور جهاز تهیه کنم و ... سال گذشته دو تا دختر عروس کردم خداوند رسوند و الحمدلله مشکلی نبود.
نه الحمدلله روزی ما فراهم است. اونها هردوتاشون قالی می بافند سال گذشته یک قالی بافتند که 50 میلیون تومان قیمت گذاشتند. امسال هم همینجور دو تایی با هم قالی می بافند. خانوم اول وارد است ولی خانوم دوم خیلی وارد نیست که نقشه بزنه لذا خانوم اول استاد و خانوم دوم شاگرد است. من هم که الان راننده تاکسی یک مجموعه اداری هستم.

برخورد خانواده شوهر
اون روزی که من خانوم دومم رو اوردم خونه! مادرم، خواهرم گریه کردند و گفتند تو چرا اینکار رو کردی؟! به خانومم گفتند از تو بعیده! تو چرا رفتی؟
گفت: چرا بعید باشه! چرا شما گریه می کنید؟!

با اختلافات خانواده ها چطور کنار اومدید؟ والدین شما که ابتدا مخالف بودند خانواده ایشون چی مخالف بودند؟
نه مخالفتی نداشتند. البته یکی خبر برده بود که فلانی دختر شما رو کتک میزنه و ... بعد پدر ایشون اومد خونه ما دید نه الحمدلله  هیچ مشکلی وجود ندارد و همه چیز امن و امانه، احترام همدیگر را دارند و خیلی هم خوشحال شد و گفت دخترم کار خوبی کردی. (خانواده والدین ایشون خبر نداشتند که ایشون ازدواج کردند.)

رفتار دو همسر با یکدیگر
خداوکیلی خانوم اولم برای خانوم دومم آینه گرفته بود دستش! خیلی خوشحال! باور کن انگار که اینها خواهر هستند.
من یک خصلتی دارم که برای اینها هیچ فرقی نمی گذارم. اینکه بعضی بگویند که این خانومش را نسبت به اون خانومش یک پله بیشتر ارزش قائل شده نه اصلاً مرتبه ای نیست برای من احترام هر دوتاشون مساوی است.
شما به دومی نگفتید که بایداحترام اولی رو داشته باشید؟
نه من نگفتم، خودشون از این لحاظ رعایت می کنند.


خانوم دوم اطلاع داشتند که خانوم دارم بهشون گفته بودم که زن دارم بچه دارم و حتی برای اینکه از زیر کار دربرم خودم را بد جلوه دادم که بگه نه.
چطور فهمیدید که به همدیگه میخورید؟ایا اون پیرمرد می دونست که به هم میخورید؟
نه من ایشون رو می شناختم نه ایشون من رو می شناخت. وقتی که بطور شانسی به توسط اون پیرمرد رفتیم اونجا با هم صحبت کردیم. آشنا شدیم و بعد که خانومم با ایشون صحبت کرده بود مقداری هم آشنا از کار در اومد و یک خویشیت خیلی دوری هم پیدا شد. این هم قسمت بود که خدا نصیب ما کرد.

دیگه نمی خواهید زن سوم بگیرید؟
اتفاقاً شد! من شبکار نگهبان شهرداری بودم، یک همکاری داشتم ی شوخی کردم گفتم می خوام یک زن دیگه بگیرم گفت : اتفاقا ما یک فامیلی داریم که دکتره، خیلی هم خوبه، طلاق گرفته. رفتم خونشون و ایشون رو دیدم. خداییش بسیار خانوم بودند و خیلی منظم و با اخلاق. ولی دو تا شرط گذاشت که من نپسندیدم. البته به خانواده گفته بودم من می رم یک ن دیگه میگیرم! با خنده گفتند: خب برو بگیر و می خندیدند. ایشون می گفت من بچه دار نمی شم و نباید بچه شما رو ببینم چون ممکنه حسودیم بشه! برای همین من هم نپسندیدم و صرف نظر کردم.
دیگه ما همون دوتا هم بسمونه و نسبت به سنمون بیشتر از این نمی رسیم.

علت اصلی موفقیت
موفقیت زندگی شما به خاطر همراهی همسر شما بوده درسته؟ بله تقریباً میشه گفت 70 درصد و بعد از او باید مرد مدیر باشه. تو جامعه ما بد تعریف کردند که کسی نباید هوو داشته باشه نباید اینقدر بچه داشته باشه هی گفتند فرزند کمتر زندگی بهتر عاقبتش این شد که می بینیم که زندگی ها بهتر از اون که بود نشد.
تقسیم کار و مدیرت منزل و مسائل زناشویی
در مورد مسائل زناشویی چطور تقسیم می کنید؟ آیا تداخل نیاز جنسی پیدا نمی شود؟چطور پاسخگو هستید؟
اولی که این خانوم رو آورده بودم یک اتاق خواب داشتیم و خودم خجالت می کشیدم، ولی خانوم اول من رفت پیش مادرم خوابید.
ولی دیدم اینطور درست نیست، لذا خونه را عوض کردم و یک خونه دو خوابه خریدم و اتاق خوابشو جدا کردم و از نظر جنسی چون پرسیدید جواب می دم. اینها خودشون نوبتشون رو رعایت می کنند که امروز نوبت کیه و اون یکی رختخواب دیگری رو پهن می کنه میگه برو استراحت کن.
موقعی که مجلس عروسی دعوت هستیم اگر خانواده جوان باشند خانوم دومم میره و اگر کمی خانواده مسن تر باشند خانوم اولم میره، این را هم خودشون تقسیم می کنند.
کارهای خانه رو خودشون تقسیم می کنند اگر یکی ظرف می شوره او یکی خونه رو جارو می زنه و هر کدوم که کاری رو انجام می دهد اون یکی کاری که زمین مونده باشد انجام می دهد و در این زمینه هیچ اختلافی ندارند.
نسبت به خرید لباس و ... اگر یکی خونه باباش می خواد بره و لباسی می خره اون یکی نمی گه چرا برای او خریدی برای من نخریدی. اگر یکیشون مثلاً کفش نداشته باشد با هم می رن کفش می خرن و من پولش رو میدم و او یکی نمی گه پس برای من هم باید بخری یا نمیگه چرا برای او این کفش گران قیمت خریدی و برای من این کفش ارزون گرفتی، خودشون با هم می رن می خرن و من پولش رو میدم.
مسافرت یا هر جایی بخوام بریم با هم می ریم خونه فامیل این خانوم یا اون خانوم همه با هم می ریم و انگار اینها دو خواهر هستند و فامیل هر دو با هم یکی هستیم. مجلسی داشته باشند یا فوتی داشته باشند و ... هر دو با هم میرن خونه اون یکی.

آیا حاضرید که اگر مقدور شد مزاحم خانواده محترم بشویم و اسلایدی رو تهیه کنیم و منتشر کنیم و از انتشار این مصاحبه راضی هستید؟
بله هیچ اشکالی ندارد با کمال میل در خدمت شما هستیم و خدا شما را خیر بدهد که در این عرصه تلاش می کنید اگر مردم بدانند که معضلاتی   از کف خیابان جمع می شود و چه
مشکلاتی از سر راه بسیاری از زنان جامعه برچیده می شود اینقدر نسبت به این عمل خدا پسندانه مقاومت نشان نمی دادند.

ما از شما بسیار سپاسگذاریم و برای شما و خانواده محترمتان آرزوی موفقیت و سربلندی در محضر خدای متعال، آقا رسول الله صلی الله علیه وآله و ائمه معصومین علیهم السلام داریم.
من هم از شما برادر بزرگوار صمیمانه تشکر می کنم.
والسلام علیکم ورحمةالله و برکاته.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
املیا پنجشنبه 12 فروردین 1395 ساعت 22 و 42 دقیقه و 28 ثانیه
مثلا که چی؟ واسه چی این متنو گذاشتی؟ می خوای خونه زندگیه دیگرانو نابود کنی؟ها؟ ادم اشغالی مثل تو ندیدم ؟ خود پیامبر گفته چندتا زن نگیرید مگر در مواقع ضروری . اونوقت توعه از خدا بی خبر اومدی اینا رو نوشتی. اگه خودت می خوای زن بگیری بگیر با بقیه چیکار داری. خدا لعنتت کنه. حیوان حروم زاده معلومه که زنا زاده ای اشغال شهوتی . همین کثافط بازی های تو امثال توعه که باعث شده به ما لقب جهان سومی رو بدن مادر خراب امیدوارم زنت یا شوهرت بهت خیانت کنه مخصوصا اگه مردی زنت بهت خیانت کنه و از مرد یگه حامله شه یا اگرم زنی خاک عالم بر سرت با این نوشته ات امیدوارم تو لحظه لحظه زندگیت زجر بکشی زنا زاده ی مادر جنده دیوث
لیلا شنبه 22 شهریور 1393 ساعت 22 و 47 دقیقه و 39 ثانیه
سلام
جناب آقای ذبیح

این بدبختی از بالا آب میخوره کشور ایران تکلیفش روشن نیست نه میدانیممثل عربها مسلمانیم نه مانند غربیها مدرن و جدید در عربستان دو همسری جایز و رواست در غرب طلاق زشت و کریه نیست اینجا اگر صحبت هوو بشه عقب موند هایاگر بخوای طلاق بگیری مادر و پدر بدی هستی

ما نه ماریم نه ماهی من میدانم دو همسری بهترین راهه اما متاسفانه پدیده پروتستان آرامو بی صدا داره وارد دین و سیاست و خانواد هها میشه

زن ایرانی حاضره شوهرش خیانت کنه اما خودش آستین بالا نزنه
شنبه 10 خرداد 1393 ساعت 13 و 23 دقیقه و 41 ثانیه
اهم ومهم میكنن؟از یكی میگیرن میدن به یكی دیگه .این جامع نگری نیست كه این بی جنیه بودن مردهاست كه فكر خودشونن .نه فكر هردو زن .هركدومشون كودن تر بود فدای اون یكی كه زرنگ تره میكنن .اونی هم كه كودن تره خواستن كودن بمونه .سرش تو كار منافعش نباشه .
بفهمه چی میگذره دورش.مردها ی ایرانی تبهكاران برده داری زن در همه قرنها بودند چه با استفاده از خرافات چه سوء استفاده از دینشون
نه عادل بودن نه صادق بودن نه دلسوزنه مومن .
شهوت رانان افسار گسیخته شیطانند
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
واقعاً این جور حرفهایی که میزنید فاجعه است. و با توجه به اینکه چه ما در این سنگر حرف بزنیم و چه نزنیم یک عده ای به همین کارهایی که شما شاکی هستید ادامه خواهند داد. به نظر میرسد این فعالیت ما خیلی لازم و ضروری است تا این سنت را درست بشناسیم و درست عمل کنیم.
به بی نام(شاید ستاره وشاید نازلی!!) شنبه 3 خرداد 1393 ساعت 12 و 31 دقیقه و 39 ثانیه
مگر خانواده جزئی از یک جامعه نیست؟ مگر خانواده جدای از جامعه است؟به نظرشما عده ای کثیر باید فدای ندانم کاری عده ای دیگر شوند؟خدا علیم است وخبیر پس لطفا بر او خرده نگیرید و بر آنانیکه وجهه قوانین الهی را مخدوش کرده اند ملامت کنید
شنبه 3 خرداد 1393 ساعت 01 و 17 دقیقه و 43 ثانیه
خانمها فکر کردید اینقدر ابلهند که با چند متن وسخن اىمه گول حرفاى شمارو بخورند شمااقایون خوب هواى همو دارین ,به جاى درنظر گرفتن مصلحت جامعه در افزایش نسل وتشویق چند همسرى مصلحت ارکان هر خانواده رادر نظر بگیرید.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
معمولا مردها جامع نگرند و همه مصالح را با هم می بینند و اهم و مهم می کنند.
به خانم*(ستاره) جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 23 و 34 دقیقه و 21 ثانیه
مرد اگر ایمان داشته باشد (البته واقعی) هیچوقت دروغ نمیگوید وهیچ وقت سراغ فریبکاری ونیرنگ نمیرود.آنهایی که بیش از حد جزء نگر تشریف دارید و دو دوتا چارتا میکنند وهزاران دلیل ومنطق را نمیبینند ونمیپذیرند و حتی ایمانشان ودینشان را زیر پا میگذارند و حرفهایی میزنند که به مذاق هیچ مرد مسلمانی خوش نمی آید و خود را بسیار عاقل ودیگران را کودن فرض میکنند بیخود وبی جهت کلاف زندگیشان را آنچنان درهم میپیچانند که باز کردنش گاو نر میخواهد ومرد کهن...!!!! انگار که چندین دختر پشت در منتظرند که آن آقا ازدواج کند وآنها زن دوم وسومش شوند!!!خیلی خنده داره که شما اینقدر استرس دارید و دلهره...توکلتان بر خدا باشد وآسمان زندگیتان پرستاره
به نازلی جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 23 و 15 دقیقه و 32 ثانیه
با انتهای نظر شما موافقم که نباید بدون رضایت همسر اول سراغ همسر دوم رفت...البته یه چیزیرو باید بدونید ومیدونید:پسرا ومردای جامعه امروز به زور از عهده یک زن بر میان وبعضا شاید بر نیان(مثل خود من!!!)اما این دلیل نمیشه که حلال خدا رو حرام کنیم بر اوناییکه عادلن ومیتونن از هر حیث...خانم ستاره انگار خواستگارشون از چند همسری صحبت کرده وایشون نتیجه گرفتن که حتما سرشون هوو میاد!! به قول آقای خراسانی کدوم پسر هنوز زن اولو نگرفته به فکر زن دوم میتونه باشه؟؟!!!!تمتم حرف من رو حساسیت بیش از حد خانم ستاره است که من واقعا نگرانشونم... چرا اینقدر بدبینی؟اونم به همه پسرا!!!
نازلی جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 17 و 05 دقیقه و 04 ثانیه
ستاره حق داره
شما هم اگر نظر فقها رو توی بخش احکام همین وبلاگ ببینید دیگه نمی تونید به مردها اعتماد کنید. در ازدواج اخلاق و انسانیت یه مرد خیلی مهمتر از ایمانشه. ایمانش به درد اون دنیای خودش می خوره ولی اخلاق و انسانیتش به درد هر دو دنیای همسرش می خوره. اگر مردی ایمانش اولویت داشته باشه دو روز دیگه برای گزفتن زن دوم طلبکار هم هست. اما مردی که اخلاق و انسانیت داشته باشه اونقدر جوانمرد و با غیرت هست که عهد هنگام عقد با زنش رو نشکنه و زن دیگه ای رو بدون رضایت همسر اول وارد اون زندگی نکنه
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
بله بهترین و پایدارترین ازدواج چند همسری اینه که همسران با یکدیگر مثل خواهر باشند. این اگر شد صفایی در زندگی حاکم میشه که نگو و نپرس.
به خانم*(ستاره) پنجشنبه 1 خرداد 1393 ساعت 18 و 29 دقیقه و 31 ثانیه
سلام خانم ستاره.نظر خیلی زیبای شمارو دیدم که حکایت از ایمانی راسخ وقلبی سلیم داشت...این چه طرز تفکریه ؟چرا اینقدر استرس ونگرانی؟مگه روایت معصوم(ع) رو نشنیدید که اگر در ایمان شخصی مطمئن شدید دخترتان را به عقد او در آورید(جواب مثبت به خواستگاری) وگرنه فساد فراگیر میشود...به نظر شما شخصی که ایمان واقعی داشته باشد اهل نیرنگ و دروغ است؟چرا اینقدر سوء ظن و بد گمانی؟چرا اینقدر نگرانی و استرس؟
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 08 دقیقه و 31 ثانیه
به به این خراسانی از اخبار روز هم بی اطلاعه. حتی توی سایت محبوبتون رجانیوز هم تیتر زده بود که ازدواج مجدد مردان ممنوع شد. هم نوشته بود که ماده 23 لایحه حذف شده هم آخرش ماده 16 لایحه که قابل اجراست به طور کامل نوشته بود 9 تا مورد بود که مرد می تونست زن دوم بگیره اولین شرطش کسب رضایت همسر اول بود.
با دروغگویی می خواین سر ما زنها رو کلاه بذارین که قضات فاسدی که مثل توفکر می کنن سرمون کلاه بذارن. کور خوندین.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
کاش همه کلاها اینا باشن مگه بده که مرد شما بدونه کی و چطور می تونه زن دوم بگیره و چطور نمی تونه.و راه و چاه را یاد بگیرد که بی جهت به چاه نیفتد.
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 ساعت 10 و 01 دقیقه و 38 ثانیه
در ضمن مهریه همچنان عندالمطالبه است مگر اینکه مرد در عقد نامه آن را مشروط و عندالاستطاعه کرده باشد. در ضمن اگر همسر دوم برای به ثبت رساندن ازدواج به دادگاه مراجعه کند یک نسخه از تقاضای او برای همسر اول فرستاده می شود. در اینجا اگر همسر اول تقاضای مهریه کند ثبت ازدواج دوم منوط به پرداخت مهریه همسر اول می باشد.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
مرد مهر بسته که پرداخت کند حال چه امروز که شما مطالبه کنی چه فردا مطالبه کنی و بهتر آن است که مرد قبل از مطالبه همسرش مهر او را پرداخت کند. مهر در روایات برای شفای مریضی خانواده دواست و اگر مقداری از آن به مرد داده شود و به نیت شفا چیزی تهیه شود و به مریض داده شود التیام می یابد. البته سند این روایت را قبلا جایی دیده بودم و الان پیدا نمی کنم.
سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 ساعت 09 و 55 دقیقه و 24 ثانیه
خانم هما ماده 23 لایحه حمایت از خانواده که اجازه همسر را لازم نمی دانست و مرد می توانست با اجازه دادگاه و داشتن تمکن مالی زن دوم اختیار کند در سال 91 حذف شد و به جای آن 9 بند از ماده 16 قانون مصوب سال 53 جایگزین شد. بند اول آن هم شرط رضایت همسر برای ازدواج مجدد است. بنابراین در قوانین قضایی شرط اجازه همسر برای ازدواج مجدد مرد به قوه خود باقی است و فقط چند سال حذف شده بود که عوارض زیادی که در از هم پاشیده شدن خانواده ها ایجاد کرد باعث بازگشت مجدد اجازه همسر اول به قانون شد.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
از چیزی که اطلاع ندارید شایعه درست نکنید. اونی که اصلاح شد این بود که باید دادگاه تشخیص می داد که ایشان می تواند زن دوم اختیار کند یا نه/! ین ماده برداشته شد. و آن ماده 16 اصلا مربوط به رضایت همسر نیست. و اکنون هم کسانی که ازدواج کرده اند به مشکل برنخوردند که هیچ بلکه شکایت زنان اول مسموع نبوده و به تفاهم حل شده است.
هما یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 ساعت 22 و 45 دقیقه و 05 ثانیه
ملاک اجرای قانون مهریه اینست که بعد از چند سال عندالمطالبه بماند که آیامانده ولی قانون تعدد زوجات در دهه های قبل در شروط ضمن عقد منوط به اجازه زن بوده ولی اکنون بر تعهدات آن حرف وحدیث تغییر کرده .ملاک اگر قانون هر دوره است پس باید در پرداخت حقوق زنان نیز دیندارتر عمل میشد که نشده .
اگر شرط رضایت برداشته شده بواسطه قوانین دین ،شئونات وحقوق زنان چرا در سرا پرده قوانین گم شده است .عدالت در تغییر قوانین فرانسه به اسلام بهتر بود بدون تبعیض جنسیت میبود .زمانی که زنان در زندگی مرد دویدند واموالی بدون ثبت دارند وبا اندیشه تک همسری دنبال کسب وثبت نبودند ظلم مضاعف است که اکنون مردان با ثروت اندوخته دیگری زنی را بدون رضایت شریک وهمسفره نان همسر کنند .
این مسائل در دادگاهها به جایی نمیرسد چون اکنون صحبت از حقوق مردان است نه زنان
هما یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 ساعت 16 و 29 دقیقه و 52 ثانیه
بهتر است زنان مطلقه حقوق خود را از جیب زن اول مطالبه نکنند وخود را حق به جانب صرف بدانددر این که زنی دیگر باید شکست عاطفی او را در زندگی اش به دوش کشد .بلکه باید او را به زندگی با هوویی همدرد وبا شرائط مشترک با مردی شبیه به شرائط آنان همسرانه کرد ومشاوره آنها نشاندهنده هم کفوی بیشتر بوده است .درست است که نمیتوان حکم قطعی داد ولی اصلا با شرائط دینی وعرفی جامعه دینی مامتناسب نیست که زنی یا دختری را ناخواسته وغیر مستقیم با تبلیغات میان برنامه وآگهی بازرگانی در وبلاگ به این نگرش کشاند که مجاز است به مردان متاهل بیاندیشد واز هر مردی که خوشش بیاد مجاز به ورود به حریم او وهمسرش شود .دین این نوع رابطه ها را نمی پذیرد . ازدواج مجدد نیزباید در حیا وعفاف باشد نه در ولنگاری دل ومعشوقه گزینی هر منزل که شتر هوس نشیند .
هما یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 ساعت 16 و 17 دقیقه و 22 ثانیه
آقا ذبیح الله اعظم در سه گزینه قبلا موارد را عرض کردخ ام .فراموشتان شد
ا- مشاوره غلط به برخی برای ازدواج مخفیانه که شااااید بعدا امید باشد که زن بفهمد ورضایت دهد .این برای زن کنونی یک فریب محسوب میشود وتوانایی عکس العمل های خطرناک در زنان کنونی کاملا مشهود است پس ریسک توصیه وپیشنهاد بسیار بالا وخطرناک وامید به موفقیت طرح کم است
2-تعدد زوجات نباید رنگ تنوع طلبی وحق مداری برای مردان بگیرد .این تفکر در صد مقابله ومقاومت ودشمنی ودین گریزی را افزایش میدهد.
3-خانواده های سامان یافته ومردان متاهل نباید فعلا در طرح تعدد زوجات بیش از مردان مجرد ومطلقه بزرگ نمایی شوند ومخاطب اصلی طرح قرار گیرند.
این خطر خیانت وطلاق ومرگ عاطفی وخودکشی ودیگر کشی را بالا میبرد .
با توجه به اینکه ما به اندازه ای که زنان ومردان را برای قانون دینی چندهمسری با قوانین عجولانه وناقص فعلی دین مدار میخواهیم بکنیم برای دین مداری وایمان واقعی خیلی از آنها کاری اساسی وزیر بنایی نکرده ایم حال چگونه انتطار داریم دین پذیری آن هم با سخت ترین امتحان الهی صورت گیرد .آن هم با این نوع برخورد طلبکارانه زنهای دوم ومردان نسبت به زنان اول وزندگی او که حق اوست ودلیل ندارد او را مجبور به تقسیم غنائم آن کرد که خود برایش سهمی ونقشی در زندگی داشته .نباید این دگر خواهی به زور به او تحمیل شود .
چه از طرف مرد وچه از طرف قانون
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ما هم به مورد اول شما توصیه نداریم اگر باشد از نوادر و با بیان همان ریسک و .. که شما میگید طرف را مخیر می گذاریم. مشاوره به معنای نصیحت نیست بلکه کمک به طرف که راهش را خودش دریابد.
هما یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 ساعت 09 و 09 دقیقه و 20 ثانیه
سلام دبیح الله اعظم
اعیاد مبارک
شما با روشهای غلط وخلاف منش دین توصیه به ازدواجها نکنید وحقوق زن اول را در انتخاب اولیه خود برای تک همسری ولزوم وفاداری مرد به رعایت آن رامحترم شمارید مطمئنا کسی با دین مخالفتی ندارد .مخالفت خانم ها به روش شما در ارائه غلط مطالب است .یعنی تفسیر وتوجیه غلط وبرداشت نا همگون مطالب دینی .
مخالفت تمام خانم ها ی اول اگر درست وبی غرض قضاوت شود مربوط به روش وبرداشت وپیشنهادهای غیر منصفانه است .حق زن در انتخاب اولیه زندگی وشروط ضمن عقد آنان در تعدد زوجات فعلی نادیده گرفته شده وسفارش میشود نیاز به رضایت او نیست .این مربوط به قوانین 91 به بعد است وبرای مزدوجین 91 به بعد قابلیت اجرایی داردنه مردان متاهل میانسال که شرائط ضمن عقد دهه های قبل را امضاکرده اند .به هرحال زن هم با همان شرائط وقوانین آن زمان په غلط یادرست خیلی از حقوق شرعی ودینی خود را از دست داده است مانند مردان آن زمان .این ظلم به زن اول آن دوره است که اکنون قوانین علیه او احیاشود ولی حقوق او پایمال شود علنا وسهوا یاعمدا
نگاه عدالت در شرائط مساوی در تغییر قوانین میتواند از معترضین کم کند .
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اگر ممکن است روشهای غلط ما را به صورت مصداقی لیست کنید تا در آن تعدیل صورت گیرد. از اینکه ما را نقد کنید بسیار سپاسگذار هستیم. دعای خیرمان را نثارتان می نماییم.
ما در مباحثاتمون گرچه ممکن است لحن مقابله گرایانه حس کنید اما هیچ غرض و تعصبی نسبت به شخص یا گروه نداریم. بلکه کاملا در فضای دور از تعصب سعی میکنیم با داشته های دینی پاسخ دهیم.
مگر قانون عطف به ما سبق می شود؟؟؟ اگر چنین است مهریه شما در 40 سال پیش به صد تومان هم نمی رسید اما قانون می گوید به ارزش روز پرداخت باید محاسبه شود نمی گویید نه به قانون همون زمان باشد؟
می گویید عدالت اما هنوز همه هنوز در مفهوم عدالت گیر کرده اند؟ و تا احساس رنجشی می شود می گویند به خاطر نبود عدالت است.
شنبه 27 اردیبهشت 1393 ساعت 19 و 07 دقیقه و 02 ثانیه
وفا داری یعنی پایبند بودن به قول وقرار های ضمن عقد ونشکستن پیمان تک همسری که امضا کرده وبسسسسس
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
حالا اگر زن راضی باشد که همسرش زن دوم بگیرد چی؟ چرا اون خانوم میگه اگر زنش هم راضی باشد خیانت به بقیه است؟! این خواسته یا ناخواسته(از روی شوخی و سربه سر گذاشتن)مبارزه با اسلام نیست؟
جمعه 26 اردیبهشت 1393 ساعت 22 و 42 دقیقه و 47 ثانیه
خدا خیرشون بده چه عاقدهای خوبی بودن. اگر عاقد به من چنین چیزی می گفت همونجا عقد رو به هم می زدم دیگه نه خودم رو به زحمت می انداختم نه دیگران رو پسره هم می رفت زنی می گرفت که براش وفاداری شرط نباشه و مهم نباشه.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
وفاداری معنای خودش رو داره که قبلاً توضیح دادیم. و به کسی که حتی بدون رضایت همسر، زن دوم میگره بی وفا به او اطلاق نمیشه.
رویا جمعه 26 اردیبهشت 1393 ساعت 19 و 13 دقیقه و 47 ثانیه
خوب پس اگر پسر از اول به تعدد همسر فکر نمی کنه پس این مساله فطری نیست و حق نداره حق زنی رو که وفاداری رو جزو شروط ضمن عقد خارج از عقد نامه قرار داده پایمال کنه.
آیا مردی که مهریه و نفقه زن اول رو در حد شانیتش پرداخت نمی کنه حق ازدواج دوم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
مگر تمام چیزهایی که فطری هستند بشر بهش پرداخته؟ یا به همه مسائل فطریش آشناست؟ اگر این بود که همه بشر موحد بودند. پس این همه بی دین چه می کنند؟
از دو مقوله سؤال پرسیدید یکی حق زن که بر مرد واجب است مهریه همسر را عند المطالبه پرداخت نماید و چنانچه نخواهد بدهد قانون از زن پشتیبانی می کند.
دیگری حق مرداست که کسی نمی تواند مانع حق دیگری بشود مگر اینکه در گرفتن حق حقوق دیگران پایمال شودو حقوق زن و مرد در اسلام تعریف دارد و گرفتن یا نگرفتن زن دوم و سوم و چهارم توسط مرد از حقوق زن نیست که پایمال شده باشد. بلکه عدالت حق زن است که نباید ضایع شود.در اینصورت نباید مرد زن دیگری بگیرد. و عدالت هم تعریف دارد که بحثهای آن را قبلا طرح کردیم مراجعه نمایید.
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 ساعت 13 و 45 دقیقه و 17 ثانیه
بفرما آقا این هم تذکر در مورد اینکه در این وبلاگ حق زن اول رو ضایع می کنید و حق انتخاب رو ازش صلب می کنید جواب بده دیگه... نمی گه چند همسری نباشه که می گه از اولش به زن اول بگید. آیا این صداقت داشتن قبل از ازدواج چیزی خلاف اسلامه؟
آیا وقتی دختری قبل از ازدواج تاکید به وفاداری می کنه و پسر هم می گه براش فقط یک زن توی زندگی خواهد بود دروغ می گه یا راست رو نمی گه؟

تنها نتیجه ای که من از این وبلاگ گرفتم این بود که خاک بر سر من کنن که خودم رو از پسرها دور نگه داشتم و دوست پسری نداشتم در صورتی که اگر ازدواج کنم شوهرم هر غلطی دلش می خواد می کنه. هر چند دیره ولی پاشم برم حداقل یه دوست پسر اینترنتی واسه خودم جور کنم نهایتش با یه صیغه هم حلال می شه دیگه ... از وقت تلف کردن توی اینجا بهتره.

قابل توجه خانوم هایی که خودشون رو از لحاظ روحی و جسمی واسه شوهر اول پاک گه می دارن. در صورتی که اسلام اینو از ما نخواسته وبا یه صیغه می تونی حلال هر کی خواستی بشی توی ازدواج اولت هم لازم نیست توی خواستگاری راستشو بگی. ممنون یه درس خوب از اینجا گرفتم.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
حرفها غیر دینی زیادی تو صحبت شما بود که نیاز است اول از اولیات دین را بیشتر موردمطالعه قرار دهید. اگر همه منتقدین و مخالفین ما مثل شما باشند باید بگوویم هیچ متدینی مخاف ما نیست.
* چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 ساعت 13 و 30 دقیقه و 14 ثانیه
یعنی واقعا نفهمیدی منظور این بنده خدا از ضایع شدن حق زن اول و نداشتن حق انتخاب چیه؟!!!!!!!!!!!!!! بدبخت این همه توضیح داده که...

می گه نحوه تبلیغ تو حق انتخاب بین تک همسری و چند همسری رو از زن اول می گیره. راستم می گه. چرا پسر وقتی به خواستگاری دختر می ره ادعای پاکی و وفاداری می کنه. دختر هم با اعتماد به این حرف و به عنوان پذیرش تک همسری همسر این پسر می شه. اینکه این پسر رو توصیه نمی کنید موقع ازدواج اول به دختر بگه که چند همسری رو ترجیح می ده؟

ضایع شدن حق زن اول یعنی اینکهپسری که با اون ازدواج می کنه اونقدر براش ارزش قائل نیست که اونو بین پذیرش چند همسری یا تنها بودن و منتظر پسر معتقد به تک همسری ماندن مخیر کنه.

زن اول فقط به خاطر تک همسری به پسر بله می گه و بعد می گید اگر شوهرش خواست ازدواج کنه باید بپذیره یا باید شوهرش مخفی ازدواج کنه!!!!!!!!! خیانت یعنی این.

(((((خیانت یعنی مرد در انتخاب تک همسری و چند همسری و تنها بودن مخیره. زن دوم و سوم و چهارم هم قبل از ازدواج از وجود زن اول آگاه هستند و در انتخاب چند همسری و تک همسری و تنهایی مخیرند. فقط زن اول هست که قبل از ازدواج حق آگاهی و انتخاب بهش نمی دید. آیا این ظلم آشکار به زن اول و فریب در ازدواج نیست؟)))))

چرا از مردها نمی خواید که وقتی به خواستگاری دختری می روند تمایلشان را به چند همسری مطرح کنند و به او حق انتخاب بدهند؟ بالاخره دخترانی هم هستند که اگر مردی را دوست داشته باشند اهمیتی به حضور زن دیگری در زندگیش ندهند. پس چرا حتی وقتی پسری وبلاگ شما را به دختری که به خواستگاریش رفته نشان می دهد و او از ازدواج با این پسر منصرف می شود به پسر می گویید که اشتباه کرده و نباید تمایل به تعدد زوجات را به دختر می گفت؟؟؟؟؟ و حتی او را که در آینده به همسرش وفادار نخواهد بود تشویق به دادن تعهد و جلب رضایت آن دختر می کنید. از سوی دیگر این تعهدات را در تناقض با دین می دانید و عمل به آن را واجب نمی شمارید. آیا این تشویق به فریبکاری در ازدواج نیست؟
آیا نمی شد آن پسر را تشویق به یافتن دختری کنید که با چند همسری مشکلی ندارد؟ چون یافتن چنین دختری اسان نیست باید تشویق به فریب دختران کنید. دیگر به چه امیدی می توان ازدواج کرد؟!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ادعای دختر یا پسر قابل بررسی است و می شود میزان صحت ان را تا حدودی بدست آورد. نباید چشم بسته تسلیم شد این عاقلانه نیست. اگر نصف عمرش انسان تحقیق کند ارزش آن را دارد که نیمه دیگر عمرش در اسایش زندگی کند. در ضمن عاقدهایی که ما سراغ داریم و در مجالس عقدشان بوده ایم گفته اند چنانچه پسر بخواهد ازدواج مجددی انجام دهد رضایت زن اول لازم نیست و لی باید عدالت بین همسران را داشته باشد و اگر نمی تواند عدالت داشته باشد حق ازدواج مجدد را ندارد. ما این مطالب را شنیده ایم اما اینکه چرا در مجالس عقدی که شما تشریف داشتید نگفه اند یا نشنیده اید، ما بی تقصیریم.
و صد البته کمتر پسری است که در ابتدای ازدواج که آرام آرام دریچه جدیدی به زندگیش باز میشه قصد تعدد زوجات را داشته باشد و اصولا قبل از تحقق زندگی اول و تثبیت آن چنین تصوری برایش غیر معقول و غیر ممکن مینماید. اما با تحصیل شرایط و مساعد شدن زندگی ممکن است به فطرت خود رنگ حقیقت ببخشد و شاید هم چنین تکلیفی را برای خود احساس نکند هر چند موافق باشد.بنابرای همانطور که دختر به زندگی چند همسری در ابتدا فکر نمی کند پسر نیز همینگونه است.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 33 دقیقه و 07 ثانیه
در ضمن نظر قاضی موید قانون نبوده و نیست که پرونده مصداق قانونباشد.
چون قضات ایران هم عدالتی ندارند. کافی بود زن کمی رشوه پرداخت کند تا همه قوانین ایران به نفع او شود.
قاضی مرتضوی که قاتل جوانان مردم است 200 هزار تومان جریمه می شود!!!! از طرف دیگر دو جوان به اتهام اینکه 15000 تومان زورگیری کرده اند اعدام می شوند!!!!!! نمونه دیگری از عدالت مردانه مردان ایرانی
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ظاهراً شما به همه چیز شکاک هستید غیر از سخن شما بقیه غیر عادلانه است!!!!!!!!!!!
و ما در مسوله ای که نمی دانیم قضاوتی نداریم و شما هم که یکطرفه به قاضی بری باید حاکم برگردی. لذا بدون اطلاع قضاوت نمی کنیم که شما حاکم بشوی یا محکوم.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 29 دقیقه و 49 ثانیه
حق زن اول در آگاهی از ورود به زندگی چند همسری ضایع می شود در صورتی که زن دوم و سوم و چهارم در انتخاب آزادند. همینطور که مرد بین انتخاب تک همسر و چندهمسری آزاد است. این یعنی ظلم
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
یعنی چی زن دوم و سوم و چهارم در انتخاب آزادند ولی زن اول آزاد نیست و حقش ضایع می شود؟!
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 25 دقیقه و 50 ثانیه
در مورد صلب حق انتخاب زن اول هیچ دفاعی ندارید نه؟ چرا همه در ازدواج چند همسری حق انتخاب دارند جز زن اول؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
منظورتون از همه چه کسانی از اعضای خانواده منظور است؟
در ضمن اگر انتخاب زن دوم به انتخاب زن اول باشد که خیلی زندگی چند همسری سازگارتر و شیرین تر است.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 23 دقیقه و 40 ثانیه
اتفاقا تنها چیزی که بهش نمی پردازید حق هست. تا دلتون بخواد دارید حق کشی و تحریف دین رو به اسم تبلیغ چند همسری پیشه می کنید.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
هرجا که حقی ضایع می شود تذکر دهید تا اصلاح کنیم
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 21 دقیقه و 49 ثانیه
در کدوم قانون مهریه بالای 100 سکه کلاهبرداری اعلام شد؟ ماده تبصره رو بیارید ببینیم؟ آیا این خلاف قوانین اسلام نیست؟ آیا چیزی جر توافق بین زن و مرد در اسلام می تونه میزان مهریه رو محدود کنه؟ چیزی که قانون اعلامکرد این بود که تا 110 سکه رو اگر مرد پرداخت نکنه به زندان خواهد افتاد اما اگر مهریه بیشتر از 110 سکه باشه و مرد فقط 110 سکه رو پرداخت کنه دیگه به زندان نمی افته و می تونه بقیه مهریه رو به صورت قسطی پرداخت کنه.

اتفاقا مهریه بالا خیلی هم چیز خوبیه دختر دایی من در شرف طلاق بود و شوهرش به بهانه های واهی داشت طلاقش می داد که معلوم شد یه زنه توی اینترنت زیر پاش نشسته بود. یک سال توی دادگاه رفتن و اومدن تا اینکه به خاطر عدم توان پرداخت مهریه شوهرش منصرف شد و دختر داییم برگشت سر زندگیش. زنیکه هم بعدا معلو شد کلاهبردار بوده. شوهر دختر داییم رو پلیس برای شناسایی خواست و از اون به بعد زندگیشون شیرین تر هم شده. فقط شوهره بیش از حد محدود شده و همیشه کنترل می شه
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
پرونده هایی که اکنون از ان اطلاع داریم و نظر قاضی هم بر آن الصاق شده است.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 09 دقیقه و 27 ثانیه
بیچاره راست می گه دیگه.. دلیل مخالفت زن اول با چند همسری اینه که حق انتخاب در این مورد نداره ولی زن دوم داره. زن دوم چند همسری رو داره انتخاب می کنه ولی شما دارید مردها رو تشویق به تحمیل چند همسری به زن اول می کنید. این هم نمونه ای از عدالت مردانه!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ما کسی را مجبور نمی کنیم که برود چند زن بگیرد یا زنی چند هوو داشته باشد بلکه داریم باورهایمان را نسبت به دین و آئین رسول خدا روشنتر می کنیم تا به فرمایش امام صادق ع بی ایمان از دنیا نرویم. حالا هر کیس بخواهد در عرصه عمل هم اقدام کند باید شرایط آن را رعایت نماید تا عدالت زیر سؤال نرود.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 06 دقیقه و 37 ثانیه
اصلا کی گفته که حرف مراجع تقلید حجت هست؟ آیت الله صانعی می گه فرزند خوانده همین که توسط زن و مردی بزرگ بشه به خاطر علقه ای که بین اونهاست بر پدرخونده ش و مادر خونده ش محرمه! باید مقلدینش حرفش رو بپذیرن؟!!!!!!!!!!
به فرض که مرجع تقلیدی هم گفت که عهدشکنی جایزه باید مقلدینش بپذیرن؟!!!!!
وقتی ولایت فقیه در مملکت وجود داره وجود داره و بیان می کنه که کسی اگر حتی با اکراه عهدی رو پذیرفت موظف به اجرای و الزام به اون عهد هست و قانون مملکت هم بر اساس همین مساله تنظیم شده. بقیه ش دیگه حرف شماهاییه که کلاه شرعی درست می کنید که خانواده ها رو به آشوب بکشونید
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
فرزند خونده هیچگاه بر والدینی که او را پذیرفته اند و بر اولاد آنها بدون صیغه عقد یا رضاع محرم نمی شوند.
آقای صانعی هم مجتهد هستند اما شرایط مرجعیت ایشان از ناحیه جامعه مدرسین حوزه های علمیه تأیید نشده است.
هیچ مرجعی عهد شکنی را جایز نمی داند. رهبر معظم انقلاب در مقام اجتهاد نظر مبارکشون را مطرح نموده اند نه اینکهحکم حکومتی بدهند که همه مجتهدین موظف به تمکین آن را داشته باشند. روشن کردن زوایای مختلف دین که کلاه برداری نیست نیست بلکه هدایتگری و روشنگری است.
سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 ساعت 21 و 00 دقیقه و 28 ثانیه
چرا الکی می گین؟ در اسلام مرد برای طلاق زن دائم هیچ محدودیتی نداره و هر وقت خواست حتی بدون هیچ دلیل می تونه زنش رو طلاق بده. این هم که الان طلاق برای مرد سخت شده به همت قانون ایران هست.

این وبلاگ فقط داره سفسطه می کنه. ما به مردهای متاهل اصلا کاری نداریم. ما به مردهای مجرد کار داریم. چرا مردهای مجرد رو تشویق نمی کنید در ازدواج اول به سراغ دختر یا زنی برن که با چند همسری مشکلی نداشته باشه. خوب قطعا طیفی از دختران و زنان که حاضرن زن دوم بشن مشکلی هم با چند همسری ندارن. پس چرا در این وبلاگ مردان مجرد به ازدواج با این زنان تشویق نمی شن. اینکه همه ش می خواید مردهای متاهل رو موظف به چند همسری جلوه بدید و اونها رو تشویق به چند همسری با وجود عهد شکنی و دغلبازی و فریبکاری و توهین به زن اول می کنید نشون می ده شما غرض و مرضی دارید و دردتون دین و چند همسری نیست. دردتون باز کردن راه شهوترانی مردان متاهل و عدم تعدشون نسبت به همسر اول و بچه هاشون هست و همینطور عهد شکنی به بهانه های واهی

ما که نگفتیم همه مردان تک همسری باشند ما گفتیم مردی که اونقدر ترسو هست که قبل از ازدواج نمی تونه زن اول ر به چند همسری راضی کنه داره در حق اون زن ظلم می کنه و شرط عدالتش ساقطه پس نمی تونه بره سراغ چند همسری چون لایقش نیست.

وقتی مردان مجرد سراغ چند همسری برن زنان متمایل به چند همسری هم با اونها ازدواج می کن و دیگه چنین زنی باقی نمی مونه که بهانه ای برای مرد متاهل باشه
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ما حق را روشن می کنیم. هرکس که بخواهد می تواند به حق پناه بیاورد خواه متأهل باشد خواه مجرد و هر کاری در اسلام راه و چاه خودش را دارد که هر عاملی باید آن را بیاموزد بعد عمل کند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا