تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - من با چند همسری شوهرم موافقم
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 1 دی 1392
نظرات
من با چند همسری شوهرم موافقم

بهش گفتم وبلاگ چند همسری رو دیدی؟ دارن فرهنگ سازی چند همسری می کنن؟

با تعجب گفت کی این کار و کرده؟

گفتم با اجازه شما آقامون! گویا چشماش داشت از حدقه درمیومد!

با تعجب تموم نفسشو تو گلوی حیرتش حبس کرد و بلند گفت: «چی؟!» باورش نمی شد،

گفت خدا مرگم! نکنه آقات یکی دیگه دارن و تو خبر نداری؟

گفتم مگه عیب داره؟
باز با تعجب بیشتر گفت دختر تو دیوونه شدی!

گفتم مگه عیبه؟، مگه کار ناشرعی کردن؟ هنوز که نیاوردن تازه دارن تو جامعه فرهنگ سازی میکنن حالا بذار بیارن بعد گله کن؟!

گفت اگه ی همسر دیگه بیارن چی؟

گفتم: خب مشکلی نیست تازه مباهات میکنم که همچین جربزه ای دارن و می تونن مدیریت بیشتری داشته باشن. دیگه نمی دونست چی بگه، بنده خدا گیچ شده بود و زبونش بند اومد ولی هی منو منع می کرد!

گفتم ما که نیومدیم حلال خدا رو بر شوهرمون حروم کنیم یا در خیر رو ببندیم.


بهش گفتم ببین فرض کن امشب آخر عمرمون باشه اگه با اصل مسلّم شرعی و قرآنی مخالف باشی و بمیری بهتره یا با باور دینی محکم اون رو قبول داشته باشی و بمیری؟ مهم اینه با نیت پاک و با اعتقاد درست زندگی کنیم تا پیش خدا و پیغمبر و ائمه روسفید باشیم.

گفت یعنی نمی ترسی اگه یه هوو برات بیارن؟

گفتم وقتی به همسرم ایمان دارم چرا باید بترسم من با شناختی که دارم مطمئن هستم که ایشان اگه سه تا هم بیارن عدالت رو رعایت میکنن و هیچگاه به ما ظلم نمی کنن. تازه اگه ظلم کنن خودشون باید در محضر خدا پاسخگو باشند مهم اینه که من با این مسئله دینی و قرآنی مخالف نباشم و پاسخگو باشم.

گفت خب حالا چرا باید شوهر شما یا شوهر من چنین اقدامی کنند؟

گفتم لازم نیست حالا حتماً اقدام کنند حالا شما دلت رو راضی کن تا به اقدام برسه، ولی اگه لازم شد اشکالی هم نداره تازه از روزی که این فعالیت فرهنگی رو شروع کردن و با هم مباحثه داریم کلی علاقمون به همدیگه بیشتر هم شده.

گفت نه من که نمیتونم قبول کنم که شوهرم همسر دیگه ای بیاره اگه بیاره ... !

گفتم آره یکی دیگه از دوستان هم میگفت اگه شوهرم این کار بکنه من تو لوله های آب شهر سم میریزم!! خب البته اینها حرفهای زنانه و احساسی مفرطه که هیچکدومش عملی نیست و فقط یه سردل خالی کردنه و الا اگه خاری به پای همسرشون بره کلی براش غصه میخورند.
به نظرت پس اونایی که شوهر ندارن و خواستگاری هم ندارن یا شوهرشون رو به هر دلیلی از دست دادند چکار باید بکنند؟

گفت اونا بشینن تو خونه هاشون!

گفتم واقعاً بی انصافیه!! یعنی اگه یکی از نزدیکان شما این شرایط رو داشته باشه، خودت براش شوهر پیدا نمی کنی؟ اگه خودش موافق باشه که همسر دوم باشه باز مخالفت میکنی؟
اگه یکی از ماها شوهرمون سفر بره با وجودی که امید برگشتش داریم اما از همه در همسایه ها و دوستان و اشناها انتظار داریم که از ما احوال بگیرن چرا که چند روزی همسرمون رفته سفر و تنها شدیم حالا طور میشه کسی که شوهر داشته و او رو به هر دلیلی از دست داده بهش بگیم تو دیگه باید زندانی خونه باشی تا بمیری! دیگه نباید دم بزنی!
چه بسا خانوم‌هایی که مشکل مالی ندارن ولی سایه سر یک شوهر رو میخوان، چه بسا دخترانی که سن اونها بالا میره و فقط نیاز به شوهر دارن حالا چه مرد مجردی باشه یا مثل شوهر من و شما زن و بچه داشته باشه! اینها محکوم به تعصبات زنانه و قبح چند همسری توی جامعه ایرانی هستند و هر روز با اضطراب و استرس و مشکلات روحی و روانی و سوء نیتهای آدمهای سودجو قرار میگیرن. به نظر من اگه ما مخالف باشیم معصیت کردیم.
وقتی سفره این حرفها پهن میشه از حرفهای موافق و مخالف زیاد شنیده می‌شه اما آیا شما تونستید در دعوای نفس و عقل پیروز بشید و واقعاً اگر زمینه برای شما فراهم شد از پذیرش مسئولیت و اجرای عدالت  و احترام به حقوق یکدیگر در زندگی چند همسری دریغ نداشته باشید؟
موفق باشید.


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 20 و 49 دقیقه و 06 ثانیه
نظرات واقعی راجع به چند همسری در وبلاگ من همسر اول یک روحانی هستم وجود دارد نه اینجا که شما از طرف خودتون کامنت موافق میذارید. 95% کامنتها مخالف بود حتی از طرف زنان مومن ،هیچ زنی رضایت نداره و هیچ مردی عدالت رو رعایت نمیکنه
سه شنبه 28 دی 1395 ساعت 20 و 35 دقیقه و 58 ثانیه
شما هر چقدر بیشتر تبلیغ چند همسری کنید مبارزه ما بیشتر شده و در وبلاگهای مختلف زندگی زنان دوم را سیاه میکنیم
ایرانی پنجشنبه 10 تیر 1395 ساعت 03 و 19 دقیقه و 07 ثانیه
شما وقتی این حرفا رو بزن که شوهرت زن گرفت.یکم هم توی قرآن تامل کن که این اجازه رو واسه شرایط خاص قرار داده.
بهار زندگی دوشنبه 20 مهر 1394 ساعت 10 و 15 دقیقه و 35 ثانیه
من زن اول هستم و شوهرم یه همسر دیگه هم داره. الحمدلله زندگیمون خوبه. مرد اگه مقداری تقوا داشته باشه میتونه دوتا زندگی رو جمع وجور کنه. من هم همسرم و هم هوومو دوست دارم.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
آفرین به شما
بهار زندگی دوشنبه 20 مهر 1394 ساعت 10 و 15 دقیقه و 03 ثانیه
من زن اول هستم و شوهرم یه همسر دیگه هم داره. الحمدلله زندگیمون خوبه. مرد اگه مقداری تقوا داشته باشه میتونه دوتا زندگی رو جمع وجور کنه. من هم همسرم و هم هوومو دوست دارم.
دختر ایرانی یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 15 و 03 دقیقه و 47 ثانیه
آفرین بر منتقد
درسته قبولت دارم
منتقد شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 00 و 59 دقیقه و 50 ثانیه
سلام خانم مهدیان(اگر نامتان را اشتباه نگفته باشم )
بسیار عالی،که چنین باشید.و به دیگران کمک کنید،اما همه مثل هم نیستند،و بهتر است اجازه دهیم کسی که دوست دارد شوهرش تک همسر باشد،همان طور زندگی کند و او را گناه کار ندانیم،کسی آیات خدا را رد نمی کند،تنها به آنها حق انتخاب داده شده،پس به آنها حق انتخاب بدهیم و با احادیث مختلف آنان را متهم نکنیم.
کسانی که پای در راه خیر گذاشتند،و ادامه می دهند صد در صد اجرشان در نزد خدا محفوظ است.
و این آیه خدا را به کسانی که حالا از اوضاعی دارند که از آن راضی نیستند تقدیم می کنم،نمی دانم یا هوو دارند یا خیانت همسر دیدندو... و احساس می کنند که به آنها ظلم شده است و یا دیگران به آنها بدی می کنند
{ولاتستوی الحسنه و لاالسیئه،ادفع بالتی هی احسن فاذاالذی بینک و بینه عداوه کانه ولی حمیم =و نیکی با بدی یکسان نیست،(بدی را)با آنچه نیکوتر است دفع کن که ناگاه (خواهی دید)همان کسی که میان تو و او دشمنی بود،چون دوست صمیمی گشته است(سوره فصلت آیه 34)}
زنان مومن و مهربان مسلمان ایرانی،شما می توانید چنین باشید،چون خدا به شما احساس و محبت داده،شما می توانید،پس از قدرت خود به بهترین نحو استفاده کنید.تا شاد باشید،خدا قدرت شاد زیستن را به ما داده.
خدایا دوستت دارم

ثنا مهدیان پاسخ داد:
علیکم السلام منتقد عزیز،
اینجا به کسی اجبار یا تحمیل نشده است که حتما هوودار شوند بلکه دعوت شده است که دعوت بهتر است از جانب مومن پذیرفته شود، ولی اگر هم به دلایلی نشود کسی او را گناهکار ندانسته است. امیدوارم خداوند به توفیقات همه شما اضافه فرماید.
دختر ایرانی جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 18 و 46 دقیقه و 19 ثانیه
در یکی از سوالاتی که در سایت مطرح شده که اگر همسر شما ازدواج مجدد کند شما چه میکنید،شخصی پاسخ داده که به همسرم می گویم مرا طلاق بده هر کاری که خواستی انجام بده،آقای خراسانی پاسخ داده اگر زندگی طلاق را بهتر می دانی خوب برو،یکی ندونه فکر می کنه زن بدون مرد میمیره،اما بدانید نیاز زن به مرد بسیار کمتر از نیاز زن به مرد است.
تا حالا فکر کردید چرا مرد از زن خواستگاری می کند،و زن قبول می کند،و از ابتدا هم چنین بوده،چون ذات زن به شکلی است که می تواند اگر کسی هم از او خواستگاری نکرد ،باز هم به زندگی خود ادامه دهد،شاید زنانی باشند که گمان کنند نیاز جنسی دارند اما بسیار به ندرت آرامش خود را به خاطر نیاز جنسی،هزینه نمی کنند.
مرد از ابتدا نان آور شناخته شده و زنان در گذشته بیشتر به خاطر فقر مجبور می شدند با مرد متاهل ازدواج کنند،و اگر زن بتواند خود برای خود کسب درآمد کند،پس این نیاز هم منتفی می شود،صحبت از همدم و همزبان نزنید که با چند همسری به کل منتفی است.
همه جای سایت از ائمه صحبت کردید واقعا شما مردان کنونی را با ائمه مقایسه می کنید،زنانی که با ائمه ازدواج می کردند چنان شاد بودند که حتی اگر به عنوان کنیز به خانه ائمه می رفتند باز شاد می شدند،کم کسی نبودند ائمه اطهار،خواهشا مردان عادی را با انها مقایسه نکنید.
پاسخ همه همه همه صحبت های من؟
دختر ایرانی جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 18 و 29 دقیقه و 51 ثانیه
خانم محترم شما چنان صحبت می کنید که زنی که شوهرش ازدواج مجدد می کند باید ذوق مررگ شود!!!!!!!!!!!!
خانم محترم همسر شما در جایی از سایت اشاره کرده به مشکلی که برای یک زن تنها پیش آمده و سوء استفاده مردان هرزه،آیا شما ندیدید که مردان مزاحم زنان متاهل می شوند،قابل توجه شما بنده موردی را شنیدم که مرد همسایه زمانی که متوجه شد که شوهر زن نیست به سراغ او رفت،حالا دیدید مشکل مردان هرزه هستند که برای آنان تاهل یا تجرد زن فرقی نمی کند و تنها دنبال فرصت هستند.
یا اینکه مرد همه زنان خود را در یک خانه جمع کندچه شود.و آنها هم هیچگاه تنها نمانند،حادثه خبر نمی کند(مرد هرزه خبر نمی کند).
من به عنوان یک شخص مجرد تا به حال ازدوج نکردم و مورد های پیش آمده را رد کردم یعنی برای شخص دیگری فرصت ازدواج ایجاد شده،خوب اینم خوبه،اما زنان متاهل بدانند که من و اشخاص با موقیعت من بر سر آنان آوار نخواهیم شد،مگر تعداد بسیار نادری

دختر ایرانی جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 18 و 18 دقیقه و 50 ثانیه
آقای خراسانی،اگر بخواهید فرهنگ چند همسری را باب کنید،نتیجه ای نخواهید گرفت،مگر اینکه از کودکی در گوش دختران بخوانید که باید منتظر زن دوم و سوم و...همسر خود باشند،و بعد از 20سال شاید تفکراتی با شما هم سو شود،اما نه در راه خیر،پسران ذوق می کنند که آخ جون هر چند تا که خواستیم و همه عجله می کنند و سریع دختران جوان و زیبا را به عقد خود در میاورند،و باز هم دختران نازیبا و زنان بیوه و مطلقه می مانند،فکر کردید که که با این قانون مشکل آنان حل می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دختر ایرانی جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 03 و 07 دقیقه و 08 ثانیه
اما بازهم من هیچ حسابی بر مردان باز نمی کنم ،تا روزی اگر چنین رفتاری را مشاهده کردم ،لطمه روحی زیادی نخورم.
وای بر دنیا،که همیشه زنان هستند که باید صبر کنند. و مردان دوست دارند،پس زن مجبور است،طبیعت به مرد فرصت راحتی و آسایش داده و زن مجبور است. بیچاره زن ها...
خواهش میکنم نگویید که هر دو در این دنیا به یک اندازه سختی دارند!
حتی اگر من دوست داشته باشم تا آخر عمر مجرد بمانم باید نگران مردان هرزه باشم.
مردان مردان مردان....
آری زمانی دختر زیاد بود و او را زنده به گور می کردند و حالا شرایطی ایجاد شده که زن به مرگ خود راضیست

پس خانم خراسانی به حال همه زنان گریه کن چون مجبورند نه راضی..
حتی کسی که می گوید حاضر است زن دوم شود،تنها خدا از دل او خبر دارد،که چه می کشد
و همان طور که خودتان موارد نادر را در مطالب خود در نظر نمی گیرید پس موارد نادر را به دیگران معرفی نکنید.
باتشکر
دختر ایرانی جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 02 و 45 دقیقه و 10 ثانیه
یک مرد شبی ر ا نمی تواند بدون همبستر بماند،اما خدای شکر زن در این مسائل بسیار صبور است.
حالا شما نشستید زنان را نصیحت می کنید عالیست،چون در تمام بدبختی های عالم زنها باید فکری برای هم کنند،زن ها بر اساس گفته شما حتما باید هوو را قبول کنند تا مشکلات حل شود.
اما بدانید بیشتر خانم ها با توجه به اینکه همسرشان ازدواج مجدد نمی کند ازدواج کردند،و کسی نمی تواند اینک آنها را متهم کند و انتظار تغییر عهدنامه را داشته باشد
من خودم مجرد هستم و تا فرد مورد نظر خود را پیدا نکنم ازدواج نمی کنم ازدواج تنها مسائل جنسی نیست،اگر روزی ازدواج کنم و همسرم با شخص دیگری ازدواج کند ،من به راحتی او را ترک می کنم و اگر هم فرزندی داشتم به خاطر او می مانم ،و اعتراضی نمی کنم،اما دیگر برای آن مرد ارزشی قائل نخواهم بود،آنها باهم خوشبخت می شوند و نیازی به وجود من نیست و من هم نیازی به چنین همسری ندارم،من دوست دارم همسرم تنها عاشق من باشد،در زمان بیماری کمک حالم و در هنگام غم آرام جانم ،نه اینکه بگویند حالا غمگینی صبر کن همسرت سه روز دیگر میاید.
دختر ایرانی جمعه 28 شهریور 1393 ساعت 02 و 33 دقیقه و 13 ثانیه
سلام آقای خراسانی و همسر محترمه
در قسمتی به بنده پاسخ دادید،و من اینجا ادامه می دهم
آری مردان دوست دارند زن کم سن و سال بگیرند،مردان دوست دارند زن زیبا بگیرند،مردان دوست دارند،مردان دوست دارند مردان دوست دارند....
آری می دانم این است واقعیت جامعه،و زن...
خوب زن در جامعه زیاد است،که البته باز به این شدت نیست،دوم من نگفتم مردان مجرد زن بیوه بگیرند،مردانی که از خدا و پیغمبر صحبت می کنند و قصد ازدواج مجدد دارند.
اینکه به مرد آزادی دادند چون می دانستند نمی تواند خود را از گناه نگاه دارد،به مرد اجازه ازدواج با غیر مسلمان هم داده شده،مانند آیه ای که اشاره می کند که (ماه های رمضان حرمت دارد اما چون شما حفظ حرمت نمی کنید بر شما گناهی نیست ) و اجازه روابط را دادند.
مردها در جامعه هستند و زنان در امان نیستند،مردان دلشان می خواهد چه کسی را انتخاب کنند ،زنان بیش تری بی شوهر می مانند،مردان از قدرت خود سوء استفاده می کند،به زن ظلم می شود،که هنوز ظلم زنان به مردان به رکورد ظلم آقایان نرسیده.
آری شما از هم نوع خود دفاع می کنید،عالیست که دلتان برای زنان دیگر می سوزد،اما باز هم اقبال زن ...
شما در سایت هر زنی که دوست ندارد شوهرش مجدد ازدواج کند را مخالف با خدا می دانید،و کمی مانده تا آنان را کافر بخوانید،زن مملو از احساس است،حضرت ساره هم نتوانست حضور حضرت هاجر را تحمل کند و خدا دستور مهاجرت حضرت را داد.پس به همین سادگی نیست.

یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 ساعت 17 و 38 دقیقه و 26 ثانیه
تا وقتی صیغه شدن متعدد زن قبیحه قطعا تعدد زوجات مرد هم خیلی قبحتره
سه شنبه 19 فروردین 1393 ساعت 00 و 28 دقیقه و 01 ثانیه
تصحیح: پدر فرزند زنانی که در جهاد نکاح شرکت می کنند و حامله می شن مشخص نیست.
واریته سه شنبه 19 فروردین 1393 ساعت 00 و 26 دقیقه و 34 ثانیه
آقای خراسانی یه ذره بترسید از خدا یه ذره بترسید از احکام دین شرع یه ذره بترسید از نفستون که هر چی احکام به نفع مردان در اسلام هست تبلیغ می کنید و هر چی به نفع زنان هست نفی می کنید؟

می شه بگید حکم صیغه زن یائسه چیه؟ آیا زن شیعه به حکم تشیع نمی تونه پیاپی با مردان متعدد همبستر بشه؟ آیا شما جای خدا قرار گرفتید که به زنانی که شهوت زیادی دارند توصیه کنترل شهوت و تک همسری می کنید و به مردان توصیه چند همسری؟ آقا بترسید از خدا بترسید.

جهاد نکاح وهابیت رو به سخره می گیرید ولی به تفاوتش با صیغه اشاره نمی کنید. جهاد نکاح فقط به این خاطر مورد نفرته که پدر زنانی که در این جهاد شرکت می کنند مشخص نیست. وگرنه حکم زن یائسه هیچ فرقی با حکم جهاد نکاح نداره.

حتی زنان غیر یائسه در صورت محدود کردنرابطه می تونن با مردان متعدد رابطه داشته باشند. و اگر رابطه کامل داشتند فقط باید 45 روز عده نگه دارند که پدر فرزندشون مشخص باشه.
چرا وانمود می کنید تعدد روابط جنسی در تشیع برای زن مذمومه؟ نه آقا تعدد روابط جنسی در عرف ایرانی برای زن عیبه همونطور که تعدد زوجات مرد در ایران برای مرد عیب و ننگه.

اگر هدفتون خدا و پیغمبره و اصلاح جامعه که همون حکم ازدواج منقطع برای مردانی که متمایل به تعدد زوجات هستند در ایران جوابگوست. چون زن و مرد از حقوق مساوی شرعی برخوردار می شن. اگر هم باز کردن دست مردان برای شهوترانی و سرکوب شهوت زنان متاهل هست به بهانه ازدواج زنان و دختران مجرد که امیدوارم به حق علی که تا زهراش زنده بد ازدواج نکرد هیچ وقت به آرزوتون نرسید.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
قیاس و استحسان از قواعد احکام اهل سنت است که در قواعد شیعه باطل است. و نسبت به زنان یائسه حکم داریم و در غیر یائسه هم حکم داریم. وقتی شرع چیزی می گوید عقل تسلیم می شود ولی چیزی که عقل شما می گوید معلوم نیست مورد تأیید اسلام (شارع مقدس) باشد. ما در این فضا در مورد صیغه حرف نمی زنیم. و چنانچه اگر لازم شد به مباحث آن اشاره خواهیم کرد. اینجا بحث ازدواج پایدار برای پایداری خانواده اصیل است نه پهن نمودن تار عنکبوت برای مهار قوه جنسی جامعه فقط.
سه شنبه 19 فروردین 1393 ساعت 00 و 09 دقیقه و 51 ثانیه
منتظرم ببینم شما کی چهارتا زن رو ردیف کردید با بچه ها و یه عکس توپ از خانواده چند همسریتون اینجا گذاشتید تا توی تمام رسانه ها پخش بشه برای تبلیغ!!!!

اگر حاضر شدی پسران نوجوان دختران نوجوان شما رو صیغه کنند که به حرام نیفتن تنها در اون صورته که تبلیغ شما پذیرفته س رضایت همسر که اصلاشرط نیست رضایت پدره که توی ازدواج شرطه که شر درست کرده برای نوجوونا
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
فضا رو متشنج نکنید. طبقات سنی و اهداف ما رو ببینید. صحبت روی افراد مسن(بالای 25 سال ) است. برای ازدواج جوانان و نوجوانان فضاهای دیگری هستند که دارند بحث می کنند از جمله بهترین انها سایت مشاور41 و افسران جوان است. رسالت ما درمیان قشر مجرد بالای 25 سال است که جمعیت 12 میلیونی را تشکیل می دهند.
شنبه 2 فروردین 1393 ساعت 19 و 21 دقیقه و 09 ثانیه
این خودش به اسم زنش اینجا متن گذاشته ضایع بود .برین خیلی دیگه خودتون رو با داشتن همچین زنی بالا نبرین .رطب نخورده تایید رطب خوردن کند.
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
خب خدا گواه بوده نه شما! به زودی بهر چنین قضاوتهایی به هم میرسیم. لازم نیست برای شما چنین مسئله خصوصی را مکشوف کنیم و به اثبات برسانیم. وقتی آدم مؤمن باشد و فاسق نباشد ژس حتما دروغ هم نمی گوید که شما در تمسخورتون چند گناه را جمع کردید. البته من شما را می بخشم و هیچگاه راضی نیستم که خدا کسی را به خاطر من نا قابل عذاب کند. نگران نباشید ذره ای هم ناراحت نشدم فقط خواستم با جواب بعضی چیزها روشن شود
باچند همسری شوهرم موافقم جمعه 20 دی 1392 ساعت 18 و 19 دقیقه و 00 ثانیه
فروغ خانم، شخصیت شما پشت زبان شماست لطفاً حفظ حرمت کنید و رکیک سخن مگویید و بدون مطالعه و شناخت نویسنده قضاوت نابجا نداشته باشید. کسی نمی گوید شوهر شما حتماً زن دوم بگیرند که زندگیشان را خراب کنند، کسی نگفته که زنها یا دختران مجرد حتماً زن مرد شوهر دار بشوند، بلگه اگر کسی مثل شوهر من لیاقت دارد و نیز یک خانوم شایسته ای به هر دلیلی همسری برایش نیست اگر ایشان همسر شوهر بنده شد مدعیانی مثل شما حق ندارند ما را شماتت کنند. ما دنبال فرهنگ سازی سنت حسنه هستیم نه امور سیئه. من به شوهرم افتخار می کنم که برای فرهنگ سازی مسائل دینی که در پرتو آن مفاسد و کثافات موجود در جامعه برچیده می شود تا دامن جوانان خصوصاً خواهران دینی را آلوده نکند،من کاملاً با این عمل خداپسندانه شوهرم موافق و با هر تصمیم ایشان رضایت دارم. شما نیز اگر نمیتوانید مسائل دین را برای خود هضم کنید یک فکری به حال خود نمایید نه به فکر تیشه زدن به ریشه مسائل دینی!! موفق باشید
فروغ جمعه 20 دی 1392 ساعت 15 و 46 دقیقه و 31 ثانیه
واقعا مسخره ش رو درآوردید! فقط میخواید برید هر کثافتکاری که میخواید به اسم دین بکنید و مردم هم براشون عادی باشه! الآن اینهمه مرد خوبِ بدون زن هست حتما باید مردای زن دار برن حلال خدا رو دوباره به جا بیارن؟؟؟
خانم محترم شما هم بذار اول شوهرت زن دوم بگیره بعد بیا برای ما از اینجور افاضات بفرما! به قول آقای امید با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه!
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
فروغ خانم الحمدلله تاکنون به کثافات آلوده نشدیم و انشاء الله نخواهیم شد و با این توفیق میخواهیم به فضل الهی دست افرادی که در خطر پرتاب در کثافات و مفاسد اخلاقی هستند با راهکارهای سهل الوصول دینی بگیریم. اگه شما هم موافقید که دیگران در این مفاسد نیفتند به ما کمک کنید ممنون.
در ثانی مصادیق زندگی با تعدد زوجات که موفق هستند شاید پیرامون شما هم باشند که آنها را بشناسید، اینکه نیاز نیست حتما تجربه همسر مرا ببینید. البته اگر به اسلام عمل نشود زندگی تک هسری هم ناموفق است تا چه برسد به زندگی چند همسری!
مریم.م سه شنبه 17 دی 1392 ساعت 00 و 06 دقیقه و 16 ثانیه
من فرد مذهبی نیستم و اصلا شاید مسلمان هم نباشم.ولی شما به من بگو که این حرف چه معنی داره که زنهایی که شوهر نکردن یا ندارن و تنهان نیاز به مرد دارن حتی اگه متاهل باشه؟خب مردهای مجرد یا مطلقه و بیوه مگه نیاز به زن ندارن؟چند سال دیگه تعداد مردان در سن ازدواج به مراتب بیشتر از زنان در این سن میشه و با توجه به مرحله ای که الان توش هستیم تمایل زنان به ازدواج هم کمتر میشه.بترسین از اینکه به استناد این حرفهای شما اون روزا هم فرقه ای تشکیل بشه و زنان متاهلو تشویق کنه به همبستری با مردانی که از ازدواج محروم موندن.این انصاف نیست که عاطفه و مال و وجود مرد بین دو زن تقسیم شه.همه چیزو که برای زن نصف کردین حالا حقش از زندگی مشترک و مردش رو هم دارین نصف میکنین؟نکنید برادر من.دودش تو چشم خودتون و بچه هاتونم میره.نکنین.من مسلما دیگه اینورا نمیام که جواب شما رو بخونم ولی ازتون خواهش میکنم بذارید مملکتمون از غم اینکه فلانی ترشید یا طلاق گرفته بیاد بیرون.بذارید زن مملکتمون وقتی شوهر میکنه ترس خیانت نداشته باشه.بذارین حس کنه اگر مردش خیانت کرد جامعه و قانون پشتشه.این زنی که داره روز به روز بیشتر پیشترفت می کنه یه روز دیگه خونش به جوش میاد از این همه نابرابری و اون روزه که میشه ضد مرد.میشه فمنیست.بابا مهریه هم حکم اسلامه ولی حکومت و مردم و همه دارن خودشونو می کشن و براش حد و حدود میذارن زن هزار جور حق داره تو اسلام که مرد ایرانی به هیچی حسابشون می کنه این یدونه قانونه چند همسری رو بیخیال شید حداقل.باور کنید معمولا مردها با توجه به هزار جور دغدغه و مشکلاتی که دارن نه از نظر عاطفی و نه جنسی برای زنشون کافی نیستن بعد حالا همین مردم میاین نصف می کنین بین دوتا زن!ای از دست شما مذهبی هایی که یادتون رفته فرزند زمان خود باشین
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
از اینکه همین مقدار وقت گذاشتید از شما سپاسگذارم
خواهر محترم، همه سخن ما از متن دین و به اقتضای زمان است. هرکس به دین و به عقلش مراجعه میکنه، انسان خیلی کارها را از پسش بر میاد اما وقتی عقلش میگه این کار خوبه یا مضرّ به عقلش اهمیت میده،اگه عقلش کمکش نکرد به دین اسلام مراجعه میکنه و راهش را پیدا میکنه، زن فهمیده و عاقل و مسلمون اگه شهوت زیادی هم داشته باشه از میدان دین و از حیطه پرگار دین خارج نمیشه چون خسارت میبینه. اسلام اجازه چند شوهری را به زن نداده چون هم نیازش معمولا در یک شوهر کفایتش میکنه و هم بیشتر از یک شوهر باعث مشکلات فراوانی میشه که ممکنه به عقل خودش هم نرسه لذا مصلحت زن در اختیار کردن یک شوهر است نه چند شوهر. حالا یکی مثل وهابیهایی که فتوای جهاد نکاح رو دادن توی این زمان سر میاره و تشویق به چند شوهری هم میکنه اما کدوم عاقل باشه که به چنین خفتی تن بده؟! و ما معتقدیم اگه دین اسلام رو خوب بشناسیم میبینیم هیچ ظلمی در حق هیچکسی نشده است اگر ظلمی هست از ندانم کاری و عیب از مسلمانی ماست که اسلام را به دنبال هوای نفسمون یدک میکشیم و هرچی با میلمون سازگاره قبول داریم و هرچه به سلیقه ما جور در نمیاد قبول نمیکنیم. خدا توفیق شناخت و عمل صالح به ما عطا نماید. موفق باشید
کاتب دوشنبه 9 دی 1392 ساعت 12 و 27 دقیقه و 22 ثانیه
سایر اصول دینتون رو اینگونه قبول دارین
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
با سلام خدمت شما، اولا که این از مسائل فقهی و احکام دین اسلام است نه از اصول دین و ما این حکم را مثل بقیه احکام دین می شناسیم. دوماً شما بر چه اساسی ما را متهم به این می کنید که چون به این موضوع پرداختیم نسبت به سایر موضوعات دینی بی اهمیت هستیم؟ یا بقیه را رها کرده ایم و به این مسئله چسبیده ایم؟ سوماً هر مسئله ای از مسائل دین جایگاه و اهمیت خاص خودش را دارد و جای مسئله دیگری را نمی گیرد.
شنبه 7 دی 1392 ساعت 18 و 36 دقیقه و 10 ثانیه
باید به امید گفت چطور با عینک ذلت بین به زندگی امید بسته است.چه قضاوت نابجایی, لازم نیست که صداقت را به همه نشان داد,گرچه بازهم در نظر شکاک تعبیر به اجبار است,باید باور دینی را در محضر خدا پاسخ داد نه در نظرهایی چون ناامید, شما میتوانید باور نزدیکان خود را اصلاح کنید لازم نیست عدالت همسرم را با این الفاظ محقرانه تضعیف
سعیدپور سه شنبه 3 دی 1392 ساعت 12 و 20 دقیقه و 49 ثانیه
سلام. ممنون از مطالبتون
من به عنوان یک خانم اعلام می کنم که اگر جایگاهمون رو به عنوان عبد بدونیم کجاست و احساسی و خودخواهانه برخورد نکنیم این حرف ها کاملا درست و از روی ایمان و عزت است. چرا که پیروی از سیره ائمه است البته همه توان گفتن و عمل کردن و حتی فکر کردن به موضوع چند همسری را ندارند. ولی بلاخره باید این بت که توسط شیطان در کعبه قرار گرفته،خردو بیرون ریخته شود. در اینجا 2 جور می توان فکر کرد یا سوزن پرگار را بر خود و منیت خود گذاشته ایم و قضاوت می کنیم که این همان امانیسم است. در این صورت چند همسری بد است. اما اگر سوزن پرگار بر خداوند باشد و ما حول خدا باشیم گونه ای دیگر است. در این صورت همه چیز زندگی ما برای خداوند است . محور خدااوند است .همه امور برای اوست نه اینکه همه چیز آنگونه که ما دلمان می خواهد باشد خوب خدا هم در کنار همه چیز باشد.پس در این صورت اگر ما و جامعه در شرایطی قرار گیریم که باید امر الهی اجرا گردد ما جز چشم چیزی نمی گوییم.چه توفیق اجرا به ما داده شود چه نه، مهم فرمان برداری ما از امر الله است. بنابر این جز عزت چیزی نیست و ذلت آن است که به خاطر عرف و افکار غلط و قضاوت های مردم که هیچکدام در قیامت به دادمان نمی رسند امر خداوند را زمین بگذاریم و شهامت و شجاعت فکر کردن به آن را هم نداشته باشیم.یادمان باشد در تاریخ که بنگریم زنان جامعه هر نسلی به گونه ای امتحان شده اند. روزی با کشف حجاب، روزی با فرستادن همسران و فرزندانشان به جنگ و بار زندگی و تنهایی ها را به دوش کشیدن ،و امروز با فرزند زیاد آوردن و تربیت مناسب و حتی چند همسری. البته که همیشه عده قلیل در امتحان الهی سربلند بوده اند.
یا حق
ذبیح خراسانی پاسخ داد:
با عرض سلام خدمت خواهر گرامی؛ از فکر و قلم زیبا و عالمانه شما سپاسگذارم و به پاس قدردانی از شما خواهر گرامی مطلب شما را با عنوان «چند همسری، سیره معصومین ع» پست گذاشتم. خدا جزای خیر به شما عنایت فرماید. موفق باشید
هادی دوشنبه 2 دی 1392 ساعت 07 و 17 دقیقه و 17 ثانیه
امید بازم قضاوت نابجا کردی از کجا معلوم که این زن از روی عزت حرف نمیزنه نه ذلت تو رو خدا عینک بدبینی رو از چشات بردار! خب البته حق داری اینجور قضاوت کنی چون اینجور حرفها به نظرم تو جامعه الان ما استثناییه و همه کس اینجوری نمیتونه باشه شاید به قول شما از روی ترسه و شاید هم واقعاً از روی ایمانشه به هرحال خدا خیرش بده
امید دوشنبه 2 دی 1392 ساعت 00 و 28 دقیقه و 56 ثانیه
به این خانم باید بگم كه بزار آقاتون یكی دیگه بگیره بعد بیا و تبلیغ چند همسری كن با حلوا حلوا كردن كه دهن شیرین نمیشه . حرف وقتی اثر داره كه اثر عملی هم داشته باشه .بعضی خانوما بنده خداها اونقد ذلیلن كه چاره ای جز این حرفا ندارن اگه جرات دارن بگن نه ببینم اون شوهر عادلش باز هم عادل میمونه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا