تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - آندلسی کردن خانواده در ایران
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 15 اسفند 1395
نظرات
کلنگ آندلسی کردن خانواده زده شد.

پیگیری مجلس برای ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ و پسران زیر ۱۵ سال

http://www.mehrnews.com
شناسهٔ خبر: 3850335 - چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۴
سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس و در جمع خبرنگاران، از پیگیری برای تهیه طرحی با موضوع ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال و پسران زیر ۱۵ سال خبر داد و گفت: به مصلحت نبودن ازدواج دختران و پسران در این سنین با توجه به عدم بلوغ فکری و عقلی آنان برای ما مورد تاکید قرار گرفته و تلاش می کنیم تا طرحی با پشتوانه نظرات کارشناسان و مراجع تقلید برای جلوگیری از مشکلات ناشی از این ازدواج ها تهیه و بررسی کنیم.
وی افزود: تلاش می کنیم تا نظرات مراجع تقلید را در این رابطه کسب کنیم تا در نهایت طرحی منطبق بر موازین شرع و مصلحت اجتماع ارائه شود.
ذوالقدر متن استفتاء خود را به این شرح ارائه نموده است:
محضر مبارک آیت ‌الله ‌العظمی ...

سلام
در مورد ازدواج دختران زیر ۱۳ سال که طبق قانون مدنی در ماده ۱۰۴۲ و همین‌طور ازدواج پسران زیر ۱۵ سال که با اجازه پدر و با نظر دادگاه ازدواج می کنند، آیا این ازدواج ها با توجه به اینکه در اکثر موارد دختران به بلوغ فکری و عقلی نمی رسند و فاقد بلوغ کافی در این زمینه هستند، صحیح و درست است؟، نظر جنابعالی چیست.

خانم وکیل!
هیچ می دانید سن ازدواج دختران و پسران به کجا رسیده است؟
از سن 18 سال به 28 سال و 30 سال رسیده است و متوسط سن ازدواج در کشور برای دختران 24 سال و برای پسران 25 سال است.
هیچ میدانید تعداد دختران سن بالا در کشور به چند نفر می رسند؟
طبق آمارهای غیر رسمی با حدود 5/4 میلیون دختر سن بالا پدیده پیر دختری و تجرد مطلق آنها در کشور دادر نهادینه می شود
هیچ میدانید اگر تمام مردان مجرد کشور ازدواج کنند که مرد مجردی در ایران نباشد باز حدود یک میلیون دختر و زن مجرد باقی می مانند؟
هیچ میدانید سن شهوت جنسی و گناهان شهوت جنسی به زیر 14 سال در پسران و دختران رسیده است؟
هیچ میدانید که از سال 2015 تا سال 2016 استفاده جوانان و نوجوانان ایران از سایتهای غیر اخلاقی از طریق موبایل و تبلت و رایانه بیبش از 80 درصد رشد داشته است؟
شما در مجلس چکار می کنید؟
نسل سوم و چهارم تلفن همراه هیچ پیوست فرهنگی ندارد و همچنان در کشورهای اسلامی در حال گسترش است.
شما در مجلس چکار می کنید؟
قانون حمایت خانواده را رها کردید در امان خدا و ازدواج مجدد شوهر را به رضایت زن اول مشروط گذاشتید و یک مرد حتما باید برود دادخواست بدهد تا ازدواج دوم او ثبت شود در حالی که نظر مراجع تقلید این است که شرط اجازه زن اول در ازدواج دوم شرط مخل است.
شما در مجلس چکار میکنید؟

این همه مظاهر فساد جنسی را رها کردید
ازدواج جوانان را تبدیل به کابوس کردید بطوری که ازدواجهای سفید در حال افزایش است.
مسأله متعه در جامعه اسلامی را نتوانستید حل کنید
حالا هم گیر دادید به ازدواج سنین زیر 15 سال. چرا؟
همه دختران و پسران ازدواج کرده زیر 14 سال کشور طبق آمارهای رسمی به 100 هزار نفر نمی رسند. و بسیاری از آنها ازدواج موفغقی دارند.
شما در مجلس چکار می کنید ؟
اگر احساس دارید چرا دلتان به حال همنوعان خودتان که دارند به تجرد مطلق می رسند نمی سوزد؟

شما وکلای مجلس قضاوت کنید
شما مردم که چنین وکلایی را به مجلس برده اید قضاوت کنید
علما و اندیشمندان و. دلسوزان فرهنگی کشور قضاوت کنند که؛
درِ مسأله ازدواج آسان سنت رسول خدا ص را بسته ایم، درِ مسأله تعدد زوجات را گل گرفته ایم، درِ متعه را به آتیش کشیده ایم و خاکسترش را به باد دادیم
از آن طرف
در همه مظاهر فساد جنسی و شهوانی را به روی ملت باز کرده ایم بطوری که 32 درصد جوانان 18 سال در سال گذشته فیلمهای مستهجن دیده اند و حتی 4 درصد سنین بالای 65 سال جامعه به دیدن فیلمهای مستهجن رو آورده اند که نسبت به سال گذشته بیبش از 80 درصد رشد داشته است!!!! به ازای هر ایرانی 12 فیلم مستهجن در کشور تماشا شده است!!!
این یعنی چه؟
درباره اینها فکری نمی کنید و هی پهنای باند مظاهر فساد را در کشور گسترش می دهید.

این یعنی چه؟ آیا این جز آندلسی کردن خانواده و جامعه اسلامی ماست؟؟

بعد به دنبال مشروع کردن کارهایتان به دنبال مراجع م یگردید تا با زیرکی تمام بلکه فتوایی از مراجع تقلید بگیرید و کار خود را بکنید.
وا اسلاما!!
وا دینا!!
کجای اسلام سن ازدواج را شرط ازدواج دانسته است؟
حتی افراد معلول ذهنی بالا حق ازدواج دارند اگر میتوانند باید ازدو.اج کنند تا در کنار ازدواج و آرامشی که بدست می آورند مقداری التیام یابند.
علمای اسلام !
طلاب حوزه های علمیه! به داد اسلام برسید
به داد خانواده شیعه برسید
از همه طرف به شیعه حمله شده است.
غذا ها و میوه های تراریخته و عقیم کننده
خیریه های درمانی عقیم کننده کودکان نسل شیعه
ازدیاد مظار فساد جنسی
قوانین دست و پاگیر ازدواج آسان و حتی تهدید کننده و جریمه و زندان و رشوه گیری برای انجام برخی ازدواجها
فتنه های قورباغه ای و بیرون کشاندن زنان از کانون استراتژی و سوق الجیشی خانه ها برای تزلزل خانواده از طریق ماهواره ها و شبکه های اجتماعی که همه از طرف آمریکا و چین و روس تغذیه و اداره می شوند.

باعث شده کشور ما روی خط نابروری حرکت کند
کشور ما روی به جای ازدواج روی خط طلاق قدم بزند.
جمعیت کشور کاهش پیدا کند تا اینکه اشک رهبر عزیزمان را در آورد.
خدایا بصیرمان کن تا نصیر باشیم


مرتبط با: مقالات , نقد و نظر ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جمعه 13 مرداد 1396 ساعت 16 و 59 دقیقه و 08 ثانیه
آقای خراسانی چرا چسبیدید به زن های اول؟! چند تا پدر حاصره رصایت بده به ازدواج دختر تحصیل کرده ش با مرد متاهل؟! چند تا پدر حاضره خواستگاری رو که قبلا سابقه ازدواج داشته حتی برای دختر چهل سال و بالاتر بپذیره؟ چه برسه به مرد متاهل؟
یه مرد متاهل بدون اجازه همسر اول می تونه کاملا آشکار و رسمی ازدواچ کنه یا اگه امکانش فراهم نبود پنهانی بره با یه زن یا دختر ازدواج کنه؟ اما دختر محرد سن بالا چطور؟ طبق قانون حتی سنت از چهل سال هم بالاتر بره باید برای ثبت ازدواج دائم یا حتی موقت اذن پدر داشته باشی. تنها راه باقیمانده چیه برای چنین دخترانی؟! تبدیل شدن به یه زن صیغه ای پنهانی که از لحاظ شرعی و قانونی با یه فاحشه فرقی نداره؟ اگر فرزندی هم به وجود بیادبا فرزند نامشروع فرقی نداره و اسم پدر توی شناسنامه ش نمی یاد و از ارث و همه حقوق قانونیش محروم خواهد بود

آیا انتخاب تجرد قطعی برای چنین دخترانی راه سالمتری نیست؟!
فاطمه جمعه 13 مرداد 1396 ساعت 16 و 43 دقیقه و 33 ثانیه
یه نکته در کامنت ها گفته شده یه سری به ویکی پدیا بزنید!!!!!!! ویکی پدیا غلط ترین مرجعی هست که می تونید افراد رو بهش ارجاع بدین حتی یک دانشگاه یا مرکز علمی نمی تونید در دنیا پیدا کنید که ویکی پدیا رو به عنوان منبع قبول داشته باشه و اون فردی که گفتن در هند و چین و کلا شرق آسیا تعداد مردان خیلی بیشتر از زنان هست حق دارند و یک دلیل ساده داره در اون کشورها خانواده های پسر دوست در اکثریت هستن در چین به خاطر قانون تک فرزندی خیلی از خانواده جنین های دختر رو سقط جنین می کردن و در هند چون داشتن دختر رو ننگ می دونن بسیاری از جنین های دختر پس از تشخیص در سونوگرافی سقط میشن برای همین جمعیت مردان در اکثریت هست و سال به سال هم نسبت مردان به زنان افزایش پیدا می کنه تا وقتی مرجع آماریتون به جای مراکز علمی و دولتی خزعبلات اینترنتی ترجمه شده هست بهتر از این هم نخواهد بود

حالا بفرمایید اسلام برای جوامعی که مردان در اکثریت مطلق نسبت به زنان قرار دارن چه توصیه و راهکار عملی داشته؟
علی پنجشنبه 24 فروردین 1396 ساعت 14 و 52 دقیقه و 23 ثانیه
بسیار عالی و دلسوزانه
از ماهم اگر کاری بر میاید راهنمایی کنید
سه شنبه 24 اسفند 1395 ساعت 16 و 20 دقیقه و 52 ثانیه
باور کنید اگر یک سوم هزینه ای که صرف سریال های آبدوغ خیاری شد که جنگ و دعوای هوو و... رو نشون بده، یا رمان های زردی که سو ظن و بدبینی در زنان رو روز به روز بیشتر کنه و بدبخت ترشون کنه صرف این شده بود که بفهمن و لمس کنن مشکلات عاطفی، جنسی، مالی و... زنان و دختران بی همسر رو الان اینقدر مشکل نداشتیم.


زنان خانه دار و متاهل رو با این فیلم ها و کتاب ها بیمار کردند به لحاظ روحی انتظار دارین گذشت داشته باشند و درک کنند وقتی نشنیدن، نمی دونن، ندیدن

هر چی ساختن و تعریف کردن از زن دوم به شکل یک موجود خبیث و... بود یا یه مرد فراری ساختن از زندگی اول با یه دومی مظلوم

یاد دادن به مردم که میشه صفر و یک نبود؟ نه به اون شوری شوری نه به این نمکی

یعنی واقعا نمیشه موضوع رمان و سریال ها رو به جای جنگ هووها، تلاش برای تصاحب مرد، مردهای هرزه، جنتلمن های نیست در جهان با الگوهای سالم و درست و حسابی منطبق بر قران و سنت که داستان های مهیجی داره جایگزین کرد؟

ایران جز پنج کشور اول اهدا عضو هست، ازدواج مجدد مردان اگر فهمیده بشه از بخشش اعدامی، اهدا عضو و... که سخت تر نیست
چکار کردن برای اینکه مردم بفهمن؟

چکار کردن که اینقدر داستان و فیلم مهیج باشه که ناخوداگاه فرد درک کنه چند همسری همونقدر می توونه عادی باشه و بشه که تک همسری
سه شنبه 24 اسفند 1395 ساعت 16 و 06 دقیقه و 14 ثانیه
سلام اقای خراسانی گرامی

یکی از افراد معروفی که سخنرانی های مذهبی بسیاری دارند در مورد موضوعات مختلف، می گفتند در یکی از سخنرانی هاشون بیشتر کسانی که اسلام می آورند خانم ها هستند، چون حق طلب تر هستند و...و در جای دیگه حدیث داریم که از دامن زن مرد به معراج می رسد


حرف شما رو قبول دارم که اشکال از جبهه گیری و ندونستن خانم هاست، سوالم از شما این هست که مراجع، علما، روحانیون، حقوق دان ها و... چه اقدامی در جهت آگاهی دادن به زنان جامعه کردند؟


آیا جلسه ای ترتیب دادن که فیلم نامه نویس ها ، رمان نویس ها و... که در ارتباط مستقیم با عرف مردم هستند، این کاستی ها رو عمیقا فارغ از نگاههای ایده آل گری روان شناسان درک کنند؟ آیا تشویق و حمایت کردند نویسندگان و هنرمندانی که آگاهی دادن بهشون منجر به آگاهی پیدا کردن مردم میشه؟


ما همیشه انتظار داریم مردم عملی رو انجام بدن که در قرآ، احادیث معتبر و... آمده، آیا تلاشی شده در این زمینه که فارغ از نگاه مذهبی اساسا زن ها و مردها بفهمن چرا اینها در قرآن آمده؟

آیا در مورد بحث چند همسری و آیات سوره ی نسا با وجود تمام کاستی ها و مشکلات فیلم، سریال، داستان هایی ساخته شده که فهم مردم رو نسبت به به موضوعات مختلفی از تامین غریزه ی جنسی گرفته تا حقوق زن در قرآن و... بالا ببره؟
آیا فیلم هایی ساخته شده که رحم نسبت به همجنس، عدم دخالت در زندگی خصوصی مردان چند همسر و... رو به مردم آموزش داده بشه؟

آیا سعی شده کاری انجام بدن که به همون اندازه ای که تک همسری برای مردم عادی هست چند همسری هم عادی بشه؟
به نظر شما در این زمینه ها کوتاهی صورت نگرفته؟ دانسته ها محدود به آیات و روایات نشده؟
چه فایده ای هست در علم بی عمل؟ چه فایده ای هست در اینکه فتوا میدن، میگن نیاز به اذن نداره ازدواج مجدد، در صورت ازدواج مجدد عقد باطل نیست و... اما تلاشی نمی کنند که مردم بفهمند که چرا اینطور هست؟ چرا تلاشی نمی کنند مردم بفهمند سودی که در تسلیم امر خدا بودن هست در اینکه در برابرش بایستن نیست؟
خواننده سه شنبه 24 اسفند 1395 ساعت 04 و 53 دقیقه و 11 ثانیه
علما تخم نمیکنند همچین کاری بکنند
این جسارتها و نترسیدن روحانیت مال صد سال پیشه
روحانیت امروز نون و به نرخ روز میخوره
دوشنبه 23 اسفند 1395 ساعت 10 و 01 دقیقه و 35 ثانیه
تا وقتی که مراجع و کسانی که توان هدایت و اصلاح عرف حاکم بر جامعه رو دارند، در مورد چند همسری به صحبت کوتاه و مختصر، سر باز کردن وظیفه نسبت به آیه ی صریح قرآن و سنت پیامبر بسنده میکنن، نمیشه انتظار داشت عرف حاکم بر جامعه دستخوش تغییر چشمگیری بشه و فیلم ساز، داستان نویس و... جرات کنه وقتی زنا، روابط نامشروع، ظلم به زنان و دختران بی همسر و‌‌‌... آشکار شده، قصه ای بسازه که ذهن مردم رو به انصاف، عدالت، فرهنگ و....هدایت کنه

تمام مراجع و بزرگان دین در وصف چند همسری تکیه بر آیات قرآن و سنت پیامبر دارند اما تمام زحمت این لازم رو به جون نمی خرن که از حد کتاب و درس فراتر بره و جزیی از زندگی روزمره و دینی مردم بشه

کاش پیش از آشکار شدن این همه فساد، ریختن قبح، ظلم شدن به جنس مونث، از هم پاشیده شدن حرمت ها و.... بزرگی می کردن و در جهت احیای حق قدمی برمیداشتن
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
هر روز که در راه حق گام نهیم آن روز روز ظفر است. بسم الله. در خدمتیم. بگید چه باید کرد؟
مهدیه جمعه 20 اسفند 1395 ساعت 21 و 27 دقیقه و 18 ثانیه
ی با توجه به اوضاعی که من میبینم باید خانم های مجرد مرد مناسب و قابل اعتماد پیدا شد براشون حتی اگه متاهل بود قبول کنن حتی مخفیانه. چون راضی کردن زنهای اول هفت خوان رستمه. واقعن باید امام زمان کمک کنه دلها وعقلها شکوفا بشه.
جمعه 20 اسفند 1395 ساعت 21 و 10 دقیقه و 21 ثانیه
فقر و فحشا در کنار هم هست و این آدم رو می ترسونه!

کاش فکری میشد بحال نیازهای اقتصادی دختران مجرد سن بالا، زنان بیوه، مطلقه و...

تمام مشکلات اینها در قالب فرهنگ سازی صحیح چند همسری ممکن بود که حل بشه اما تبدیل به گره ی کوری شده که روز به روز بدتر میشه

چرا یک زن تمام عمرش رنج مجرد بودن رو باید به جون بخره؟
چرا یک زن در تمام عمرش مثل مردها مجبور بشه برای به دست آوردن یک لقمه نون بدوه

کجای قران و دین تجرد قطعی مطرح شده، کجای قران و دین عده ای از حق داشتن خانواده، خانه، همسر و فرزند حتی به دست نزدیکانشون و جامعه منع شدن؟

تا کی قرار هست شاهد تجرد قطعی و به اجبار عرف دختران باشیم؟
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
تا زمانی که تکبر زن اول در او باشد.
تا زمانی که حسادت در زنها باشد.
تا زمانی که وقتی خود این دختران مجردی که طعم تلخ تجرد را چشیده اند راضی باشند که همسرشان زن دیگری بتواند اختیار کند و به خود اجازه دخالت و عدم رضایت ندهند.
تا زمانی که خیر دیگری را خواستن در بین جامعه خصوصا زنان مؤمنه نباشد
....
باید مجرد بمانید
جمعه 20 اسفند 1395 ساعت 21 و 02 دقیقه و 02 ثانیه
چهار تا دختر دهه پنجاهی که کوچکترینشون ۳۸ سالش بود، برای شهرداری در بوستان بانوان کار می کردند، حقوق کارگری می گرفتن و قردادی بودن. سه تاشون لیسانس داشتن اما در فرم قراردادی باید می نوشتن دیپلم. بعد ده سال فهمیدم اخراج شدن از کار، بالاخره انداختنشون بیرون...

دلم میسوزه چون ازدواج نکردن، نتوونستن که با وجود کم بودن تعداد مردان ازدواج کنن، نه همسر و نقطه ی اتکایی داشتن. نه بچه ای باعث دلگرمی. دلشون خوش بود به همین حقوق کارگری که خرج خودشون رو میداد و کمک حال خانواده بود همینم از دست دادن....


نمی دونم بقیه چطور با خیال راحت دارن زندگی میکنن و دردهای این آدما، کمبود ها و دونه دونه قطع شدن نقاط اتکا و امیدشون رو نمی بینن...


ناراحتم از این همه تبعیض... از این همه ظلم... از این همه بی کسی و مظلومیت
ازدواج هم شده برای قشر مرفه و متوسط به بالا اگه موقعیتش رو پیدا کنن، برای آدمای بی پناه هیچ شانسی توی زندگی نیست ... هیچ شانسی
سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 10 و 54 دقیقه و 05 ثانیه
یکی از بزرگترین سوالات در ذهنم این هست که این همه هزینه میشه تا افرادی فارغ التحصیل حوزه، دانشگاههای معارف اسلامی و دانشگاههای حقوق بشن و این همه هم در فقه و حقوق در مورد روابط زن و مرد اجتماعی و فردی بحث میشه، چرا این همه فارغ التحصیل نتوونستن مسیله ساده ای مثل ازدواج رو مطابق قران و سنت حل کنند؟!
آیا زمان رسول الله هم تجرد قطعی مطرح میشد؟
چند سال طول کشید تا پیامبر فرهنگ جنسی جامعه رو اصلاح کرد؟
چند سال طول کشید تا روابط نامشروع در جامعه کمرنگ بشه و نیازهای اولیه ی انسانی به شکلی هدایت شده و امن در قالب خانواده پاسخ داده بشه؟
آیا زمان امام رضا ع دختران شیعه توصیه شدند مانند حضرت معصومه س زندگی کنند؟
این همه هزینه ی انسانی و معنوی که بخاطر نداشتن علم، تعصب، پنهانکاری های به اجبار و... گریبان مردان و زنان جامعه رو گرفته، چه کسانی به عهده خواهند گرفت؟
اگر وظیفه ی عالم دینی نیست قبح زدایی از آنچه آیه ی صریح قرآن هست، اگر وظیفه ی وکیل و حقوق دان نیست احیای حقوق انسانی پایمال شده ی بسیاری از زنان و دختران مجرد، پس وظیفه ی چه کسی هست؟

و اگر عالمان دین و حقوق اسلامی قادر نیستند مشکلات جامعه ای کوچک مثل خانواده رو مطابق قران و سنت برطرف کنند، چطور قادر خواهند شد مشکلات دنیای بزرگتر( جامعه) رو پاسخگو باشن؟
دوشنبه 16 اسفند 1395 ساعت 18 و 22 دقیقه و 55 ثانیه
چند سال پیش خیلی آدم دل رحمی بودم. الان نه از اشک هیچ زن متاهلی دلم می سوزه و نه از طلاق گرفتن یا بیوه شدنش ناراحت میشم.
مگه وقتی خوش بود دلش بحال زنان مجردی می سوخت که صد جور کمبود، گرفتاری و ناامنی تو زندگیشون دارن؟
وقتی برای ازدواج قانون جنگل حاکمه و هر کی زودتر رسید و امکانش رو داشت صاحب خونه و زندگی میشه و هر کی نرسید سرش بی کلاه می مونه و سینه سپر می کنن میگن قسمتش بوده بی همسری و مجردی، قسمت متاهلام باشه، طلاق، گرفتاری، بدبختی
یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 21 و 07 دقیقه و 25 ثانیه
در هند هم به خاطر اینکه پسر با ارزش تر شمرده میشه این اتفاق براشون افتاده
یه سرچ بکنین جنین های دختر سقط شده انسان مدرن قرن 21 به صورت سوپ جنین با قیمت کاسه ای 2000 دلار سرو میشه، بی بهره موندن از زن شاید حق جوامعی باشه که قدر و ارزش زن رو نمی دونن

اما حتی اگر مسلمان باشن، مرد مسلمان منعی برای به همسری گرفتن زن غیر مسلمان نداره( البته اینطور که یادم هست بصورت موقت)، اما زن مسلمان اجازه ی ازدواج با غیر مسلمان نداره

چین و هند خیلی مهاجر به کشورهای آمریکایی اروپایی و... داره، خیلی راحت می تونن با دختران سرزمین های دیگه مثل روسیه و... ازدواج کنند
خواننده یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 20 و 59 دقیقه و 16 ثانیه
ببخشید ولی من جواب سوال رو نگرفتم
بله بدلیل سقط جنین های فراوان چنین اتفاقی افتاده
الان پیشنهاد و راهکار قرانی چیه برای جامعه ای که تعداد مردان خیلی بیشتر از زنان هست؟
یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 20 و 53 دقیقه و 18 ثانیه
یه سر به ویکی پدیا بزنین و ببینید در سراسر دنیا تعداد مردان بیشتر هست یا زنان. کشوری مثل چین خودش با کشتن جنین دختر به سبک عرب جاهلیت منجر به این شد که جمعیت مردانش بیشتر بشه و دخالت در قانون طبیعت منجر به بر هم خوردن این نظم شده


غرض هدایت غریزه ی جنسی به شکل صحیح هست که منجر به ایجاد کانون خانواده و تربیت و پرورش فرزند بشه و قرآن کتاب هدایت انسان هاست چرا به نظر شما نکته ای باید درش می بود که بجای هدایت منجر به گمراهی آدم هاست؟
در کشورهای اخلاق مدار هم کلاس ها و کانون هایی مثل ترک اعتیاد برگزار میشه که همجنسگراها رو درمان کنند و به زندگی عادی برگردونن! انسان اخلاقی خودش در خیلی موارد به این نتیجه رسیده همجنسگرایی انحراف جنسی هست...
شما واقعا چندهمسری رو با همجنسگرایی قابل مقایسه می دونی؟ یاد زنانی افتادم که در مقابل چند همسری مردان تهدید به چند شوهری میکنن و در حد یک درصد مردم دنیا که غالبا از قبایل بدوی هستن خودشون رو پایین مییارن در حالی که در بیش از 65 درصد جوامع دنیا چند همسری به نوعی برای مردان رایج هست
خواننده یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 20 و 33 دقیقه و 30 ثانیه
من یه سوال میپرسم مستقیما جواب بدید
قطعا درصد بالایی از دلیل مطرح کردن چند همسری از سوی طرفدارانش استناد به قران هست. یعنی اگر در قران همجنس گرایی تایید میشد شما در حال برشمردن فواید و نکات مثبت اون بودید ...
اما سوال ... در جوامعی مثل چین هند و ژاپن که درصد مردان خیلی بالاتر از زنان هست قران چه پیشنهادی داره؟ یا بهتر بگم شما قران رو چطوری تغسیر میکنید؟
یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 19 و 58 دقیقه و 26 ثانیه
وقتی یک مرد همسر از دست میده یا طلاق میگیره خیلی راحت مجدد ازدواج میکنه زنی فرزندانش رو بزرگ میکنه
اما در مورد زن بیشتر مواقع فرزندان زن رو مرد در خونه قبول نمی کنه، اگر دولت تا سن قانونی مخارج فرزندان زن در اثر فوت پدر رو تامین میکند شاید زنان بیوه راحتتر ازدواج می کردند و در صورت ازدواج مجدد فرزندانشون هم بخاطر این حمایت کنارشون بود

.

مردی که معتاد هست، خلاف کار هست.... یا نمی خواد به هر دلیلی مسیولیت زن و بچه قبول کنه رو به زور مجبور ازدواج کردن دست کم از فرزندان پدر مرده و در برخی موارد حتی شرایط بدتر هم نداره...

به زور مردان رو مجبور به ازدواج کردن زن رو بی ارزش میکنه و پایه های زندگی ها سست ساخته میشه اگر چند همسری درچارچوب قرآن و سنت رسمیت داشت مردان بیشتر قدر زنان رو می دانستن و بیشتر برای به دست آوردنشان تلاش می کردند
یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 18 و 20 دقیقه و 23 ثانیه
به خواننده
بزرگترین اشتباه ها در مورد ازدواج شمردن تعداد زن ها و مردهاست. اگر شمردن صحیح بود قران ذکر میکرد که از شروط دیگر ازدواج مجدد مردان این هست که تعداد مرد و زن تقریبا برابر نباشد

شمردن یعنی مجبور کنیم جامعه رو برای مجرد نموندن تعدادی از دختران و زنان:
مرد معتاد هم زن بگیرد، که در بسیاری موارد صلاحیت داشتن خانواده نداره و خودش و خانواده ای که تشکیل میده تبدیل میشن به بار بزرگتری برای جامعه

یعنی امکان بدیم مفسدین اجتماعی، مواد فروش ها و.... پدر باشند و دارای همسر و...

نمیگم نداشته باشن! منع کردنشون که انسانی نیست ولی مجبور کردن مرد مجردی که کوچکترین الفبای اخلاقی برای ازدواج کردن رو نداره کار صحیحی نیست...


در ثانی تا الان که به دلیل جنگ، تصادفات، حضور مردان در مکان های خطرناک تر، جمعیت مردان کمتر از زنان بوده
خواننده یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 16 و 11 دقیقه و 18 ثانیه
خب اینطوری به نظر میرسه که هر کسی در این کشور از یه طرف بوم میفته...
شما هم از سمت دین و مذهب و وا اسلاما که شیعه کم شده حرف های خودتونو میزنید ...
شما هم بچسبید به چند همسری و فراموش کنید که کشورمون‌ ‌کارکرد فرهنگی صحیح ازدواج نداره و تنها راهش تعدد زوجات و صیغه و اینها هستند
تعدد زوجاتی که فقط در سایتها و کتابهای بیست و سی سال پیش منطقی و طرفدار داره اما در عالم واقعی هیچ کس حتی نویسندگان کتابهای مورد نظر به هزار دلیل هیچ و پوچ توان احرایی کردنشو نداره مثل بانکداری بدون ربا
بهتر نیست حالا که دلسوز 5/5 نیم میلیون دختر مجرد هستید یه فکر درست و اساسی کنید که حداقل یه قشری بتونن اجراییش کنن نه چن همسری که حتی مبلغینشم هم توان و جرات اجراییشو ندارن...
سوگند خانمی یکشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 15 و 45 دقیقه و 25 ثانیه
سلام عزیز خوبی؟ مطالب وبلاگتو دیدم بسیار زیبا بود معلومه که وقت گذاشتی .من یه پیشنهاد داشتم که واسه وبلاگ جفتمون خوبه اونم اینکه به وب سایت منم سر بزنی و باهم تبادل لینک داشته باشیم از این به بعد مثل دو تا دوست خوب واسه هم میشیم بعد از اینکه لینک کردی خبرم کن تا با افتخار لینکت کنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا