تبلیغات
حدیث موضوعی چند همسری (chandhamsari.ir) - مطالب مهر 1394
پایداری خانواده و تکثیر نسل در سایه چند همسری اسلامی از ضرورت‌های امروز ماست.
 
میدانیم تعدد زوجات طبق آیات قرآن و سنت اهلبیت (ع) جایز است، از طرفی جمعیت دختران و زنان مجرد بالای 25 سال رو به افزایش و سن ازدواج بالا رفته و نیز اقبال مردان مجرد به ازدواج کاهش یافته است شما فکر می کنید درباره دختران و زنان مجرد چه باید کرد؟
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

تاریخ روز
دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
 
 
نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : یکشنبه 12 مهر 1394
نظرات
دوستم را برای شوهرم خواستگاری کردم
تقدیم به همه زنهای معتقد و دلسوز
«کلمه زن از خانم بهتره چون که از واژه زندگی بخشیدن گرفته شده»
تا به حال خود  تو جای یکی دیگه گذاشتی؟ اون یکی دیگه میتونه دوستت باشه.
من یک بار خودمو جای دوستم گذاشتم و حس تنهایی او اذیتم کرد این شد که این شد که از دوستم که زنی مطلقه است، پرسیدم  می خواد بیاد تو جمع ما و بشه خواهر من؟ «اصطلاح هوو رو دوست ندارم»
برگردیم به اول زندگیم؛
به شوهرم حساس بودم به اینکه مبادا زنی دلش رو ببره! خلاصه از این جور چیزها! گاهی اوقات پیامک‌هاشو چک می کردم «کاری که نصف زنهای ایرانی انجام می دهند» کم‌کم موضوعی باعث شد که فکرم به سمت مطالعه درباره اینکه چرا خدا به مردان اجازه چند همسری داده کشیده بشه و شروع کردم به مطالعه درباره این موضوع و کم کم عوض شدم و خدا دلم را نرم کرد و فهمیدم  که این قانون چند همسری که خدا برای مردان گذاشته بیشتر نفعش برای خود زنهاست.  و خدا خیلی هوای زنها را داشته  و نمی خواسته هیچ زنی، بی پناه و بی سرپرست بمونه. دیگه نمیتونستم اینجوری فکر کنم که به من چه ربطی داره اون زنی که بیوه است یا طلاق گرفته یا دختر مجرّدی که سنّش بالا رفته و دیگه مورد مناسب مجرّدی براشون پیدا نمیشه از لحاظ عاطفی مالی و جنسی چه ضربه ای بهشون میخوره.
حس کردم خودخواهی ما زنها داره به یک عده زیادی ضربه می زنه این شد که بنده که اینقدر به همسرم حساس بودم دوستم را که زنی مطلقه است برای شوهرم خواستگاری کردم .
الحمدلله الان «به تازگی» شوهرم دو همسری شد و زندگیمون خوبه ان شاء الله که همینطور ادامه پیدا کنه و بهتر بشه و من هم سعی می کنم محبت کنم تا زندگیمون گرم بمونه.
دعا می کنم که همه زنها کمی از خودخواهی بپرهیزند و خود را جای هم نوعان خودشان قرار دهند و حتی در انتخاب همسر دوم شوهرشان کمک  کنند تا کسی وارد زندگیشان بشود که بتوانند مثل دو خواهر  دوست داشتنی با هم زندگی کنند.
خدای متعال را بخاطر همه چیز شکر می کنم خصوصا بخاطر این فیض زیبای دو همسری که به من عنایت کرد و به راحتی و آسانی میتوانم یک زن دیگر را مانند خواهر در کنار خودم داشته باشم. الف. شین.

نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : شنبه 11 مهر 1394
نظرات
سخن یک پزشک درباره دو همسری

هرچه بنویسید چه زن چه مرد اینقدر از صواب و خیانت ننویسید محرک نزدیک شدن به همسر چه اولی چه دومی چه سومی شهوت جنسی میباشد بعد که ارضا شد محبت حاصل میشود تو که همسر اول هستی فکر میکنی شوهرت ابتدا از اسمان نازل شد؟ اوهم اول باشهوت بی حدی به تو پرداخت و ماهها بعنوان وسیله دفع شهوت از تو استفاده کرد تا ارام شد و الان مهد محبت و تمدن شماشده. کلاه سر خودتان چرا میگزارید. زندگی و تن همین است من پزشک هستم مدام با افراد زیادی بدون خجالت و رودربایستی مواجه هستم. همبستری نیاز ضروری زن و مرد است تنها راه نجات جمعیت افزایش تولد است هر زن هم نمیتواند ازدواج کند چون مردان کم استطاعت شده اند از دید جمعیتی و جامعه شناسی رضایت زن اول انچنان مهم نیست که نجات نسل مهم است. اگر دولتمردان سرشان بهوش اید طی دوماه چنان تبلیغاتی کنند و دربوق و کرنا کنند که شمازنان ازترس اینکه سلیقه شوهرانتان به شما تحمیل شود خود زنی به شوهرتان پیشنهاد میدهید هر مردی هم بزنش بگوید تو تنها زن در فکر من هستی داره خرتون میکنه. یا خود را بزور به نفهمی میزنید یا واقعا نمیفهمید که دومی همان حماقت است. بیماران وقتی درخلوت باپزشکشان حرف میزنند که راستش را میگویند روشهای فریب زن را هم میگویند چون در انتظار فهمیدن نشستن نتیجه ای بیشتر از این نظرات خانمها در این متون حاصل نمیشود و مردها از قبل این وضعیت را پیش بینی کرده اند کارخودشون رو میکنند دلایل شرعی و عقلی هم بحد وفور دارند. بهتر است مقالاتی در باب چگونه با زن دوم کنار بیاییم بنویسید نه اینکه ایا زن دوم خوب است. مگر راه دیگری هم مانده وقتی بعد خانوار دو نفر است پس باید بهر وسیله ای متوسل شد تا زنان رهاشده در اجتماع بچه دار شوند حقیقت تلخ است جمعیت دارد عقب میرود.

نویسنده : ذبیح خراسانی
تاریخ : شنبه 11 مهر 1394
نظرات
مشکلات چند همسری - اختلافات دو هم‌زن

دو نفر هوو در  جمع عده ای از خانومها حاضر شدند. زنها که متوجه شدند اینها دونفر هوو هستند و در یک خانه زندگی می کنند دور این دو زن حلقه زدند تا پای صحبتهای آنها بنشینند.
دو هم زن شروع کرده بودند به بیان مشکلات موجود در دو همسری و گاهی نسبت به همدیگر حرفهایی می زدند که خانومها با شنیدن آن بیشتر به یقین می رسیدند که زندگی دو همسری آخر عاقبت ندارد و زندگی خوبی نیست. بد گویی این دو زن در جمع زنانی که بسیاری از آنها مدافع سنت نبوی و زندگی چند  همسری بودند آنها را دچار تردید کرده بود.
 اما وقتی آقای این دو زن را دیدم انسان شریفی بودند و از اینکه مسئولیت بزرگی را پذیرفته بودند تحسین کردم و از زندگیشان سؤال کردم که خیلی اظهار رضایت کردند و خدا را شکر کردند.

وقتی این جریان را از همسرم شنیدم با اظهارات مرد این خانواده دو همسری در تناقض دیدم و تصمیم گرفتم این مسئله را مورد بررسی قرار دهم.
ادامه مطلب
 
 
وبلاگ چندهمسری برای تبیین مسئله و آگاهی بخشی پیرامون آن به جامعه در چهارچوب شرع مقدس اسلام فعالیت میکند تا اندیشه ها و باورهای نادرست را اصلاح نماید و نظرات و تجربیات کاربران محترم را در اختیار همگان قرار دهد. برازنده شخصیت دینی هرکس به رعایت ضوابط و مقررات و اخلاق در چهارچوب شرع مقدس اسلام است. لذا خدا محوری به جای دیگر محوری پایه و اساس فعالیتهای دینی - فرهنگی ماست.
شما میتوانید از طریق ایمیل: chandhamsari@gmail.com پیامها، اطلاعات، مطالب علمی و ... و یا در خواست همسریابی خود را ارسال نمایید. و یا با شماره 09351520403 تماس بگیرید.

ذبیح خراسانی
. ذکر روزهای هفته . دانشنامه عاشورا