تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - اولین گفتمان تلویزیونی تعدد زوجات
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : شنبه 2 دی 1396
نظرات
تحلیلی از اولین گفتمان تلویزیونی تعدد زوجات


اولین برنامه رسانه ای گفتمان مساله چالشی تعدد زوجات از شبکه افق روی آنتن رفت

این برنامه با حضور سه کارشناس زن و سه کارشناس مرد که همه از اساتید دانشگاه بودند و یک نفرشان روحانی به عنوان کارشناس دینی با مجری گری آقای فاطمی در ساعت 21:30 روز جمعه اول دیماه 96 از شبکه افق پخش گردید.

تحلیل کوتاه:


اصل بحث تعدد زوجات به عنوان یک موضوع دینی و قانونی مورد پذیرش همه کارشناسان قرار گرفت
و تنها در برخی روشها و شیوه ها اختلاف نظر وجود داشت

همه کارشناسان موافق و مخالف حاضر در برنامه اعم از زن و مرد، با تبیین مساله تعدد زوجات موافق بودند

و این مهر تایید و خداقوتی بر تلاش ما و دوستانمان در سنگر احیای فرهنگ چند همسری اسلامی است
که در سایت «چند همسری(chandhamsari.ir)» و کانال تلگرامی «hamsaran94@»
و در کانالها و سایتهای مختلف تعدد زوجات دنبال می کنیم.


 
جا دارد که از دست اندرکاران این برنامه تلویزیونی خصوصا تهیه کننده محترم  برنامه تشکر ویژه نمایم

سوالات خوب، انتخاب میان برنامه های مناسب و گزارشهای مردمی و خصوصا بخش نقاشی کودکانه خیلی جالب و آموزنده بود.

از اجرا و پرسشها و گفتمان خوب مجری برنامه، برادر عزیزمان جناب آقای فاطمی به عنوان مجری اولین برنامه تلویزیونی مساله چالشی تعدد زوجات جای تشکر دارد.

چینش افراد انتخاب شده خیلی خوب بود. سه خانم (دو مخالف و یک موافق) هرسه نفر با تحصیلات در بخش مطالعات زنان، و سه مرد (دو موافق و یک موافق مشروط ) خیلی مناسب بود.

البته مباحث حاشیه ای و غیرلازم مثل تاسیسی یا امضایی بودن حکم، مشکلات جنسی غربی ها، خوب بودن قانون طلاق و ...  در این برنامه لازم نبود مطرح شود. و همین مقدار از اصل بحث فاصله ایجاد می کرد.

موضوع اصلی برنامه این بود که:
« آیا در جامعه ی امروز ایران چند همسری ترویج داده بشود یا خیر؟ »

جمع بندی این شد که برخی بطور مشروط پذیرفتند از همه بهتر بیان آمار آقای دکتر هاشمی گلپایگانی بود که مجری برنامه را بر این واداشت تا اعلام کند که همین آمار کافی است که این مساله ترویج داده شود.


ضرورت تبیین و ترویج چند همسری اسلامی از لسان کارشناسان
نکات مهمی که درباره ضرورت تبیین و ترویج چند همسری اسلامی مطرح شد عبارت بود  از::
1.  حدود 3 میلیون زن مجرد مطلقه و بیوه در برابر حدود 600 هزار مرد مطلق و زن ازدست داده طبق آمار سال 95
2.  آسیب های عرف غلط در تقبیح افرادی که اقدام به تعدد میکنند حتی اگر همسر اول موافق باشد. یک مرد با تمام توانایی های مناسب، از منظر جامعه یک امر قبیح و موجب کسر شأن انجام داده و موضع تهمت و سرافکندگی و بی آبرویی است و در موضع تهمت قرارداده است درحالی که خیلی مجاهدانه، عاقلانه، خالصانه و فی سبیل الله برای انجام تکلیف اقدام به تعدد زوجات را علنی و در مقابل تمام فشارها ایستاده است. این شرایط بد فرهنگی موجب شده که زنانِ در معرض آسیب همسر دوم این مرد متاهل شوند و گاهی ناموفق باشند و آسیب جدید درست شود.
3.  قبلا در کشور ما عرف بود امروز عرف مانع شرع و عقل و قانون است! این اختلال عرفی پیش آمده در سنت فرهنگی سابق از کجا نشأت می گیرد؟
4.  در عرف زمان پیامبر منظور عدالت با همسران دوم و سوم و چهارم بوده ولی در عرف امروز ایران تداعی عدالت نسبت به همسر اول فهمیده میشود این معکوس شدن فهم از عدالت چطور وارد کشور ما شده است؟
5.  ذاتی نبودن مخالفت زنان اول با تعدد طبق شواهد تاریخی، بین المللی و عرفهای موجود در مناطق دیگر
6.  لذت طلب نبودن مرد در اقدام علنی به تعدد زوجات در شرایط سخت امروز درحالی که راههای لذت طلبی بدون مسئولیت بسیار است
7.  ارتباط پنهانی مردان با زنان مجرد رها شده در جامعه تهدید خانواده است در حالی که علنی شدن این ارتباط تحت کنترل شأن اجتماعی افراد و خانواده است و یک فرصت برای تشکیل و تحکیم خانواده است.

خانم کارشناس هم خوب مطرح کردند آنجایی که گفتند:
مساله من دفاع از تعدد زوجات بعنوان یک تکلیف است برای کسانی که تکلیفمدارانه اقدام به آن میکنند برای تامین نیاز زنانی که از جنبه های مختلف در معرض آسیب هستند و منع تعدد زوجات ظلم در حق زنان هست.
در حالی که روابط پنهانی و عدم تعدد رسمی باعث می شود همین زنی که بر اثر نیاز و تامین حقوق خود به این مرد متاهل مراجعه کرده از مهریه و نفقه و حق زوجیت و تأمین امنیت عاطفی و سرپرستی کودکی که ممکن است بدنیا بیاید و ...بی بهره شود و عملاً یک امنیت روانی و مالی و جنسی و عاطفی در تأمین حداقل های قانونی طبق قانون تعدد زوجات را از دست بدهد.

اما اینکه گفته شد جمهوری اسلامی بعد 40 سال نتوانسته فرهنگ اسلامی تعدد را تبیین و ترویج کند، پس دیگر مستحیل است و نباید به این عرف امروز جامعه که نمیپذیرد دست زد این سخن ناصوابی است بلکه باید حکومت را کمک کرد در این انقلاب فرهنگی هم موفقیتهای چشمگیری تحصیل نماید و نباید احساسی و انتقادی برخورد کرد.

و البته اینکه گفته شد :
چه کسی باید به تبیین و ترویج چندهمسری بپردازد؟
به نظر می رسد این رسالت بزرگ بر دوش حوزه های علمیه و مبلغان دینی، جامعه نخبگان و فرهیختگان، مسؤلان فرهنگی، قانونگذاران و صد البته خود زنان هستند تا از حق ضایع شده و قبح دانسته شده شان در جامعه، دفاع کنند و قبح زدایی نمایند تا دین خدا و این فرهنگ نجات بخش نبوی ص در جامعه اسلامی در جهت تشکیل و تحکیم و تعالی خانواده فراگیر شود. و البته که ابزار منبر و رسانه ملی بهترین جایگاه تبیین این مسایل چالشی جامعه است.

چه خوب است که این برنامه آخرین برنامه تعدد زوجات نباشد. اینحقیر و دوستان همسنگر من در حوزه علمیه قم حاضر به کمک در همه امور پژوهشی و تبلیغی برای زمینه سازی ، استخراج قوانین، شیوه ها و مهارتهای زندگی چند همسری با استفاده.از مبانی دینی و عرفی هستیم. تا ببینید آنچنان که سمپاشی غرب و استعمارات فکری فمینیسمی و حتی اومانیسمی در جامعه ایران اسلامی ما برای براندازی بنیان خانواده نموده است همه پوچ است و پوچ است و پوچ. و ما میتوانید افرادی دارای آلیاژ تعدد زوجات را در جامعه مورد تایید و حمایت فکری و فرهنگی و معنوی و ... قرار دهیم و ممنون آنها هم باشیم.

شعارما این است که هر کس به هر اندازه و در هر زمینه ای که می تواند باید در راستای احیا و تقویت آموزه ها و ارزشهای دینی تلاش نماید. و ما حاضریم در احیای این فرهنگ ناب نبوی و الهی تلاش نماییم هرچند برای احیای یک آیه از قرآن شریف 23 سال  زمان ببرد.

و من الله التوفیق

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یا فاطمه زهرا سلام الله علیها یکشنبه 29 مهر 1397 ساعت 23 و 31 دقیقه و 57 ثانیه
مدت زیادی هست این وبلاگ به روز نشده
به احتمال زیاد نویسندگان درگیر زندگی چند همسری و بچه های ناتنی شدن و فهمیدن که از بیرون گود بودن و گفتن لنگش کن یعنی چه
این
باشد که خدا به بقیه مبلغان هم وجدانی سالم و دردی مضاعف و چشمان ی با بصیرت عطا کند تا از حقوق زنان درگیر کاربردی تر بیابند

بفهمند که هدف اسلام از برقراری حقوقی ماند مهریه نفقه و اجرت‌المثل منقرض کردن نظام بهره‌کشی و متعاقب آن منسوخ سازی چند همسری بوده است. همانند منسوخ کردن تدریجی نظام برده داری.

اینجا را کلیک کنید و مطلب را بخوانید تا بفهمید که: چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 13 و 25 دقیقه و 19 ثانیه
چرا خداوند در ابتدای آفرینش یک آدم و چند حوا نیافرید.... بهترین بستر امن و با آرامش گسترش نسل بشر فقط و فقط تک همسری است
مفاسدی که چند همسری حتی در خانواده پیامبران ایجاد کرده حتی در قرآن هم برای عبرت همگان آمده است. یک نمونه آن عدم مدیریت پیامبر خدا برای محبت بین همسران و فرزندان باعث نفرت برادران یوسف از او شد.
فرزام دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 18 و 08 دقیقه و 25 ثانیه
من زندگی خانواده های به ظاهر آرام چند همسر را از نزدیک دیده ام باطن این زندگی ها فقط فلاکت و بدبختی زنان و حتی روان پریشی همسر اول و در عوض خوش خوشان مردان هست که فکر می کنند همه چیز خوب و عالی است. خدا نصیب گرگ بیابان نکند
دشمن جاهلان پنجشنبه 23 فروردین 1397 ساعت 06 و 46 دقیقه و 28 ثانیه
خوشحالم که شکست خوردید و مطلب جدید نمیذارید مطالب وبلاگ اینک رو که میخونم میبینم تو بهترین حالت زن اول همش خودشو گول میزنه و همش میگه چقدر زنده ام یعنی فقط دنبال مردن و تموم شدن این زندگیه تازه همه باهاشون قطع رابطه کردند حتی دخترشون هم ازشون شاکیه ولی اینک با وقاحت تمام حتی برای دخترشم میخواد هوو بیاره خدا سایه چنین مادرایی رو کم کنه
شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 23 و 50 دقیقه و 49 ثانیه
برای خود کشی سه راه ساده وجود دارد
١ روزی یک نخ سیگار بکشی تا ده سال از عمرت کم شود
٢ هنوز مشروب بنوشی تا سی سال از عمرت کم شود
٣ عاشق کسی شوی که عشقی به تو ندارد آنگاه هر روز مردن را تجربه خواهی کرد.

یا زهرا س شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 19 و 50 دقیقه و 55 ثانیه
شما اینقدر وقیح هستید که برای توجیه کارتان چنان حرف می زنید که انگار تک همسرهای مومن عاشق و خوشبخت گناهکارند. شما نه تنها از قرآن پیش افتاده آید که از مرجعیت هم خود را جلوتر انداخته اید در حالیکه
مقام معظم رهبری که مقام مرجعیت تقلید و تشرف کامل بر اوضاع اجتماعی امروز ایران را دارند، چندهمسری را ضرورت جامعه امروز نمی دانند چرا که حل مشکل جمعیت ایران راه های بهتر و کم هزینه تری دارد که بهتر است به آنها پرداخته شود.
خطایی کرده آید و حاضر به اعتراف نیستید.


سلام شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 18 و 55 دقیقه و 29 ثانیه
دلیل ازدواج ها بدلیل نیازهای نمایان یا غیر نمایان است كه بتواند در نقاط بالایی به تكامل و پرورش طرفین و حتی محصول مشتركی مانند اولاد منجر شود ، اگر حساب و كتاب و ساختار الهی در زندگی فرد برقرار باشه خانواده چند همسری عقلاشون چند سر و گردن كاملتره البته بنده توفیق چند همسری رو ندارم ولی معتقدم قواعد الهی و حیانی برای تكامل است چه روحی و چه جسمی ،

حالا شما این كار را از نظر دین و مذهب شرعی یا غیر شرعی انجام می دهید محرم و نامحرم مینمایید و ٠٠٠ خودتان در پیشگاه عقلتان مسوول هستید ، همه فكر میكنند اگر ارتباط و حرف زدن محرم و نامحرم به تحریك منجر شود حرام است ولی اگر شما احساس ارامش و امنیت كنید كه مساله ای نیست ، اما بدانید خوب نفس بر عقل مسلط شده ،ارامش به سبب نیازی بوده است كه در روح و جان بوده است شما روح و جان خود را ارضا كرده اید و میفرمایید گناهی نكردم ، از دید خودتان راست میگویید ولی در نهایت دروغیی بسیار بزرگ به خود گفته اید

پس دو باره و از نو گناهان را بشناسیم و
بدانیم اجازه نداریم به گناه بیافتیم
و حالا بفرمایید كه باز هم ازدواج واجب نیست !؟
نعم العون شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 00 و 41 دقیقه و 52 ثانیه
خب چرا به دروغ می نویسی میتوانید نظر خود را بنویسد؟ بعد آنرا پاک میکنید؟ خواهران گوهر و دنیا و حمیده خاتون،اگر هوو ندارند آیا بیجا نمی کنند راجع به چند همسری تز میدهند؟
نعم العون شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 00 و 40 دقیقه و 10 ثانیه
خب چرا به دروغ می نویسی میتوانید نظر خود را بنویسد؟ بعد آنرا پاک میکنید؟ خواهران گوهر و دنیا و حمیده خاتون،اگر هوو ندارند آیا بیجا نمی کنند راجع به چند همسری تز میدهند؟
نعم العون شنبه 14 بهمن 1396 ساعت 00 و 28 دقیقه و 06 ثانیه
من واقعا قانع شدم. شما که اینقد دغدغه مند هستید سریع به دفتر مقام معظم رهبری مراجع کرده، و ایشان بخواهید در راستای ترویج و تبیین این امر مهم، چندین همسری اعم از عقدی و متعه اتخاذ نموده و به همه اعضای خانواده امر و به تمامی کارکنان رونوشت بفرمایند. تا در لحظه مشکل تولید ملی ، اقتصاد مقاومتی، حل شده، اسرائیل از صفحه روزگار محو گردد! اصلا پیشنهاد مکتوب بدهید سال بعد را سال چند همسری نامگذاری کرده تا تمامی مشکلات مربوط به سبک زندگی اسلامی در جا مرتفع شده ، دادگاه ها از پرونده های طلاق خالی و زایشگاه های کشور با هجوم چند صد برابری زنان، برای گرفتن نوبت زایمان مواجه شوند مشکل جمعیت و تک فرزندی برای همیشه فراموش گردد. زنان در حرکتی خودجوش، به یُمن هوو شدن یا هوو دار شدن،مشاغل و محل های تحصیل خود را رها کرده و زالوصفت به بنیان خانواده بچسبند. مشکل حجاب و فرهنگ لیبرالی و مصرف گرایی و اینها هم که قبلا به صورت کاملا خودکار حل و فصل شده بود و لزومی به اشاره به آنها نیست.
این سایت چیزی جز یک سکس توریسم اسلامی برای جا نمانده از فالورگیری تنوع جنسی در فضای مجازی نیست.
یا فاطمه زهرا سلام الله علیها پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت 21 و 15 دقیقه و 52 ثانیه
واقعا متأسفم که برای اثبات حرفتان حتی در قرآن را هم تحریف می کنید آیات قرآن بارها هدف ازدواج را لتسکونوا یعنی یافتن آرامش ذکر کرده است شما نمی توانید از خودتان چیزی بگویید یا کم و زیاد کنید که در چندهمسری برای همسر اول و حتی دوم به خطر می افتد.
از طرف دیگر در چند همسری مودت و رحمت (که مرحله ای فراتر از نیاز جنسی و نفقه است به تعبیر عموم همان عشق است) و قرآن وعده آن داده شده است به خطر می افتد. چون لازمه داشتن مودت و رحمت گذشت است و برای زن هوو دار گذشت از حقوق خود بسیار مشکل است. همچنین داشتن هوو موجب کدورت و به تعبیری شهادت زن است و امام هادی حدیثی دارند که می فرمایند از کسی که مکدرش نموده ای صفا مجوی.
عبارت دیگری که از استاد مطهری نقل شده «یک چیز مسلم است و آن اینکه عشق و احساسات هرگز در تعدد اوج نمی گیرد که در وحدت می گیرد. اوج اعلای عشق و احساسات با تعدد سازگار نیست همچنانکه با عقل و منطق نیز سازگار نیست.» از کتاب حقوق زن در اسلام ص 340
شک نداشتن باشید طبق هرم نیازهای مازلو وقتی نیاز های اولیه انسان رفع شود هر انسانی به دنبال عشق است و قلب مرد جای تنها یک زن را دارد اثبات این مطلب هم با آیه قرآن که گفته نمی توانید هر دو را یکسان دوست داشته باشید.
زنان امروز ایران به مدد تحصیلات زنان توانمند و آگاهی هستند که هدف صرف ازدواج را در مادیات و نیاز جنسی نمی بینند و به فراتر از آن یعنی عشق یا همان مودت و رحمت قرآنی که در وحدت و یگانگی شکل می گیرد می اندیشند.
و اگر چنین فرصتی نیافتند به این آیه قران
و لیستعفف الذین لا یحدون نكاحا تمسک جسته
و به حضرت معصومه بانوی 28 ساله مجردی که می توانست مادری بی‌نظیر باشد توسل.
سلام چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 22 و 42 دقیقه و 01 ثانیه
دلیل ازدواج ها بدلیل نیازهای نمایان یا غیر نمایان است كه بتواند در نقاط بالایی به تكامل و پرورش طرفین و حتی محصول مشتركی مانند اولاد منجر شود ، اگر حساب و كتاب و ساختار الهی در زندگی فرد برقرار باشه خانواده چند همسری عقلاشون چند سر و گردن كاملتره البته بنده توفیق چند همسری رو ندارم ولی معتقدم قواعد الهی و حیانی برای تكامل است چه روحی و چه جسمی ،

حالا شما این كار را از نظر دین و مذهب شرعی یا غیر شرعی انجام می دهید محرم و نامحرم مینمایید و ٠٠٠ خودتان در پیشگاه عقلتان مسوول هستید ، همه فكر میكنند اگر ارتباط و حرف زدن محرم و نامحرم به تحریك منجر شود حرام است ولی اگر شما احساس ارامش و امنیت كنید كه مساله ای نیست ، اما بدانید خوب نفس بر عقل مسلط شده ،ارامش به سبب نیازی بوده است كه در روح و جان بوده است شما روح و جان خود را ارضا كرده اید و میفرمایید گناهی نكردم ، از دید خودتان راست میگویید ولی در نهایت دروغیی بسیار بزرگ به خود گفته اید

پس دو باره و از نو گناهان را بشناسیم و
بدانیم اجازه نداریم به گناه بیافتیم
و حالا بفرمایید كه باز هم ازدواج واجب نیست !؟
سلام چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 17 و 59 دقیقه و 28 ثانیه
دلیل ازدواج ها بدلیل نیازهای نمایان یا غیر نمایان است كه بتواند در نقاط بالایی به تكامل و پرورش طرفین و حتی محصول مشتركی مانند اولاد منجر شود ، اگر حساب و كتاب و ساختار الهی در زندگی فرد برقرار باشه خانواده چند همسری عقلاشون چند سر و گردن كاملتره البته بنده توفیق چند همسری رو ندارم ولی معتقدم قواعد الهی و حیانی برای تكامل است چه روحی و چه جسمی ،

حالا شما این كار را از نظر دین و مذهب شرعی یا غیر شرعی انجام می دهید محرم و نامحرم مینمایید و ٠٠٠ خودتان در پیشگاه عقلتان مسوول هستید ، همه فكر میكنند اگر ارتباط و حرف زدن محرم و نامحرم به تحریك منجر شود حرام است ولی اگر شما احساس ارامش و امنیت كنید كه مساله ای نیست ، اما بدانید خوب نفس بر عقل مسلط شده ،ارامش به سبب نیازی بوده است كه در روح و جان بوده است شما روح و جان خود را ارضا كرده اید و میفرمایید گناهی نكردم ، از دید خودتان راست میگویید ولی در نهایت دروغیی بسیار بزرگ به خود گفته اید

پس دو باره و از نو گناهان را بشناسیم و
بدانیم اجازه نداریم به گناه بیافتیم
و حالا بفرمایید كه باز هم ازدواج واجب نیست !؟
سلام چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 17 و 56 دقیقه و 01 ثانیه
فكر كنم اصلا فلسفه ازدواج و نتایج ان را اگاه نیستید، دقیقا همین تزی كه دارید به نام اسلام و خدا و پیامبر به كام خوانندگان پیامتان می دهید در غرب در حال اجرا است ، كار به همجنس گرایی و همجنس بازی رسیده است از این هم جلوتر رفته حیوانات جایگزین بچه دار شدن شده است،

اسلام نیاز به ارتباط با جنس مخالف را ارج نهاده و قاعده و قانون برایش گزارده ولی امروز در جامعه ما تمام خط قرمز ها ترك شده همه هم معتقدند دلت باید پاك باشه ، (خدا خیرتون بدهد معیار دل پاكی نظر خود فرد است اما این نظر تبدیل به اعمال وی میشود ،دل شما پاك باشه ولی با اعمالتون بقیه رو ناپاك كنیم )،
ببینید زندگی شخصی و اجتماعی و ٠٠٠٠ با معیارهای وحیانی بدور از عقاید نفسانی و بر طبق قواعد عقلانی باید تشكیل بشه، اگر كسی نیاز جسمی و روحی در خودش حس نمی كند خوب ازدواج نكند و قطعا مناسبات او هم خیلی سرد خواهد بود ، كسی كاری به كار این فرد نداره ، (بماند كه روانشناسان و پزشكان غربی معتقدند این فرد مشكل دارد و قواعد برای همه نیازهای جسمی و روحی قایلند كه عدول از انها به منزله عدم سلامت طبقه بندی میشود ، ولی در كل خب این فرد بزرگوار مشكلی حس نمی كند كه حالا ما بخواهیم مشكل رو حل كنیم) ،
سلام بر فاطمه س چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 11 و 36 دقیقه و 21 ثانیه
به عبارت دیگر اگر مردی زن هم کفو خود دارد که نیازهایش را رفع می کند دیگر نیازی به همسر بعدی وجود ندارد تا خود را به دردسر چند همسری مبتلا سازد ازدواج حتی برای مردی که به گناه نمی افتد حتی همان اولی هم واجب نیست چه رسد به چند تا خیلی از دانشمندان و علمی دین تا مرز چهل سال ازدواج نمی کردند تا وقت کافی برای علم آموزی داشته باشند و این در حالی بوده که همیشه زن مجرد و بیوه وجود داشته باشد.
سلام بر فاطمه الزهرا س چهارشنبه 11 بهمن 1396 ساعت 11 و 28 دقیقه و 06 ثانیه
امان از وقتی که کسی نخواهد بفهمد دیگر چه می شود کرد دوباره می نویسم می خواهم ثابت کنم وجود زن بیوه دلیل ضروری برای چند همسری نیست چون اگر وجود بیوه دلیل بود در زمان چند همسری پیامبر ص دقیقا در همان زمان حضرت علی ع تک همسر بود چون در زندگی فردی اشان نیازی به چند همسر بودن نداشتن و زن کاملی در منزل داشتند درحالی که در همان زمان و همان جامعه زن بیوه وجود داشت...
خدا نور هدایت بر این دل تاریکتان بتاباند تا دیگر دیگران را به جهالت و داشتن دلایل بی پایه و اساس برای ظلم به زنان فداکار و ترقی دهنده اول سوق ندهید.
اصلا اگر اینطور که شما می گویید بود دیگر حتی با این تز شما نباید حدیثی جهت آمرزش برای کسی که نفقه خواهر و دختر و مادر و عمه و خاله را می دهد وجود می داشت چون ضروری بود زنان بیوه همه شوهر کنند.
جمعه 6 بهمن 1396 ساعت 05 و 22 دقیقه و 09 ثانیه
اول میفرمایید ضرورت جامعه ایجاب میكرده امام تك همسر بودن
بعد میفرمایید كامل بودن حضرت فاطمه باعث تك همسری ایشان است
بالاخره خودتان با خودتان حرفتان را یكی كنید
البته نظر من این نیست(غیر از كامل بودن حضرت فاطمه كه به آن معتقدم)
:
وشما را به فكر كردن در مورد ظلم وارد به حضرت علی میخوانم
زمانی كه
از مردان به تعداد كمتر از انگشتان دست با ایشان بیعت میكنند
این یعنی چه ؟

آیا اماممان خیلی تنها بودند؟
حتی وصیت پیامبر برای ولایت را نپذیرفتند؟
آیا نقشه سامان یافته ای در حال اجرا در مورد ایشان بوده ؟
آیا از سوی زنان جاهل این خانواده در حال طرد شدن بودند؟
،
،
،

و حتی ممكن است تاریخ نویسان نخواسته باشند ما بدانیم حضرت همسران دیگری داشته اند،
همه این صحبت ها مربوط به دوره زمانی كوتاهی از اسلام شیعه٣٠٠ ساله است
پس من خواهش میكنم ببینیم سیره امامانمان را ،،،

پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 20 و 38 دقیقه و 16 ثانیه
اول میفرمایید ضرورت جامعه ایجاب میكرده امام تك همسر بودن
بعد میفرمایید كامل بودن حضرت فاطمه باعث تك همسری ایشان است
بالاخره خودتان با خودتان حرفتان را یكی كنید
البته نظر من این نیست(غیر از كامل بودن حضرت فاطمه كه به آن معتقدم)
:
وشما را به فكر كردن در مورد ظلم وارد به حضرت علی میخوانم
زمانی كه
از مردان به تعداد كمتر از انگشتان دست با ایشان بیعت میكنند
این یعنی چه ؟

آیا اماممان خیلی تنها بودند؟
حتی وصیت پیامبر برای ولایت را نپذیرفتند؟
آیا نقشه سامان یافته ای در حال اجرا در مورد ایشان بوده ؟
آیا از سوی زنان جاهل این خانواده در حال طرد شدن بودند؟
،
،
،

و حتی ممكن است تاریخ نویسان نخواسته باشند ما بدانیم حضرت همسران دیگری داشته اند،
همه این صحبت ها مربوط به دوره زمانی كوتاهی از اسلام شیعه٣٠٠ ساله است
پس من خواهش میكنم ببینیم سیره امامانمان را ،،،

بی نام پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 19 و 47 دقیقه و 46 ثانیه
لطف بفرمایید در مورد اهل البت خصوصا حضرت امیر المومنین ، تعداد عقدهای موقت و دایم ایشان تحقیق كنید سپس صحبت بفرمایید، انهم مولای متقیان اسوه متقین ، وصی پیامبر ، شما یا نمی دانید سنت رسول الله چه بوده یا سیره اهل البیت برایتان ناواضح است ، دروغ بستن بر خدا و پیامبر و اهل البیت برای اینكه تك همسری را اثبات كنیم ، كار خود شیطان است همه چیز واضح است ، وضعیت خانم ها و اقایانی كه ادعای واهی و دروغ تبعیت از معصومین را دارند نیز مشخص است ، اسم اسلام ناب احمدی را از افكار غلط و شیطانی خود برداریم،،،،،
به كسی كه به حضرت زهرا سلام میدهد پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 19 و 38 دقیقه و 14 ثانیه
نظر قبلی را خواندم
چگونه میتوانیدسرتان را بالا بگیرید جلو حضرت چه برسد به سلام دادن
انسان با انسان فرقی ندارد
خدا عادل است
چطور غربال میكنید
ما كه خوب نیستیم اما خوب میدانیم آن زن كاملی كه مد نظر شماست هیچ وقت یك قطره اشك زن بی شوهر برای داشتن همسر را تحمل نمیتواند بكند
و خودش خواهرانش را انتخاب خواهد كرد
لیاقت و ارزش انسان به انسانیت است
اگر انسان باشیم
هیچ ظلم و غمی نمیماند
شاكر بودیم مردان حتی بد اخلاقمان را برای لحظه لحظه بودنشان شكر میگفتیم
كلا عیب انجاست جای خدا مینشینیم مردان و زنانمان را نمره میدهیم
كه حقوقشان را بدهیم یا نه!!!!!!!
پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 08 و 59 دقیقه و 05 ثانیه
همان زمان که پیامبر چند همسر بود و ضرورت جامعه آن را ایجاب کرده بود حضرت فاطمه تک همسر علی ع بود چون کفو علی بود چون برای ایشان زن کاملی بود و بعد از شهادت ایشان کفوی برای امام نبود. ولی شما گونه ای بحث می کنید انگار در زمان حضرت فاطمه هیچ بیوه زن دیگری نبوده که وقتی امام کیسه بر دوش یتیم نوازی می کنند، حضرت فاطمه بیوه نوازی نمایند. و بیوه ای را به بی نیازی از شوهر رساند و چشمه مردانگی علی سیراب سازد. استغفرالله یعنی ایشان هم باید به طبق اراجیف شما به اکمل کمالات منور می شدند متأسفم در جهل خود بمانید
به كسی كه به حضرت زهرا سلام میدهد پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت 00 و 23 دقیقه و 04 ثانیه
نظر قبلی را خواندم
چگونه میتوانیدسرتان را بالا بگیرید جلو حضرت چه برسد به سلام دادن
انسان با انسان فرقی ندارد
خدا عادل است
چطور غربال میكنید
ما كه خوب نیستیم اما خوب میدانیم آن زن كاملی كه مد نظر شماست هیچ وقت یك قطره اشك زن بی شوهر برای داشتن همسر را تحمل نمیتواند بكند
و خودش خواهرانش را انتخاب خواهد كرد
لیاقت و ارزش انسان به انسانیت است
اگر انسان باشیم
هیچ ظلم و غمی نمیماند
شاكر بودیم مردان حتی بد اخلاقمان را برای لحظه لحظه بودنشان شكر میگفتیم
كلا عیب انجاست جای خدا مینشینیم مردان و زنانمان را نمره میدهیم
كه حقوقشان را بدهیم یا نه!!!!!!!
به كسی كه به حضرت زهرا سلام میدهد چهارشنبه 4 بهمن 1396 ساعت 18 و 40 دقیقه و 57 ثانیه
نظر قبلی را خواندم
چگونه میتوانیدسرتان را بالا بگیرید جلو حضرت چه برسد به سلام دادن
انسان با انسان فرقی ندارد
خدا عادل است
چطور غربال میكنید
ما كه خوب نیستیم اما خوب میدانیم آن زن كاملی كه مد نظر شماست هیچ وقت یك قطره اشك زن بی شوهر برای داشتن همسر را تحمل نمیتواند بكند
و خودش خواهرانش را انتخاب خواهد كرد
لیاقت و ارزش انسان به انسانیت است
اگر انسان باشیم
هیچ ظلم و غمی نمیماند
شاكر بودیم مردان حتی بد اخلاقمان را برای لحظه لحظه بودنشان شكر میگفتیم
كلا عیب انجاست جای خدا مینشینیم مردان و زنانمان را نمره میدهیم
كه حقوقشان را بدهیم یا نه!!!!!!!
به كسی كه به حضرت زهرا سلام میدهد سه شنبه 3 بهمن 1396 ساعت 23 و 35 دقیقه و 31 ثانیه
نظر قبلی را خواندم
چگونه میتوانیدسرتان را بالا بگیرید جلو حضرت چه برسد به سلام دادن
انسان با انسان فرقی ندارد
خدا عادل است
چطور غربال میكنید
ما كه خوب نیستیم اما خوب میدانیم آن زن كاملی كه مد نظر شماست هیچ وقت یك قطره اشك زن بی شوهر برای داشتن همسر را تحمل نمیتواند بكند
و خودش خواهرانش را انتخاب خواهد كرد
لیاقت و ارزش انسان به انسانیت است
اگر انسان باشیم
هیچ ظلم و غمی نمیماند
شاكر بودیم مردان حتی بد اخلاقمان را برای لحظه لحظه بودنشان شكر میگفتیم
كلا عیب انجاست جای خدا مینشینیم مردان و زنانمان را نمره میدهیم
كه حقوقشان را بدهیم یا نه!!!!!!!
به كسی كه به حضرت زهرا سلام میدهد دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 20 و 53 دقیقه و 24 ثانیه
نظر قبلی را خواندم
چگونه میتوانیدسرتان را بالا بگیرید جلو حضرت چه برسد به سلام دادن
انسان با انسان فرقی ندارد
خدا عادل است
چطور غربال میكنید
ما كه خوب نیستیم اما خوب میدانیم آن زن كاملی كه مد نظر شماست هیچ وقت یك قطره اشك زن بی شوهر برای داشتن همسر را تحمل نمیتواند بكند
و خودش خواهرانش را انتخاب خواهد كرد
لیاقت و ارزش انسان به انسانیت است
اگر انسان باشیم
هیچ ظلم و غمی نمیماند
شاكر بودیم مردان حتی بد اخلاقمان را برای لحظه لحظه بودنشان شكر میگفتیم
كلا عیب انجاست جای خدا مینشینیم مردان و زنانمان را نمره میدهیم
كه حقوقشان را بدهیم یا نه!!!!!!!
السلام علیک یا فاطمه الزهرا دوشنبه 25 دی 1396 ساعت 16 و 35 دقیقه و 26 ثانیه
تک همسری بودن خیلی از مردان عین رعایت کردن عدالت در حق برخی از زن هاست یعنی عدالت در حق برخی از زن ها این است که تنها بانوی شوهر خود باشند
این نتیجه ای از همان استدلال تقسیم شبهاست که یک زن ممکن است لیاقتش یک شب باشد و یک زن دیگر سه شب حالا زن هایی هستند که لیاقتشان هر چهارشب و کل در آمد شوهرشان حق انها از زندگی زناشوئی است. از بس که کامل و یکتا و بی نظیر و فرزانه هستند.
یک زن ایرانی چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت 00 و 53 دقیقه و 03 ثانیه
کاش اینقدر که وا اسلاما بر زن دوم میکردید،وا اسلاما بر عدالت میکردید...برحقی که از زن اول در همین زمانی هم که تازه عرف زن دوم رو به قول خودتوتمی پذیره ،برحق ضایع شده زن اول و بچه هاش هم وااسلاما میکردید....زنی که از فرصت های پیش امده برای خودش استفاده کرده و با بی جیزی و بی پولی و حوانی و خامی مرد کنار اونده حالا که ارامش و امنیت روحی و جسمی و جنسی مرد رو با دادن جوانیش تامین کرده میگید بیا زندگی و مال و همسرت رو با یکی تقسیم کن....تازه اگه عادلاته باشه....کدومتون مرددددد عدالتید؟
تازه این عدالتم الان میگید...بعد که رایج شد میگید دیگه شده دیگه باید منتظر ظهور باشیم
ایا زیبایی و نوع رفتار دوزن مثل همه؟!؟عموما زن دوم پیر که نه بلکه حوانتره....تجربه بارداری و بچه داری هم نداشته که شکسته ترش کنه
حالا مرد میتونه عدالت برقرار کنه؟!؟این عدالته واقعا؟مادر و پدر بین بچه هاشونم نمی تونن بعضا عدالت برقرار حالا اون مرده که همچین فقطم در راه رضای خدا نبوده بلکه حهت ابیاری نفس خویش با نام اسلام بوده حالا میتوته عدالت برقرار کنه؟!؟
هرچند امید ندارم نظرو ثبت کنید چون احتمالا مخالف رو برنمی تابید
یک زن ایرانی چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت 00 و 32 دقیقه و 41 ثانیه
کاش اینقدر که وا اسلاما بر زن دوم میکردید،وا اسلاما بر عدالت میکردید...برحقی که از زن اول در همین زمانی هم که تازه عرف زن دوم رو به قول خودتوتمی پذیره ،برحق ضایع شده زن اول و بچه هاش هم وااسلاما میکردید....زنی که از فرصت های پیش امده برای خودش استفاده کرده و با بی جیزی و بی پولی و حوانی و خامی مرد کنار اونده حالا که ارامش و امنیت روحی و جسمی و جنسی مرد رو با دادن جوانیش تامین کرده میگید بیا زندگی و مال و همسرت رو با یکی تقسیم کن....تازه اگه عادلاته باشه....کدومتون مرددددد عدالتید؟
تازه این عدالتم الان میگید...بعد که رایج شد میگید دیگه شده دیگه باید منتظر ظهور باشیم
ایا زیبایی و نوع رفتار دوزن مثل همه؟!؟عموما زن دوم پیر که نه بلکه حوانتره....تجربه بارداری و بچه داری هم نداشته که شکسته ترش کنه
حالا مرد میتونه عدالت برقرار کنه؟!؟این عدالته واقعا؟مادر و پدر بین بچه هاشونم نمی تونن بعضا عدالت برقرار حالا اون مرده که همچین فقطم در راه رضای خدا نبوده بلکه حهت ابیاری نفس خویش با نام اسلام بوده حالا میتوته عدالت برقرار کنه؟!؟
هرچند امید ندارم نظرو ثبت کنید چون احتمالا مخالف رو برنمی تابید
جمعه 8 دی 1396 ساعت 23 و 20 دقیقه و 19 ثانیه
من فکر می کنم علت اصلی مخالفت عرف با چند همسری فیلمها و سریالهایی است که از رسانه ملی پخش شده و طی سالها حکم خدا رو چنان ظالمانه و زشت جلوه داده که گناه برای عرف قابل قبول تر از چند همسری است.با این کار دین خدا رو در کشور اسلامی بی فرهنگی نامیدند.من برای این رسانه ملی متاسفم.
بصیر چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت 20 و 49 دقیقه و 04 ثانیه
تعددزوجات پایمال کردن حقوق کودکان زنان و مردان جامعه است. متاسفانه به سمت پایمال کردن حقوق کودکان و زنان پیش می روید. کاش بجای ترویج و آموزش هوس رانی مسئولیت پذیری را به مردان یاد می می دانند واقعا برای این جامعه و این پسرفت فرهنگی متاسفم درحالی که آمار سال 1395 برای کلیه طیفهای سنی تعداد مردان را بر تعداد زنان بیش تر نشان داده است. دیری نیست که حتی با نظام تک همسری با کمبود دختر برای ازدواج پسران مواجه می شویم و این دغدغه شما مضحک است. کمبود ما کمبود مرد نیست کمبود انسان با تربیت است مشکل در جنگ و طبیعت نیست مشکل در عدم تربیت و توانمند سازی مالی درست مردان در نگهداری حتی یک خانوار است.
باز هم بخاطر این کوته فکری های تان متاسفم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا