تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - مطالب تیر 1394
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : پنجشنبه 18 تیر 1394
نظرات
شرایط چند همسری - وضعیت مالی و اقتصادی

وقتی یک مردی تصمیم به تعدد زوجات می گیرد سؤال مهمی که ذهن و فکر عمده زنان را به خود متوجه می کند وضعیت نامناسب مالی شوهرشان است

در حقیقت مضیقه مالی همسر خودرا بعنوان دلیل محکم و اهرم فشار بر مرد برای مخالفت خود نسبت به اقدام چند همسری او به دست می گیرند و می گویند:

 تو که توان اداره مالی یک همسر را نداری چگونه می توانی دو همسر را نان بدهی؟

لازم می دانم در این مجال هرچند مختصر به بررسی این سؤال و دغدغه فکری بپردازم چرا که نه تنها زنان بلکه گاهی خود مردان هم آن را دستاویز قرار می دهند تا از مسئولیت دو همسری شانه خالی کنند


آیا با مضیقه مالی میشود همسر دوم اختیار کرد؟

در صورتی که وضعیت مالی مرد مناسب باشد آیا وضعیت موجود اقتصادی متعلق به همسر اول است؟ و نباید برای همسر دوم هزینه کرد؟

اگر همسر دوم وضعیت مالی مناسبی داشته باشد ایا مرد می تواند در آن تصرف نموده و از اموال همسر دوم برای زندگی همسر اول استفاده نماید؟

زن دوم با چه فکر و خیالی باید به زندگی همسر اول ورود نماید؟

وجه توکل به خدا در این مسأله چه جایگاهی دارد و چه کسی باید توکل به خدا داشته باشد؟ زن اول؟ مرد؟ یا زن دوم؟ یا هر سه نفر؟


با توجه به نظر روانشناسان و نظر اسلام مسأله را بررسی می کنم
ادامه مطلب
مرتبط با: شرایط چند همسری ,
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : پنجشنبه 11 تیر 1394
نظرات
شرایط چند همسری

علی رغم اینکه مسأله تعدد زوجات در کشور ما از جایگاه مناسبی برخوردار نیست اما افراد زیادی اقدام به تعدد زوجات می کنند و خیلی از این ازدواجهای مجدد بخاطر مخالفت همسر اول و خانواده ها بصورت پنهانی صورت می گیرد و بسیاری از اینها به چالش می افتند و بعضی هم به انفصال خانواده منجر می گردد.

افرادی که اقدام به تعدد زوجات می کنند باید بدانند که هر چیزی و هر اتفاقی شرایط خودش را دارد.
عموما در تمام پدیده های عالم حکما می گویند باید دو شرط اصلی وجود داشته باشد تا یک پدیده اتفاق بیافتد و در عالم واقع وجود یابد.

1- اقتضائات وجودی آن پدیده وجود داشته باشد
2- موانع سر راه بوجود آمدن آن پدیده نیز بر طرف شود.


هرگاه این دو شرط (یعنی مقتضی موجود و مانع مفقود) حاصل گردد یک پدیده بوجود می آید. در مسیر تعدد زوجات این دو شرط اساسی وجود دارد که بایدآنها را لحاظ کرد.

 حال ببینیم مهمترین اقتضائات و مهمترین موانع در سبک زندگی دو همسری چیست؟
ادامه مطلب
مرتبط با: شرایط چند همسری ,
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا