تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - ازدواج با مرد متأهل را ترجیح می دهم
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : دوشنبه 29 اردیبهشت 1393
نظرات
ازدواج با مرد متأهل را ترجیح می دهم
دختر خانوم بسیار محترمی طی اظهارات و بیان خواسته های خود از ماراهنمایی خواسته اند که ضمن اینکه راهنمایی شدند و برنامه های مطرح شده را به خوبی پیش می برند، لازم دانستم نگرش ایشان را نسبت به چند همسری به اطلاع کاربران عزیز برسانم و نکاتی در این بیان وجود دارد که قابل تأمل است.
اظهارات ایشان


 سلام آقای خراسانی
قبل از آشنایی با وبلاگ شما تصور مثبتی نسبت به چند همسری نداشتم.
دانشجو در رشته های روانشناسی بالینی و ... هستم و خانوادم هم مذهبی هستند. در حال حاضر خواستگارهای مجرد دارم اما هیچ کدوم ملاکهامو ندارند. و با توجه به روحیات خودم؛
 بیشتر ترجیح میدم با مردی جاافتاده ازدواج کنم تا جوان ناپخته
 و متاهل بودن طرف مقابل از نظرم مانع محسوب نمیشه.

اما او هم باید متدین و معتقد به ولایت فقیه، دارای حسن خلق، تحصیلات بالا،
موفقیت در زندگی اول، رضایت کامل همسر اول، توانایی مالی اداره ی دو زندگی، برقراری عدالت، از نظر سنی بین 30تا 40 سال ، تمایل به بچه دار شدن از همسر دوم، موافقت با ادامه تحصیل همسر را داشته باشد.
از توجهتون ممنونم

نکات قابل تأمل:
1- ازدواج با مرد متأهل یعنی ازدواج با مرد امتحان داده؛ اگر مردی در زندگی موفق باشد نشان از حسن مدیریت و حسن اعتماد به اوست و دیگر دغدغه آینده که چه خواهد کرد و چه خواهد شد نیست. چرا که یک مرد متأهل امتحان خود را نسبت به تأمین معاش، برخورد با همسری که از او راضی هم هست، برخورد با فرزندان، جایگاه اجتماعی و ... پس داده است و به راحتی قابل محک زدن برای انتخاب برتر است. لذا می بینیم که بسیاری از دختران جوان سراغ مردان متأهل می روند. گرچه ممکن است بگوییم به خاطر مال و سرمایه آنهاست اما همیشه اینطور نیست چرا که واقعاً یک دختر یا یک زن شوهری قابل اعتماد می خواهد که از حریم او به خوبی مانند یک گل مواظبت خواهد کرد.
2- ملاکهایی که در این خواسته مطرح شده است ملاکهای منطبق بر معیارهای دینی است که عقل آن را می پذیرد (ما حکم به العقل حکم به الشرع) لذا با وجود چنین ملاکهایی مخالفت جامعه اسلامی با چنین ازدواجی  معنا ندارد.
3- هشدار به والدین است که اگر از زمان مناسب ازدواج دختران و پسران بگذرد رغبت آنها به ازدواج کمتر می شود و در مسیر انتخاب دچار حیرانی و سرگردانی و عوارض منفی خواهند شد پس باید با اولین نیازهای دختر و پسر به فکر تأمین به موقع آن بود.
4- هشدار به پسران است که در دام رقابت قهری با مردان متأهل افتاده اند. لذا بایستی در همان اولین زمان بلوغ به فکر ازدواج باشند و نگذارند تا سالهای بعد که دیگر دختران جوان را از دست بدهند و مجبور شوند با زنان مسن زندگی مشترک تشکیل بدهند با نارضایتی حواشی زندگی خود را مکدر نمایند و حتی مورد سوء استفاده برخی زنان شرور قرار گیرند.
5- همچنان که  دختر انی ترجیح می دهند با مرد متأهل ازدواج کنند  زنان مسن و مجرد نیز به پسران جوان رغبت دارند و این پدیده باعث می شود همچنان سن ازدواج رو به بالا باشد و در نتیجه نسلهای آینده از نشاط و طراوت کمتری برخوردار شوند و همچنان ازدواج جوانان به یک معضل بزرگ تبدیل شود و جوان با نشاط پر از نیروی شهوت در دوران بلوغ و اوج شهوتش در کف جامعه رها بوده و مفاسد و معضلات عدیده بیش تر از آنچه که هست پدید آید.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علی دوشنبه 27 دی 1395 ساعت 21 و 40 دقیقه و 53 ثانیه
بنام خدا. با درود بر حضرت محمد و خاندان مطهرشان. سلام .
زنان و مردان مومن واقعی باید با عملشون و اخلاقشون فرهنگ تعدد زوجات را نهادینه كنن و با آموزش روش های زندگی.نه فقط با حرف .از نظر اسلام تعدد زوجات حق زنان است با همه مسئولیت و شرایط سختی كه برای مرد داره و با توقعات بالای زنان كسی نمیتونه...من یكیش طلبه و مدرس حوزه و...با اینكه الحمدلله همسرم راضیه
ولی كسی كه ما را درك كنه پیدا نمیكنم...
یکشنبه 14 آذر 1395 ساعت 01 و 06 دقیقه و 19 ثانیه
با سلام
لطفا خیلی تلاش نکنید که همه را به سوی چند همسری هدایت کنید، بلکه این قانون شامل همگان نیست. به نظر می رسد مشاوره حضرتعالی دقیق نیست.
بی نام پنجشنبه 28 اسفند 1393 ساعت 16 و 09 دقیقه و 32 ثانیه
زهرا خانوم خودتون فهمیدین چی گفتین ؟؟؟؟؟!!!!نازلیی گفت حق گرفتن زن دومو از شوهرش نمیگیره ولی حق انتخاب داره که بتونه با این موضوع کنار بیاد یا نه واین به خودش مربوطه.شماجای زن اول نیستید که تصمیم بگیرید اونم حق انتخاب داره.چه شوهرش بخواد علنی ازدواج کنه چه پنهانی .اون حق داره انتخاب کنه بمونه یا نه!!!!
عبدالله سه شنبه 5 اسفند 1393 ساعت 23 و 50 دقیقه و 51 ثانیه
سلام من حاضرم ایشان را به عنوان همسر دوم خود انتخاب کنم بنده مذهبی هستم بیشتر به خاطر اینکه بچه های شیعه زیاد شوند تصمیم بر ازدواج مجدد دارم اگه مایل بودند میتوانند به ایمیلم پیام بدن aasiaasii@yahoo.com
مریم شنبه 26 مهر 1393 ساعت 16 و 01 دقیقه و 41 ثانیه
واقعا متاسفام همین شماها هستین که کانون گرم خانواده ها رو از هم میپاشین. بیچاره زن اول با بدبختیا و سختیای مرد ساخته اما بعد ی دختر.... هیچی نمیتونم بگم
ناهید دوشنبه 3 شهریور 1393 ساعت 14 و 17 دقیقه و 09 ثانیه
من هم بااین خانم دانشجوی روانشناسی هم عقیده ام . واقعا یه زن وقتی ازدواج می کنه که عاشق بشه. ولی من هم مثل همین خانم فقط یه بارعاشق شدم اون هم متاسفانه خیلی دیر وتو32سالگی عاشق یک مردعالی ولی متاهل !
بخاطرمخالفت شدیدخانواده ام مجبوربه ازدواج پنهانی شدم. ولی دیگرقادربه ادامه این رابطه نیستم. درصورت جدایی هم بخاطرعلاقه شدیدی که به همسرم دارم هرگزازدواج نخواهم کرد
واقعا چرااینهمه حکم اسلامی وقرانی خداوند رو برخی ازاین مردمان حسود وبی دین، قبیح می نمایانند؟
چراازخدانمی ترسند؟
سه شنبه 27 خرداد 1393 ساعت 18 و 42 دقیقه و 12 ثانیه
برای هیچ کدوم از اینایی که گفتی نبود اگه زن باشی میفهمی من چی میگم یه زن با کسی ازدواج میکنه که دوسش داشته باشه البته این درصورتیه که لاشی وفراری ومحتاج یه لقمه نون نباشه که خدارو شکر دوستم از همه لحاظ تامینه ودستش تو جیب خودش خواستم بگم یه زن سالم ازدواج میکنه که عشق رو تجربه کنه ولا غیر وتازماینکه عاشق کسی نشه وازدواج نکنه در مورد مسائل جنسی حتی فکر هم نمیکنه وبراش مهم نیس. مگر کسی که توخط فساد جنسی ولاشی گیری افتاده باشه اینایی که گفتم رو فقط جنس زن میتونه درک کنه


پذیرفتن سه شنبه 27 خرداد 1393 ساعت 17 و 51 دقیقه و 57 ثانیه
اینکه نپذیرفته دو حالت داره:
1- از روی عقل بوده یعنی اون مرده واقعا یک مشکل اساسی داشته، که خوب نمیشه زیر سوال برد
2- برای کلاس گذاشتن بوده، امیدوارم تو پیری این کلاساش به درد پز دادن بخوره و خودشو آک بند پس از 1000 سال تحویل موریان گور بده تا آکشو باز کنن
3- از روی ترس بوده: بعضیا ترسون دیگه و خدا شفاشون بده
4- برای نرفتن زیر بار مسولیت بوده: خوب مشکل از خودشه بچه ها براش دعا کنن
5- هیچکدام
به سمیرا شنبه 17 خرداد 1393 ساعت 10 و 15 دقیقه و 08 ثانیه
یعنی مرد به زنش این حق را بده که سرپرست مرد دیگه بشه و اگه بچه داشته باشه خرج بچه اش را هم بده؟!!!
راستش خدا این توان را در زن ندید وگرنه حتما در ایات خدا بهش اشاره میشد.
یه سئوال؟ چرا هر وقت حرف از سرپرستی زن دیگه میشه فقط جنبه نیازهای جسمانی درذهنتان نقش می بندد؟ و فراتر از اون نمیتونید فکر کنید و البته این ظاهر امر هست هر چند در باطن بیشتر نگرانی زنان از گرفتن سرپرستی زن دیگه این هست که مبادا زره ای از اموالشان خرج کسی دیگه بشه و برای همین خداوند وعده میده که رزق و روزی زنان بی سرپرست با خداست تا منت زن و مرد دیگه ای سرشان نباشد و چه اشکالی داره که ما اونقد انسانی فکر کنیم که بخواهیم زن دیگه ای که ظرفیت و شعور کافی را برای زندگی داره او را از داشتن همسر دریغ کنیم...
مشاوره خانواده شنبه 17 خرداد 1393 ساعت 09 و 56 دقیقه و 03 ثانیه
خیانت نیست وقتی زن اول موافق هست که همسرش سرپرست زن دیگه بشه. نه این که زن در جامعه رها و بازیچه دست مردهای هوس ران باشه. در دانشگاه چیزی یاد نمیدن این استناد به منبع بزرگی وصله که قران هست بسیار زیبا در آیات 3و 129 و 130 می فرماید شرط تعدد زوجات عدالت هست و اگر نمی توانید،به یک زن اکتفا کنید بعد در 129 روابط پنهانی را نهی کرده و تاکید کرده با پیش گرفتن تقوا سعی کنید بینشان دوستی و صلح ایجاد کنید تا بتونید عدالت را رعایت کنید در غیر این صورت میفرماید از هم جدا شوید و نگران روزی نباشید چرا که روزی همه دست خداست. یعنی من میتونم مانع بشم که همسرم سرپرستی زن دیگه ای را بر عهده بگیره و حتی مجبور بشه پنهانی باهاش باشه و خدا میگه همسرم سعی کنه با زبان تقوا و عدالت منو راضی کنه که به اون زن هم رسیدگی کنه و اگه باز زیر بار نرفتم و بدون شناخت از اون زن بخواهم قضاوت کنیم که به ما چه! بره خودش یکی رو برای خودش پیداکنه فلان فلان شده!!!... که خدا اینجا به این زنان پاک و باایمان وعده میده که تن به زندگی پنهانی ندهید چرا که رزق و روزی آنها دست خداست
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
ازکجای آیه 129 نهی روابط مشروع پنهانی را فهمیدید؟؟؟!!!
سمیرا شنبه 17 خرداد 1393 ساعت 02 و 03 دقیقه و 30 ثانیه
هر مردی كه از ازدواج دوباره پشتیبانی می كنه پس این حق رو برای همسرش هم باید قائل بشه كه با هر تعداد مردی كه می خواد رابطه داشته باشه. از یك طرف زن خیانت كار رو سنگسار می كنید اما از سوی دیگه مردان رو به خیانت تشویق می كنید؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اگه قرار باشه خطوط قرمز رعایت نشه و یک زن هم دنبال تعدد زوج برود و در یک زمان که در عقد و عده کسی هست در کابین دیگری باشد اول خسارتش هرج و مرج است و فساد و ... دوم هم عذاب در آخرت.
سمیرا شنبه 17 خرداد 1393 ساعت 02 و 00 دقیقه و 23 ثانیه
این دیگه هم خنده داره و هم گریه آور كه یك دانشجوی روان شناسی متقاضی زن دوم شدن بده. پس آخه چه كوفتی توی اون دانشگاه یاد شماها میدن؟.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
اگر کسی مصلحتش چند همسری باشد از همان ابتدا پسندیده است. لازم نیست که بماند تا بترشد و بعد از چند سال همان کاری بکند که ده سال پیش می خواست بکند. این خسارت به عمر و زندگی است.
یکشنبه 11 خرداد 1393 ساعت 00 و 57 دقیقه و 35 ثانیه
یعنی شما میگی چند تا زن داری و داری زنهاتو تحمل میکنی؟
یکشنبه 11 خرداد 1393 ساعت 00 و 55 دقیقه و 17 ثانیه
میشه بفرمایید کدومها مصداق بهشتند تا برای ما الگو باشند و ازش یاد بگیریم؟
به شما که به دوستدار حضرت زهرا ایراد میگیری شنبه 10 خرداد 1393 ساعت 15 و 12 دقیقه و 47 ثانیه
علت تعجبتون در یک کلام هست و آن سیاست انگلیس هست که برای به بردگی کشیدن یک جامعه اول سراغ زنان میره و اونارو با تبلیغاتشون سوق میدن به سمت اهداف پلیدشون و اونطوری موفق شدن که سایه خانم که احتمالا سایه شیطان شدن حکم خدا رو میگه هرزگی. واقعا که متاسفم براتون. اگه همین آقایون که اینقد شما بدشونو میگین نبودن الان باید زیر شکم عربها میخابیدید چون آقایون از خود گذشتگی دارن و از جمله در زمان جنگ میرن زیر تانک و توپ و اینکه الانم از خود گذشتگی ممکنه بکنن و بعضی شما زنهارو تحمل میکنن. گرچه بعضی از خانمهای(البته تعداد اندک) که واقعا مصداق بهشت هستند نیز وجود دارن که من اصلا قصد جسارت به آن عزیزان را ندارم
شنبه 10 خرداد 1393 ساعت 13 و 17 دقیقه و 12 ثانیه
آقای دوستدار حضرت زهرا
چرا خانمهای ایرانی دین را باور نكردن ولی مردها اینقدر خووووب باورش كردن .چون نفع مردها در طرفداری از نیمی از منطق دینه نیمی دگش كه مربوط به حق زنه دیده نمیشه وداده هم نمیشه واسه همین زن باور نمیكنه كه دین به نفع اون هم حرف داره بیشتر از حق مرد .ولی كو اجرا كو توضیح درست .اینجا همش سانسوره .به نفع مرد .
اولش میگن حق زن اینه مهریه هستش نفقه وفلان وبهمان ولی توی عمل هیچی حبابه وخواب شعار وخیال
به سایه جمعه 9 خرداد 1393 ساعت 11 و 03 دقیقه و 50 ثانیه
سلام خانم سایه.خیلی غیر منصفانه و ناعادلانه نوشتی.یعنی اون دختر40 ساله که شانس ازدواج نداشته تا حالا باید بره بمیره؟خب اگه بحث تعدد کاملا جا بیفته وفقط افراد توانا بیان وسط میدون و خانمها هم به خاطر خدا قبول کنن به نظر شما اجر چنین عمل خداپسندانه ای پیش خدا چقد میتونه باشه؟؟نجات یک انسان هم کیش وهم مذهب خودمون... هدف اینه که امثال شما باور کنن که اسلام کاملترین برنامه هدایت وآخرین ورژنه وهیچ نسخه ای بالاتر از اون نیست ونخواهد امد...و اگر واقعا با احکام الهی مشکل دارید مستقیم به جنگ خدا ور سولش دارید میرید ودر این واقعیت شک نکنید
سایه پنجشنبه 8 خرداد 1393 ساعت 13 و 33 دقیقه و 34 ثانیه
به نازلی کجایی


وقتی زندگی چند نفره دیگران مخل آسایش اجتماعی ماست ما حق داریم درموردش نظر بدیم. خیلی دوست دارن چند زنه باشن و زنها هم خیلی دوست دارن یک دوم یا کمتر از یک مرد رو داشته باشن. برن توی بیابون زندگی کنن خانواده های تک همسری رو با افکار مسموم و هرزگیشون مورد تهدید واقع نکنن.
دوستدار زهرای مرضیه پنجشنبه 8 خرداد 1393 ساعت 10 و 17 دقیقه و 47 ثانیه
احسن به پارسا...متاسفانه زنان ایرانی دین را نفهمیده اند وخدا را باور نکرده اند ومرامشان مرام گذشت وایثار نیست وفقط یاد گرفته اند اتهام بزنند وچشمهایشان را بر حقایق ببندند و فقط فقط فقط به فکر زندگی خود باشند وخوشیهای دوروز دنیایشان.
پارسا پنجشنبه 8 خرداد 1393 ساعت 00 و 35 دقیقه و 56 ثانیه
ضمن تشکر از فرمایشات دوستان مجددا خاطر نشان می کنم که هر شخصی مسئول اعمال خود هست.من به عنوان یک مرد نگران بالاگرفتن میزان فساد و بی بندوباری جامعه و جوانان هستم.کشور اردن چندی پیش با توجه به آمار بالای زنان مسابقه ای رو جه افزایش تعدد زوجات ترتیب داد و این خود مشوقی بود تا دامنه فساد جهت جلوگیری از مردان شهوتران و بوالهوس کم بشه.با اینکه در یک کشور سنی این کار انجام شد ولی خدا به داد ما شیعیان برسه.خدا نکنه دیر متوجه عواقب کارامون بشیم.
نازل کجایی؟ دوشنبه 5 خرداد 1393 ساعت 10 و 42 دقیقه و 46 ثانیه
پیداس نازل انژکتور خیلی این چند روزه بش فشار اومده که اینقد داره داد میزنه. تو ادعا میکنی مجردی، خدا عالمه راس میگی یا نه. همینطور اونی که به ذوالفقار میگه عدالت، اونو همسراش باید جوابشو بدن پس تو سرت تو زندگی خودت باشه و بیخود برای زندگی بقیه تصمیم نگیر. اگه اینقد برات سخته عاقلانه در اینباره حرف بزنی بهتره اصلا حرف نزنی تا مزاحم زندگی خوش چند نفره بقیه نشی جونم
زهرا شنبه 3 خرداد 1393 ساعت 11 و 58 دقیقه و 12 ثانیه
چند روز اینترنت نداشتم ولی چه دعوایی شده
نازلی جون منم زن دوم نیستم ولی خوب میتونم خودمو جای زن دوم بزارم شما هم امیدوارم در زندگی انسان وارسته و سازنده باشی و خدا ازت راضی باشه. زن اول باشی ولی خوشبخت نباشی و تمام عمر استرس و نگران شوهرت که مبادا بره زن دوم بگیره چه فایده ... چی فکر کردید مرد ایرانی زن دوم بگیره؟ شما باید از معشوقه بازی شوهرت بترسی. سر خیابان دختر ارزون گیرش میاد سوارش میکنه بعد خوش میگذرونه تو هیچی نمی فهمی. فکر کردی مردها دنبال بیچاره کردن خودشون هستند که با دو تا خانواده خودشون را درگیر کنند من میگم اشتباه فکر میکنید. آرامش خودمونو حفظ کنیم و نفس عمیق بکشیم بعد هر چی که اسمش خیانته را به حساب زن دوم نزاریم مردی که پنهانی با زنی رابطه داره بخاطر ترس از زنش نیست که نخواد رضایتش را جلب کنه و بگه که قصد تعدد داره بلکه اون مرد هوس ران هست و دنبال رابطه ای هست که چندان مسئولیتی بر عهده اش نباشه.و گناه این ظلم ناخاسته به گردن زن اول هست که مرد را به راهی کشونده که ارزش زن را زیر سئوال ببره و بهونه برقراری عدالت را از مرد بگیره.
اینقد از تعدد زوجات بد نگیم چرا که عده قلیلی از مردم دارن با آبرو زندگی میکنن و همین جوسازی های منفی باعث میشه که زندگی براشون سخت بشه. فساد و فحشا کجا و گرفتن سرپرستی زن و بچه دیگه کجا
جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 17 و 41 دقیقه و 55 ثانیه
نارلی این ادبیات مال زن ناشناسه که همش اینجا رختخواب انداخته به دل نگیر او بیماری روحی داره 38 سالشه وعاشق یک مردی بوده که محلش نزاشته رفته زن گرفته مثل زنهای دوم وبلاگ نویس یک دفعه به ظرف یک ماه مرده راضی شد وزنش را هم راضی کرد ومشاوره رفت شد زن متاهل خوشبخت دوم
جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 17 و 41 دقیقه و 55 ثانیه
نارلی این ادبیات مال زن ناشناسه که همش اینجا رختخواب انداخته به دل نگیر او بیماری روحی داره 38 سالشه وعاشق یک مردی بوده که محلش نزاشته رفته زن گرفته مثل زنهای دوم وبلاگ نویس یک دفعه به ظرف یک ماه مرده راضی شد وزنش را هم راضی کرد ومشاوره رفت شد زن متاهل خوشبخت دوم
به نازلی جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 16 و 51 دقیقه و 03 ثانیه
در مورد ازدواج مجدد هم باهاش صحبت میکردی که بفهمه با چه خانم فهمیده و متشخصی داره ازدواج میکنه
نازلی جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 16 و 46 دقیقه و 26 ثانیه
ممنون از شعور و ادب و فهمتون
کسی که می خواد با من ازدواج کنه معلومه کیه و سه سال و 4 ماهه که داره می یاد و می ره که رضایت منو بگیره که زودتر ازدواج کنیم. برای همین هم تمام شرط و شروطم رو پذیرفته و با اخلاقم هم کاملا آشناست. پس نیازی به دایه مهربونتر از مادر نداره. دلشم بخواد که همچین دختری حاضر باشه باهاش ازدواج کنه. اینو به خودشم گفتم.
به نازلی جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 16 و 31 دقیقه و 57 ثانیه
خدا بداد اون کسی برسه که بخواد باتو ازدواج کنه چقدر پررو و وقیح هستی.
نازلی جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 16 و 14 دقیقه و 49 ثانیه
مشکل عظیمی که براتون در نوشته هام پیش اومده بود حل شد انشاالله؟
جمعه 2 خرداد 1393 ساعت 16 و 11 دقیقه و 19 ثانیه
تصحیح: خودم رو به جای زن شوهردار می گذارم.

تازه مجرد بالای 25 سال هم هستم یعنی همونایی که سنگشونو به سینه می زنید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا