تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - گفتگوی چند همسری(فساد، خیانت و ..)
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : جمعه 27 تیر 1393
نظرات
گفتگوی چند همسری(فساد،خیانت و ...)

نظر دوستان

ارتکاب فساد مردان با تعدد زوجات بر طرف میشود وخیانت نمیکنند؟

-خیانت را معنی کنید رابطه جنسی غیر متعارف وغیر شرعی با زنان دیگر غیر از همسر شرعی آن مخفیانه ویا آشکار زمانی که با همسر خود تامینند خیانت نیست؟

-تنوع جنسی در مردان با زنان با ریخت آیا مد نظر چندهمسری شماست ؟ یا سرپرستی زنان بی ریختی که خواستگار نداشته اند؟

-آیا مردان متاهل نیاز به تنوع جنسی دیگر دارند .این بیماری وانحراف نیست ؟.

پس مردانی که به یک همسر اکتفا می کنند مرد نیستند؟
پاسخ شما:
خلاصه نظر و سؤالات مطرح شده  عبارتست از:
1-فساد چیست؟
2- خیانت چیست؟
3- تنوع طلبی با ریخت و قیافه زنان؟ یا سرپرستی زنان بی ریخت و قیافه؟
4- نیاز جنسی یا تنوع طلبی مردان انحراف یا بیماری نیست؟
5- آیا مردان تک همسر مرد نیستند؟

توضیح
1- فساد در هر یک از جنبه های مختلف زندگی تعریف خاص و مصداق مشخصی  دارد لذا با توجه به حوزه مناسکی یا رفتاری و ... مختلف می شود که به طور کلی به فساد مالی، فساد اخلاقی، فساد اجتماعی، فساد عبادی، فساد سیاسی  و در برخی موارد به فردی و گروهی تقسیم و تعریف می شود و قوانین و دستورالعملهای خاصی را برای کنترل و مهار آن در نظر گرفته می شود.
فساد جنسی از مصادیق فردی و گاهی خانوادگی و گاهی پدیده اجتماعی است.
فساد جنسی یعنی تأمین نیاز جنسی از راه غیر شرعی. وگاهی افراط در تأمین این نیاز از شرعی که برای فرد و جامعه ممکن است مشکلاتی را و عوارضی را بوجود بیاورد که سلامت فرد و اجتماع را تهدید می کند آن هم از مصادیق فساد است. 
حال اگر مردی از راه غیر شرعی رابطه زناشویی با زنان دیگر برقرار می کند این از مصادیق فساد است. و یا اینکه مردی اگر حتی از راه شرعی و با وجود داشتن همسر اما خارج از میزان نیاز یک مرد معمولی به مراودات زیادی دست می یازد او نیز مفسد است و در صورتی که این عمل کثیر او از روی اعتیاد باشد نه تصمیم واقعی خودش، بعنوان یک بیمار در مراکز s.a باید تحت درمان قرار گیرد.

2- خیانت در مقابل امانت است. امانت مرد در خانواده چیست؟ در مرحله اول همسر و سپس فرزندان او امانتهایی هستند که در اختیار او قرار گرفته اند. خیانت او این است که در حفظ زن و فرزند خود و رشد و تربیت آنها کوتاهی کند. خیانت مرد این است که سر پیمان زناشویی خود نباشد. یعنی او که پیمان بسته بطور دائم با همسرش زندگی کند ، او را رها نسازد و به طلاق فکر نکند. بله البته اگر مرد مسیر زندگی خودش را میرود و در امر همسر کوتاهی نمی کند ولی زن نسبت به مرد بی میل می شود و نسبت به امر طلاق و جدایی مبادرت می کند این بعنوان خیانت از طرف مرد محسوب نمی شود چرا که او میل به این جدایی ندارد بلکه زن هست که چنین تصمیمی را وارد زندگی خود می کند.
نمی شود گفت که تصمیم مرد نسبت به تعدد زوجات باعث رنجیدگی و تحمیل ظلم به زن شده است! چرا که تعدد زوجات در فرهنگ اصیل اسلامی و در بین مسلمانان راستین رایج بوده و هست و هیچگونه تورم خاطری در بین آنان نبوده و نیست و اینکه این فرد به چنین تصمیمی در مقابل تعدد زوجات همسرش رسیده است از ظرفیت وجودی خود و امیال و خواسته ها شخصی خود این زن است که در صورت تفکر صحیح و ایمان سلیم و نگاه به اهداف متعالی همسر او نیز میتواند در ترویج سنت حسنه الهی سهم بسزایی داشته و مأجور باشد. و معمولا تورم خاطر عوامل درونی خود فرد است  وگاهی هم ممکن است از خارج بعداض عارض بشود نه ابتداءً
در این میان همسر دوم و سوم و چهارم گرفتن که از حقوق مرد است اگر باعث ناراحتی زن اول میشود و او راضی به داشتن هوو نمی شود، قانون هم نسبت به هر دو عدالت را رعایت کرده است. از طرفی از مرد اختیار تعدد زوجات را سلب نمی کند و از طرف دیگر توکیل در طلاق را به زن داده تا صورت عدم تحمل بتواند خود را ازاد کند. این عدالت است نه خیانت.

3- نسبت به ریخت و قیافه افراد گرچه ممکن است گفته شود تا حدی خود انسان دخیل باشد اما این یک مسئله قهری است و در اختیار بشر نیست بلکه خدادادی است. و کسی که صورت زیبایی دارد نباید کسی را که از این نعمت محروم است را مورد نکوهش قرار دهد. چه بسا که اودارای سیرت زیبا باشد که این صورت زیبا از آن برخوردار نباشد. لذا اگر افرادی به خاطر صورتهای زیبا کابینهای متعدد را دنبال می کنند این افراد در این دنیا به سیری نمی رسند و این تنوع طلبی انها یک بیماری است که بایستی درمان شود و الا ضربات مهلکی به دین و دنیای آنها وارد می نماید.
چه خوب است که اگر فردی به این خاطر به کسی عشق می ورزد و یا حتی که کسی که توان رسیدن به معشوق نیست در وجودش احساس عشق میکند عفت را پیشه خود سازد که این گوهر برتر است. پیابر گرامی اسلام می فرمایند:
مَن عَشِقَ فَکَتَمَ و عَفَّ فماتَ فهوَ شهید: هر کس عاشق شود و عشق خود را کتمان کند و پاکدامنی ورزد و با این حال بمیرد او شهید است.
در مسئله چند همسری باید هدف الهی باشد. اگر تکلیف شد که فلان شخص را به تزویج دراورد بهتکلیف خود عمل نماید چرا که اهداف عالیه او نقصهای فرعی را می پوشاند. هر چند لحاظ نمودن شأن خود و همسران از جهت اصالت خانواده  و قیافه و منزلت و وجاهت و جلال، خارج از مروت نیست بلکه استحکام زندگی را جبران و بسیاری از پرسشهای غیر ضروری را فی الاول پاسخ داده شده است.

4- نیاز جنسی مردان بیماری نیست بلکه نیازی است که قابل جبران است. گاهی ممکن است این نیاز جنسی از جانب همسر خود تأمین نمی شود که در این صورت مناسب است آموزشهای معاشقه را بیاموزند تا لذت جنسی خود را بالا ببرند. گاهی ممکن است مسئله از این فراتر باشد، مرد میتواند همسر دیگری را (موقت یا دائم) اختیار نماید ولی باید همه موازین شرعی و عدالت را لحاظ کند.

5- اینکه تک هسر را مرد بدانیم یا نه! در گذشته چنین مرسوم بود که اگرمردی درای یک همسربود او را خانواده فقیر و ضعیف محسوب می کردند و داشتن چند همسر نشانه غیرت بلند و ابهت و عزت مرد بود و چنین مردانی با نگاه بزرگ به انها نگاه می شد و خصوصاً اگر فرزندان زیادی داشت شیخ قبیله و عشیره بود اگر سنش بالاتر بود بعنوان بزرگ قبیله و رهبر قبیله بود. گرچه هنوز هم در برخی مناطق چنین نگاهی وجود دارد. البته نمی خواهم این مسئله را تأیید کنم چون مسئله رهبری و ولایت درسایه چنین تفکری غیر معقول است و به انحراف می رود. اما در مسئله تعدد زوجات مسئله قابل توجهی است.
امروز اگر کسی دارای چند همسر باشد با نگاه تحقیر امیز با او برخورد می شود و با وجود تأیید اسلام و نظام اسلامی اما هنوز قوانین حمایتی از چنین خانواده ای به کمال نرسیده است و همچنان ضعف قانون وجود دارد.
بنابراین تک همسر بودن نشانه عدم مردانگی نیست چون:
مرد بودن آیتمهای مهمی چون شجاعت، غیرت، دیانت، اخلاق حسنه، توانایی مدیریت خانواده و جامعه، عقل معاش  و .... است نه صرفاً دادشتن تعدد زوجات گرچه کسی که می تواند چنین مدیریتی را به نحو شایسته داشته باشد در همه امور مدیریتی باید یک امتیاز مهم برایش محسوب کرد.

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شورا جمعه 17 مرداد 1393 ساعت 12 و 00 دقیقه و 21 ثانیه
من پاسختان را میدهم خانم اثر بله به اندازه افراد انتخاب در زندگی هست .این زنان مطلقه دوست دارند تك همسری باشند واكثرا هم با مردان بیوه ومطلق ویا مجرد مسن ازدواج میكنند ما در گروه زنان آزاد گروه اندكی داریم كه مایل به چندهمسری هستند ومجبورند این زندگی را انتخاب كنند . به همین دلیل اگر تبلیغ ازدواجهای جوانان رواج پیدا كند مشاهده میشود كه های وهوی وجنجال چندهمسری متاهلین یك نیاز كاذب است .برای تصاحب دختران جوان مجرد نه سرپستی همه زنان بیوه ومطلقه مسن و...
این زنان معمولا برای كسب استقلال ورهایی از همسر داشتن طلاق میگیرند .برخی از آنها هرگز به ازدواج فكر نمیكنند حتی تك همسری .امار زنان متقاضی زن دوم شدن كاذب است وبیشتر تبلیغات وهای وهوی مجازی است .
اگر هدف جمع اوری زنان متمایل به چندهمسری است باید زنان خیابانی وهرزه را دریابیم كه مردها را زخمی وبد عادت میكنند . سامان دهی زندگی انان مهمترین كار دولتمردان ومبلغان است . اگر برای بازگشت انان به زندگی تدبیر اندیشیده شود خیلی از مشكلات وطلقها وخیانتها حل میشود متاسفانه زنان متاهل هم در برخی از انها مشاهده شده است وعلت آن را عدم تامین مالی توسط همسر ویا انتقام از همسر شان به دلیل اعتیاد وخیانت وزنبارگی دانسته اند .باعث تاسف فراوان است در كشور اسلامی كه مردان به همسرشان خیانت كنند وزنان به مردان .مردان بیاد بیاموزند كه تنوع طلبی بیماری است وباید درمان شود نه مجازاتی داده نشود وحمایت شود .اینها به ضرر اسلام است تا حمایت از یك تبصره دینی به نام صیغه .
سیمین سه شنبه 14 مرداد 1393 ساعت 09 و 21 دقیقه و 02 ثانیه
هما یادمه خودش رو گذاشت جای یك زن صیغه ای وداستان ساختمان هووهها رو نوشت تا بهتون ثابت كنه كه شما وقتی زن اول در فشار باشه وجدا بشه وصیغه بشه میاین میگین این زنا هوس بازن.بعد خودتون باز واسشون دلتون میسوزه كه باید مردا برن بگیرنشون شما رو انداخت تو تله حرفای خودتون كه شما حرفتون چیه زنی كه هوونمیخواد جدا میشه میره صیغه وزن دوم میشه اگه ما بگیم میگین اون زن هرزه یه ولی اگه خودتون اینكاررو بكنین با حیایین .یك همچین چیزهایی یادمه .برو بخون هماخانم خودش روجای همچین زنی گذاشت تا به شما حالی كنه كه چقدر یك بام ودوهواهستین .
من كه تا آخرش میگم شما خودتون نمیدنین با خودتون چند چندین .
خخخخخخخخخخخ
با این حرفا نمیتونین هما خانم رو خراب كنین .
ما پشتش هستیم .
حرفاش حقیقت محض بود .
به بی نام یکشنبه 12 مرداد 1393 ساعت 18 و 08 دقیقه و 53 ثانیه
اگه از اول اینجا باشی باید همای هات رو هم بشناسی اونو با خودت مقایسه کن
افتاد !!!!!!
به گل اندام دیوانه عاشق شیدا ی خواستگار رد کن یکشنبه 12 مرداد 1393 ساعت 08 و 18 دقیقه و 02 ثانیه
یک دور بزن تو کامنتهای همون روزهایی که داغ کرده بودی ویک ماهه مشاور ه رفتی ویک ماهه زن اول 28 ساله خوشتل مشتل رو راضی کردی یک ماهه مردعاشقت رو راضی کردی وننه جونش رو شرمنده خودت کردی به یک ماه عقد کردی عیدی اومدی سورپرایز دروغی کردی منم اون وسطا وول میخوردم
همراه زهرا مخابراتی وزهرا ودختر مسن وزینب وواریته و ....
خخخخخخخخخخخخخخخخ
افتاااااد
خخخخخخخخخخخخخخخ
در کمای هما خخخخخخخخخ یکشنبه 12 مرداد 1393 ساعت 08 و 10 دقیقه و 15 ثانیه
دکتر
من کجا گفتم دکترمن هنوز کارورزی لیسانسم تموم نشده
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
نکنه تو هم فکر کردی من هما خانمم
خخخخخخخخخخ
تو هم خواب همارو می بینی
شما چه موجوداتی هستین .
شورا سحر میوه شما هم که هما بودین
مونده تسنیم که هما بشه
ریلکس ریلکس همایی در کار نیست نترس جونم آروم باش بیدار شو از خواب
دنیا پر از زنهاییه که واسه زندگیشون میجنگن
اونم با زنهای جفتک انداز بی ایمان
خخخخخخخخخخخخخخ
ریلککککککککککککس جانم
به خانم دکتر شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 22 و 42 دقیقه و 01 ثانیه
چرا اینهمه خنده عصبی!!!!!
ریلکس
ریلکس
عقده ای جان
به بینام شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 21 و 07 دقیقه و 43 ثانیه
میبینم که پشت دری هزار چهره که خودت خوب میدونی که کی هستی
گفتم چهل ساله بازم کج فهمیتو نشون دادی !!!!
موردی که میگی مال سن چهل و هفت به بالاست که هورمون های ج ن س ی خانمها به تدریج کم میشه
پس تا اون زمان زن جوون و شادابه
افتاد !!!!!
سن شما رو نگفتم مادر جان دکتر ,شما الان تو سنی هستی که تشریحش کردی
افتاد مادرجان !!!!!!!!
الان دیگه ثابت کردی نه فهم داری و نه شعور
اون مدرکت هم اگه اگه وجود خارجی داشته باشه که شک برانگیزه بزار در کوزه ....
حیف اسم زن اول که با وجود عقده ای هایی امثال تو خراب بشه!!!!!!
دیگه وقتی با اسامی مختلف نظر میدی به عنوان زن اول حرف نزن
عقده و حقارت و بدبختی از تک تک کلماتت پیداست مادرجان !!!!!


ثنا مهدیان پاسخ داد:
لطفا با احترام با یکدیگر صحبت کنید که نشانه شخصیت خودتونه. عفت کلام داشته باشید لطفا. به شخصیت همدیگه توهین نکنید.
به سحر شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 20 و 06 دقیقه و 33 ثانیه
پس برای خودت ول میگردی هان!!!!!
مگه نشنیدی که دکتر افروز میگه چهل ساله های الان مثل بیست ساله های قبلن خوشگل و جوون
پس دیگه فضولی مردم رو نکن
جهت رفع فضولیت گل اندام و خانم ناشناس یکی نیستند
افتاد !!!!!
به گل اندام (خانم ناشناس ) شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 17 و 55 دقیقه و 39 ثانیه
اوهههههههههههههههه
خانم متاهل 93 تو که عروس شدی پس چرا میگی هنوز موندم تو انتخابم
آره خوب حق داری هاپو کوچولو واسه تو درست نبود تو الانه 40 سالته دیگه .
گل اندام به سحر شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 16 و 31 دقیقه و 15 ثانیه
(خودت خواستی ) هاپو کوچولو بودن بهتر از یه کفتار پیره
گل اندام به ولگرد بی سر و پا شنبه 11 مرداد 1393 ساعت 16 و 28 دقیقه و 41 ثانیه
اولا که هنوز دیر نشده اگه تا حالا موندم چند سال منتظر یه جوون بی جربزه بودم که نتونست مامانشو راضی کنه.
یک مادر جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 15 و 32 دقیقه و 23 ثانیه
ماست مالی چیه دختر جون
از بس ظاهر بین هستی ونظرها رو هم با عجله میخونی که فقط بیای جواب بدی ودلت خنک بشه بدون این که بفهمی طرف چی گفته چون فقط اسمش زن اوله دیگه باید اعدامش کنین اومدم دوباره بگم که بری نظرمو بخونی این قدر کینه توز نباشی که همه رو مثل خودت فرض کنی .
دختر جون با قبول کردن ونکردن تو چیزی عوض نمیشه دختر من نه خراب میشه نه اونی که تو میگی هست .
فقط بدون که تو زندگیت با این اخلاقت هیچ وقت خوشبخت نمیشی چون همه چیز رو با عجله وظاهرش می بینی .
خدا هدایت کنه .
اینم بگم با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه با این حرفا وبرخورد زشتتون چند همسری تون همین جا دفن میشه .
هر چیزی بااخلاق خوب قبول میشه این توهینهای شما به زنهای اولی نشون میده این دو تا هیچ وقت باهم نمیتونن توی یک زندگی با یک مرد باشن .بی خود خودتون رو خسته نکنین یکیشون باید بزاره بره .
جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 10 و 16 دقیقه و 19 ثانیه
مادرجون چیزیو ماس مالی نکن بسه دیگه.
یک مادر جمعه 10 مرداد 1393 ساعت 00 و 22 دقیقه و 39 ثانیه
کامنت زیری از من بود
یک مادر سه شنبه 7 مرداد 1393 ساعت 16 و 25 دقیقه و 38 ثانیه
این خانم ها چیز بدی نگفتن دختر جون.دارن میگن مراقب سلامتیت باش مراقب حیات باش تو نفرین می کنی دلت خیلی خیلی مریضه خدا شفاتون بده به خدا خیلی عقده ای شدین که اینطور حمله میکنین به زندگی ها .حتما محبت مادر رو سرتون نبوده یا مادر عاقلی نداشتین تربیتتون کنه خیلی دخترهای معمولی وبد هیکل بودن عروس شدن والان سه چهارتا بچه تو دامنشونه چون که دامنشون پاک بوده .
مردی که واسه ظاهر زن بگیره واسه ظاهر هم پشت به زنش میکنه .خدا کنه مرد واسه حیا ش زن بگیره .
خدایا جوونهای مارو به راه راست هدایت کن .چقدر شما کج فهمین همه چیزها رو برداشت بد میگیرین .یکی داره واستون زندگی خوب پیشنهاد میکنه با پسری خوب ومجرد دیگه چقدر مگه بدبختین وضعتون خرابه که دعوا دارین باهاش میخواین برین تو ی زندگی یک مرد زن وبچه دار .چه دوره زمونه ای شده مادرتون از دستتون کم به عذابن حالا یکی شبیه شما خراب بشه رو سرش شما چه نسلی هستین به خدا نوبرین مگه پسر قحطه به باباهاتون چسبیدین .
دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 22 و 59 دقیقه و 04 ثانیه
من موافقم یکم نیایم آمار بیاد پایین بعدم ببینیم زهرا وستاره ونارین ومحمد ونقی وتقی ومخصوصا سارا وزهرا ومیم بانو با هم چکار میکنن یکم حرفهاشون رو بخونیم فقط بخندیم .جواب هم ندیم تا شورا بگه چکار کنیم .
خودش میگه خودش هم با اسم دیگه هورا میکشه ای حال میده بخندیم
خخخخخخخخخخخخ
حتما نقشه خوبی داره
سارا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 19 و 16 دقیقه و 29 ثانیه
من اگه گناه شما ها رو شستم و شما هم گناهان همه کسانی که برخورد داشتین و توهین کردین رو شستین. کمی هم به نوشتها و کامنت های خودتون نظری بیاندازین
گل اندام به سحر دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 11 و 47 دقیقه و 10 ثانیه
به تو چه که من چه اسمی دارم. اسمم برازنده خودمه. هم قشنگی دارم هم نجابت. اصلا هم نیازی به جلب توجه ندارم. به اندازه موهای سرت (اگر کچل نباشی) خواستگار داشتم و دارم. اینجا هم تفننی سر می زنم تا چشم حسودهایی مثل تو رو بترکونم.
شورا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 11 و 06 دقیقه و 00 ثانیه
میوه جان
به این میگن تخلیه احساسات منفی
ببینیم تا کجا نفسش میتازه .
نمونه ای از کینه وحدق یک زن دوم که نمیتونه در مباحث منطقی حقارت کارهایی که کرده را تحمیل کنه .
وبه تخلیه این حس منفی خود به شکل فحاشی وبد دهنی میپردازه .خوبه آرام میشوی اما در نهان به مسائل ما فکر میکنی.
امیدوارم به خودت بیای خانم
میوه ممنوعه دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 11 و 05 دقیقه و 47 ثانیه
راستی من که فعلا با کامنت سیامک خان رویای بچه دار شدن رو بوسیدم گذاشتم کنار اصلا!!!
ایشاله وقتی شوق پدر شدن رو تو همسر جان دیدم با سیاست میرم جلو!
در هر حال عزیزم، بترس از من و فرزند من و تربیتش!
چون اونو با افکار و مطالعاتی 100 برابر بیشتر از امروزم بزرگ خواهم کرد و بهش یاد میدم آدمایی که تو ازشون دفاع میکنی،این دسته مردان هیز و زنان خانه خراب کن؛ مصداق اسراییلن تو ایران!!!!
و ما هرگز مشروعیت این شخصیتهای مجعول رو نمی پذیریم!!!

یه زمانی کلیسا دانشمندان و عالمان علم رو به زانو درمیاورده و زندانی میکرده و به آتش میکشیده!!
چون علم چراغ روشنگری فساد کلیسا بوده!!
حالا شما سعی میکنین که فساد هاتونو با اسم دین بپوشونین و حقانیت بدین به هر ترتیبی و هرکس با ذره علمی که داره با برچسب و انگ زدن بهش کنار بزنید و بی اعتبار کنین!
فقط با زرنگی کتمان میکنید که اسلام دین آرامش، احترام، عدالت، انصاف و جوهره آدمیت هست!!!
و فقط به ابزاری برا شرعیت دادن به خودتون استفاده میکنین!
اما نه قانون رو دارین نه عرف رو! شرع هم شما رو نمی پوشونه!
ولی یه قسمتی از حرفاتو قبول دارم!
هرزگی در بیانمون داد میزنه وقتی درمورد تو و سیامک صحبت میکنیم!
میوه ممنوعه دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 10 و 50 دقیقه و 45 ثانیه
ممنونم سارا خانم!
از اینکه همچنان مشغول شست و شو هستید!
البته نه ما ها!!! بلکه گناهان ما!!!!

با خواندن کامنت تون مطمئن شدم نیاز دارید یا دکترتون رو عوض کنین یا شماره عینکتون رو!
اینهمه اشتباه در مصرف دوز مناسب خدای نکرده اثرات مسمویت به همراه میاره ها!
از من گفتن! این قدر تحمل مخالف دارمم که نگران سلامتی شمام! بعد شما به من همچین تهمتی میزنین!
هییییی! این دنیاو مرادن زنبازش و زنان آویزونی که شما ازشون دفاع میکنی خیلی بی وفائه!!!
مثل خودت!

اینقدر تو همه کامنتهات تناقضه، آدم ناخوداگاه دلش میخواد بشینه نظر موافقا و مخالفا رو هی بخونه !!!!
شورا دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 08 و 56 دقیقه و 34 ثانیه
بی نام خانم اگر شما ایرادی به طرح مربع دارید بفرمایید تا توضیح دهیم هنوز کسی از این طرح منطقی انتقادی نکرده حتی اقای خراسانی هم پذیرفتند که میتونه در کنار متاهلین کمک کنه وجلوی فساد مردان آزاد هم گرفته بشه .

خنده داره که شماهیچ حرفی برای نقد طرح ندارید ولی اون را بهانه کردید برای توجیه افکار هوس آلود خودتان در طرح جا کردن زن دوم در خانه زن اول با تحقیر زن به اندامش به هنرش به زیبایی اش وبه ...
شما گویا امام زاده مردان هستید هر زنی کم آورد خلا او را جبران کنید .
حسنا بانوهای زیادی در دنیای مجازی می پرند که در دنیای واقعی فقط مورد بهره بری جنسی اند ولی تحقیر شده اند .
به تعریف های عاشقانه در گوشی مردان دل مبندید آنها از تجربه عشق بازی با زن خود شما را فریب میدهند ودمی آمدن ورفتنی .
در ضمن برای روحیه شما طرح مربع بهتر است .چون نیاز ندارید باد کنید وگل اندامتان به هم بخورد .میتواند عاشقی کنید بی زحمت .پولدار هم که هستید مهریه هم که نمیخواهید
آقایان خواننده اقدام کنند لطفا
به میوه ممنوعه دوشنبه 6 مرداد 1393 ساعت 06 و 23 دقیقه و 33 ثانیه
هر چی میگذره دستتون قشنگ داره برای خواننده ها رو میشه
ادامه بدید که همه بدونن هدف اصلی شما از طرح مربع چیه
نیت انسانی و اخلاقیتون برای همه رو شده
فقط تنها مشکلتون اینه که فکر کردید خواننده ها هم مثل خودتون .....هستند
زهی خیال باطل
میوه ممنوعه یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 23 و 26 دقیقه و 41 ثانیه
احساس میکنم نقشه یک نفر رو برملا کردم!
ازش حلالیت نمی طلبم!

نمیدونم کیه اصرار داره بگه زندگی یه زن و یه مرد جهنمه! لجنه!مرده میره پی توجهی که از سوی زنی دیگر دریافت کرده عاشق و شیفته میشود با 2زار قرون اورا عقد میکند!!!!
بعد نمیگه این مرد مسلمون یکهو چطور از کجا از یه زن مسلمون نامحرم توجه و محبت دیده با زن خودش مقایسه کرده و فهمیده تا حالا چه کلاه گشادی به سرش رفته!!!!
این محیط سراسر اسلامی کجا نشات میگرفته؟

بعد که زنش با مهریه زده تو دهن عاشقی!!! شده طمع کار!!!!
نارین خانم کاملا با زندگی به سبک پیامبری که مطرح کردین موافقم!!!!
وحشتناک موافقم!!!!
اون موقع اس که مرد از نامرد و سره از ناسره مشخص میشود!!!
اما بخونین پست آقا ذبیحو که همه حق و حقوق زن رو یک طرفه به جیب آقای خونه میبخشه!!! و میگه با قانون خدا نمیشود زندگی کرد!!! و محبت زنانه و مادرانه در مادر شکل نمیگیرد!!! (انگار نعوذ باالله، خدا هم نفهمیده چه پیشنهادی کرده!!!منتظر بوده ذبیح جان بیاد روشنش کنه!)
و سارا خانمی که میگه زنی که این حق و حقوقش رو بخواد طمع کاره!!!!
چون زن دومی تر گل و مایه دار پیدا میشه که میگه به مرد محترم!!! پول و پله ات رو نمیخوام ، فقط خودت و جمالت رو عشق است!!!!فقط عشششششششششقققققققق!و زن دوم پرستاری تیمار گره که به زخمهای تاهل آقا مرهم مینهد!!!
و گاها دیده شده که نوشته شده حتی آپارتمان مسکونیشونم رشوه میدن به زن اول!!!
بماند که اکثر دومی ها به زودی تو زرد از آب درمیان و میان کشمکش طلاق که جیب مرد خونه صرف نفقه و هزینه بچه ها خالی میشه، تو افق عشق و محبت و جمال و س.ک.س محو شدن!!!

یک مرد مونده با دهنی باز!!! از رکبی که خورده!!!
از زندگی رو هوایش!!!
از بچه های عصبانی و داغونش!!!
و زنی زخم خورده!!!

خواننده ها خوب قضاوت میکنن! مشکل بعضیاس که تحت تاثیر دوز نامناسب دارو، بقیه رو کم فهم و کم شعور و مورد دار طلقی میکنن!!!
سحر یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 22 و 59 دقیقه و 48 ثانیه
چقدر بی حیاست خانمی اسم خودشو می زاره گل اندام
اینجا با اسم خودتون می خواین جلب توجه کنید؟
کسی نه صداتونو میشنوه و نه ظاهرتونو ...دست به دامنه اسمتون شدید
پناه بر خدا
قشنگی زن به نجابتشه.می خوای کسی حرفتو قبول کنه حداقل اسم نجیبی انتخاب کن.ناخواسته داری آبروی خودت می بری.
یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 22 و 52 دقیقه و 03 ثانیه
شما حرف خودتو میزنید اولا عروس های امروزی ندیدم مادر شوهر بشناسند و با فرزند حتی خودشون درست برخورد کنند و...... شما شاید شاغل باشید ولی خیلی از زنان در منزل هستند و در مسائل تربیت خیلی کوتاهی میکنند و پشت گوش می اندازند . مطیع شوهر باش تا فرمانروای قلب او باشی
شورا یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 22 و 21 دقیقه و 49 ثانیه
سارا خانم در مورد مادی بودن زنان بهتره از کلمه برخی استفاده کنید چون شامل همه زنان نمی شود.شما منظورتان اینه که مرد عاشقه طرف خیانت وزن دوم نمیره درسته ؟ یعنی تعدد زوجات شامل مردان مایوس ومتنفر از همسره .
یعنی مردان ناتوان از حل مشکل وبی احساس؟
بعد اینها همان مردان لایق تعدد زوجات هستن ؟
پس اگر هستند چرا مردان مطلقه لایق نیستند از نظر شما ؟
برخی حرفهاتون با هم تناقض داره

در ضمن مردان سختی را به دوش می کشند ؟شما زن هستید .کار نمی کنید ؟وظیفه مادری نداشته اید ؟بیدار خوابی برای تب وشیر و تعویض پوشک بچه نداشته اید ؟
مادر شوهر بیمار را تیماردار نبودید ؟
شما خوردید خوابیدید که مرد شما همه کارهارا به دوش کشیده ؟یا به عهده زن اول بوده و همسرتان ؟
شبهه می اندازید در دل ما .
سارا یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 21 و 40 دقیقه و 57 ثانیه
ببینید مردها یه اعتقادی دارن کسی رو بپذیرند از تمام وجود می پذیرن. مرد هستش که تمام سختی رو و مسئولیت ها رو به دوش میگیره متاسفانه زنان امروز فقط منتظره جیب مادیش پر بشه انتظاراتی که مردان دارن رو وقتی نتونی برطرف کنی و تفاهم در زندگی کم بشه مرد یه سمت بیرون کسان دیگر تمایل پیدا میکنه و یا به ارتباط نا مشروع کشیده میشه .متاسفانه زنان ما بی توجه هستند و لجبازی میکنند
محمد به سیمین یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 16 و 22 دقیقه و 32 ثانیه
تعجب میکنم از شما . حضرت علی ع می فرمایند ان المراه ریحانه هما نا زن گل است. ترجمه ریحانه به فارسی به معنای گل خوشبو است از گل خوشبو چه انتظاری می توان داشت بجز اینکه به زندگی لطافت ببخشد؟ همچنین شکوفه که گل است به میوه تبدیل می شود یعنی باید گل باشد تا میوه به دست آید.
گل اندام یکشنبه 5 مرداد 1393 ساعت 16 و 01 دقیقه و 37 ثانیه
سیمین جون من هستم مثل تو بیکار نیستم که. اگه برسم بعضی وقتها کامنتها رو می خونم. زن دوم شدن با اول شدن چه فرقی داره؟ من که الان یه خواستگار مجرد دارم. یه متاهل. به متاهله قول دادم اگه مجرده نشد با خانمش بیان خواستگاریم. فقط می ترسم زن اولش نتونه تحمل کنه. زندگیش از هم بپاشه.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا